בית / הד הקריות / חדשות בהד הקריות / יותר ממחצית מעובדי רמב"ם הן נשים

יותר ממחצית מעובדי רמב"ם הן נשים

והן גם צעירות יחסית, נשואות, ומצליחות להתברג לתפקידי ניהול. לרגל יום האשה הבינלאומי נבדקו נתוניהן של 3,057 עובדות המרכז הרפואי רמב"ם
ד"ר מיכל מקל, מנהלת השירות לכירורגיה אנדוקרינית במערך הכירורגי ברמב"ם (צילום: אבשלום לוי)
ד"ר מיכל מקל, מנהלת השירות לכירורגיה אנדוקרינית במערך הכירורגי ברמב"ם (צילום: אבשלום לוי)

בקריה הרפואית רמב"ם עובדים כ-4600 עובדים בסקטורים השונים. נכון לשנת 2015, נשים מהוות את כח העבודה הגדול בקרב צוות בית החולים, כאשר מספרן עומד על 3057, שהם כ-66 אחוז מכלל כח האדם ברמב"ם. מרבית הנשים העובדות במרכז הרפואי, משתייכות לתחומי הסיעוד, האדמיניסטרציה והמשק, אך בשנים האחרונות נראה כי מספרן הולך וגדל גם בתחומים שנחשבו עד כה 'גבריים' באופן מובהק. בתחומי הניהול השונים שבבית החולים, כדוגמת ניהולי מחלקות, יחידות, שירותים, לשכות וכדומה, עומד מספרן של הנשים ברמב"ם על 128, מתוך כ-260, והן מהוות 49.04 אחוז, כמעט מחצית ממספר מנהלי התחומים השונים במרכז הרפואי.

ד"ר מיכל מקל, מנהלת השירות לכירורגיה אנדוקרינית במערך הכירורגי ברמב"ם (צילום: אבשלום לוי)
ד"ר מיכל מקל, מנהלת השירות לכירורגיה אנדוקרינית במערך הכירורגי ברמב"ם (צילום: אבשלום לוי)

למרות המגמה החיובית, ד"ר מיכל מקל, מנהלת השירות לכירורגיה אנדוקרינית במערך הכירורגי ברמב"ם, אומרת שיש עוד לאן לשאוף: "למרות שיותר ויותר נשים הולכות ללימודי רפואה, בתחומי הניהול הרפואי עדיין הנשים מהוות את המיעוט. גם בתחום הכירורגי שבו אני עוסקת, ישנן פחות נשים. בסופו של דבר מצופה מנשים ומגברים להשיג את אותן התוצאות, אך בו זמנית על הנשים מופעל יותר עומס, שכן במקביל לקריירה נטל המשפחה העיקרי מוטל עליהן.

"לתפקיד הכפול הזה יש השלכות בקידום", מסבירה ד"ר מקל, שהיא גם אם לשלושה ילדים, "כנראה שזו הסיבה שעדיין רואים פחות נשים מנהלות בתחומי הרפואה. יחד עם זאת אני מאמינה שכאשר נשים שמות מטרה לנגד עיניהן, הן יכולות לעשות הכל". יצוין גם כי מרבית הנשים העובדות ברמב"ם,  הן נשים צעירות, הנמצאות בטווח גילאי 30-50 ובסך הכול מספרת 1699. בנות ה50-60, מהוות קבוצת גילאים גדולה נוספת מקר העובדות שעליה נמנות 303 נשים. מספר דומה של נשים בגילאי 20-30 מועסקות ברמב"ם, והמרכז אף מעסיק מעל 300 נשים בנות 60-80. 2,128 נשים, שהן מרבית הנשים ברמב"ם הינן נשואות.

"רמב"ם הוא ארגון שיכול להוות דוגמא לשוויון הזדמנויות בכל הבט", אומרת ד"ר אסתי גולן, סגנית מנהל רמב"ם, "אני גאה לציין כי הנשים בבית החולים הן חלק משמעותי ביותר בשדרת הניהול וביתר תחומי העבודה, בכל המקצועות והסקטורים. אני בטוחה שהמגמה הזו רק תלך ותגדל בשנים הבאות".

 

בדוק גם

מהאירוע (צילום: מועצת מנשה)

והגדת לבתך

אירוע רב משתתפים התקיים בסוף השבוע לרגל יום האישה הבינלאומי במועצה האזורית מנשה. במהלך הערב הוענקה מלגה ע"ש עינת סלם ז"ל והוצגה במבואה במרכז מלוא התערוכה "והגדת לבתך", במסגרתה נשות המועצה הציגו פריט או סיפור שעבר מאם לבתה בירושה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *