חשד לדלק מהול

נהגים רבים מתלוננים בשבועות האחרונים על בעיות התנעה במכוניות לאחר שתדלקו בתחנת דלק "משה דיין". חשד כי הדלק אינו עומד בתקנים
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on print
תחנת דלק משה דיין. צילום: משה כהן

משרד האנרגיה פתח בבדיקת תלונות של נהגים שתדלקו לאחרונה בתחנת דלק, שמופעלת על ידי זכיין פרטי, ברחוב משה דיין 22 במפרץ חיפה. הבעיות שדווחו מתרכזות בעיקר על בעיות התנעה בבוקר ועל פי החשד, אל מיכלי הדלק דלפו מים אשר פוגעים באיכות הדלק המגיעה למכוניות. על קבלות התדלוק מופיע שם התחנה י.פל ים שירותי אנרגיה בע"מ.על התחנה מתנוסס השלט "דלק משה דיין".

תחנת הדלק נמצאת ליד בית הספר הטכני של חיל האוויר, סמוך למפעל של קוקה קולה, והיא מפרסמת את עצמה הודות למחירי דלק זולים שהיא מציעה לנהגים. התחנה הפכה לאבן שואבת, בעיקר לנהגים שעושים קילומטראג' גבוה, שיכולים להגיע לחיסכון משמעותי בהוצאה החודשית על דלק.

תושב קרית אתא (השמות שמורים במערכת-ד"ג) שנהג לתדלק בתחנה סיפר להד הקריות: "אני מתדלק שם בחצי השנה האחרונה ולא היו בעיות עד לפני כחודש שאז התחלתי להיתקל בקשיים כשאני מנסה להתניע את האוטו בבקרים. האוטו שלי מטופל היטב אבל הבעייה של ההתנעה בבוקר החמירה עד למצב שהחלפתי פלגים כי כבר לא הבנתי מה הבעייה. אחרי שראיתי בפייסבוק שיש עוד אנשים עם בעיה כזאת, דיברתי עם בעל התחנה שהזמין אותי לתחנה. כשהגעתי אחד העובדים הציע לי תוסף דלק בחינם ולא הסכמתי. עברתי לתדלק במקום אחר והבעיה נעלמה".

תלונה נוספת הגיעה מתושבת קיבוץ סמוך לקריות סיפרה להד הקריות: "מילאנו דלק בתחנה הזו במשך תקופה ארוכה ולפני קצת יותר מחודש התחילו בעיות התנעה. לקחנו את האוטו למוסך מורשה ושם החליפו לנו משאבת דלק בסכום של אלף שקלים. חזרנו לתדלק בתחנה הזו ושוב חזרו בעיות התנעה  ובמוסך שוב החליפו משאבת דלק כי חשבו שיש בה תקלה. מאז, אחרי שכבר הוצאנו הרבה כסף, הפסקנו לתדלק בתחנה הזו ואין שום בעיות עם האוטו".

רבים מבעלי המכוניות שנפגעו לכאורה מהדלק המהול העלו טענות בקבוצת הפייסבוק הורים בקריות ופתחו קבוצת וואצאפ בשם "תקלות הדלק" שבה הם מדווחים על הבעיות שבהם נתקלו, בעיקר לאחר תדלוק בתחנת הדלק המדוברת. " האמת שבמשך שבוע שלם כל בוקר הרכב לא היה מניע… רק לאחר מספר ניסיונות…. לבסוף כאשר הגיע לחצי מיכל תידלקתי בתחנה טובה, הדלק התערבב עם בנזין טוב יותר, וזה פתר את הבעיה…", " החלפתי בעקבות זה 4 פלאגים וסליל הצתה..", " חיישן חמצן עליון ומצתים". אלו רק חלק קטן מטענות חברי הקבוצה.

יצוין כי נהגים שרואים עצמם נפגעים רשאים לתבוע פיצויים על נזקים שנגמרו למכוניותיהם. במקרה זה כדאי לשמור קבלות המעידות על התדלוק ולבקש מהמוסך לשאוב כשני ליטרים של דלק על מנת שניתן יהיה לבדוק אותו. משרד האנרגיה עורך ביקורת בתחנות דלק ובודק את איכות הדלק מהמכלים התת קרקעיים של התחנות שבהם מאוחסנים הדלקים השונים.

אין זו פעם ראשונה שבה עולה חשד לדלק מהול במים בתחנות דלק שונות. במרבית המקרים שנבדקו עולה כי המכלים התת קרקעיים איבדו מיכולת האטימה שלהם ומי גשמים חילחלו לתוכם, מה שהוביל לפגיעה באיכות הדלק. במקרים כאלו אין ברירה אלא לבצע איטום מחדש של המכלים התת קרקעיים.

ממשרד האנרגיה נמסר "מלאי הדלקים בתחנות הדלק ברחבי הארץ נדגם באופן שוטף על ידי אגף פיקוח ובטיחות במינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה, על מנת להבטיח כי הדלק שנמכר לצרכנים הינו איכותי ותקני. בימים האחרונים התקבלו במשרד מספר תלונות על תחנת הדלק שברחוב משה דיין 22 בחיפה, ומיד עם קבלתן נערכו בתחנה מספר בדיקות מעבדה יסודיות שהעלו כי אין כל ממצא חריג בתחנה.

במקרה של דלק לא תקני, מחויבים מנהלי התחנה להפסיק את שיווק הדלק עד להחלפת המלאי והזמנת בדיקת מעבדה נוספת. רק לאחר קבלת תוצאה תקינה, ניתן אישור לחזור ולשווק את הדלק בתחנה. חשוב לציין כי מלאי הדלק בתחנות השונות מתחלף כל כמה ימים, ועל כן מומלץ במקרים כאלה לפנות למינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה באופן מידי.

על פי חוק, מפרסם המשרד למשך חצי שנה את רשימת התחנות בהן נמצא דלק לא תקני – לחצו כאן למעבר לקישור!

בנוגע לצרכנים שחוששים שרכבם תודלק בדלק לא תקני, בעת חשד למכירת דלק לא תקין, ניתן להעביר את הדגימה לבדיקת מעבדה באופן ישיר, וביחד עם קבלה על מועד התדלוק לפנות לתחנה בדרישה לפיצוי או להגיש עתירה לבית המשפט בסיוע המועצה הישראלית לצרכנות".

את תגובתו של מנהלת תחנת הדלק לא ניתן היה להשיג למרות ניסיונות חוזרים ונשנים.

 

 

 

לחדשות נוספות בהד הקריות לחצו כאן * לדף הפייסבוק שלנו לחצו כאן*

אהבתם? שתפו!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on print

תגיות

אולי גם יעניין אותך

26 תגובות

 1. נהג חכם חוסך אבל איך…דלק טוב צריכת דלק טובה ונצילות מנוע טובה יותר מה שמביא לחיסכון בדלק.דלק ללא תוספים מזוהמים מחוייב המציאות כדי לשמור על מערכת הדלק ולמנוע נזקים…דלק מהול הורס אינגקטורים בוכנות(מנוע)מערכות הזרקה חדישות …עשרות אלפי שקלים .לך לתחנה בבעלות החברות דלק כי שם יש דראגון שחוסך דלק.

 2. תדלקתי שם שבוע שעבר ונדפקתי באותה בעית התנעה בבוקר.
  שימו לב הבעיה שם קיימת עדיין.

 3. אנשים מתפתים לדלק זול…בסוף הזול הוא היקר..דלק מהול הורס לאורך זמן את המנוע.אל תתפתו למחיר זול,אם המחיר זול מדי משהו לא תקין.תקנו בתחנות של החברות הגדולות גם שם יש הורדות מחירים לצרכן אבל במידה,המכליות נקיות הדלק נקי כי הם מחוייבים לבדיקות תכופות לוודא שהדלקים תקניים.זכרו הסול יוצא בסוף יקר.

 4. רוצה לעדכן את כל נפ הנהגים שקונים אוראה בגלונים של 10 ליטר זברחובות בתחנת סונול בדרך הים מחייבים ז50₪ לגלון זה מה ששילמתי, ניסיתי להסביר למנהלת שזה לא הגיוני… אמרה לי״ מצטערת זה המחיר”… קניתי באותו יום בשתי תחנות אחרות… ושילמתי 30₪… מעצבן!!!

 5. גם הבת שלי תדלקה שם ב 7.4.21
  הרכב סבל מבעיות הנעה .
  רוקנתי את רוב המיכל תדלקתי מחדש נפתרה הבעיה .

 6. כמו שאמרו כאן… גם בתחנת דלק אדר יש את אותה הבעיה וגם בדלק חיפה. נפתחה תביעה ייצוגית לאחת התחנות האלה?

 7. ערב טוב. תדלקתי שבוע שעבר מיכל שלם שם ולא הייתי מודע לנושא.

  סובל בדיוק מאותם הבעיות שצוינו.
  שאבתי את כל המיכל החוצה במיידי כי הבנתי ישר שהדלק הוא לא דלק…
  מבקש להצטרף לתביעה ייצוגית.
  מי מנהל את הנושא?
  איך מצטרפים לקבוצה?
  קדימה להניע תהליך!!!

 8. אצלי אותו סיפור.
  הרכב נכבה לי לאחר התדלוק(מיכל מלא).
  הוחלף פילטר דלק, משאבה, פלאגים ועדיין בקושי מצליח להניע, לאחר מילוי דלק בתחנה זו.
  לא להתקרב!!!
  אשמח להתחבר לתביעה ייצוגית.

 9. לאחר שבוע של בעיות התנעה הגעתי הבוקר למוסך קיה ונאמר לי שהבעייה -דלק מהול.
  התדלוק האחרון היה בתחנת דלק ליד מתחם קוקה קולה במפרץ חיפה-חוצות המפרץ.

 10. גם לי קרתה אותה התופעה ,מניע בהתנעה ארוכה וכבה,מחזיק מצערת ומפמפם בגז עד שתופס ,בסוף החלפתי פלגים סלילי הצתה ולא עזר,החלפתי גם משאבת דלק ולא עזר,לפני שלושה ימים נגמר הדלק ותדלקתי במקום אחר והתקלה נעלמה ,פתאום השכן שקרו לו אותן תקלות סיפר לי על הדלק הלקוי מילאתי שם דלק ב 14.3 כמו שאומרים " הופתעתי וגם שילמתי"

 11. גם לי קרה. תדלקתי שם ב 15.03 צהרייםת . מאז אוטו לא מניע בבוקר. השתגעתי. מה שלא החלפתי. פלגים כבלים מצבר. רק אחרי יומיים שתדלקתי במקום אחר הבנתי שזה מים בדלק .זאת פעם ראשונה שנפלתי ככה עם תחנה הזאת.
  יש קבוצה ליצוגית?

  1. חייבים להתאגד כנגד התחנה גם לי הייתה אותה בעיה שכולם ציינו כאן בבקשה בואו נתאגד כולם רק ככה נעצור את הנוכלים האלו!!!

 12. שנים שאני ואחי מתדלקים שם, לפני חודש חודשיים התחיל לאח שלי בעיות בהתנעה החלפנו פלאגים הוספנו תוספים לדלק אשכרה מאות שקלים הוא הוציא כדי לפתור את הבעיה ובסוף זה הדלק. מקווה שהבעיות יסתכמו רק באלו ולא משהו ארוך טווח מה שכן לא נעבור על זה בשקט.

 13. מדלק שם קבוע..
  בחודש אחרון האוטו לא מניע מפעם ראשונה
  אשמח להצטרף לייצוגית אם תתגבש..
  לא מתקרב יותר לתחנה הזו

 14. ‏ ‏נכנסתי לתחנה לתדלק ואז אמרו לי שיש חומוס טוב ליאת נסעתי לשם ולא היה שם חומוס אז קניתי מצבר חדש אחלה תחנת דלק ושירות טוב

 15. לצערי אני תדלקתי בתחנת הדלק חשבתי שזה משתלם זה היה יותר זול מכלל התחנות אך לצערי הלך ראש מנוע

  1. אני מתדלק שם שנים ולאחרונה באמת בעיות בהתנעה בבקרים.
   החלפתי מצתים ותוסף דלק שהמכונאי המליץ
   הבעיה לא נפתרה אז עכשיו לקחו את הרכב לניקוז כל הדלק מהמיכל להחליף מסנן דלק ועוד פעם תוסף.
   נקווה שיפתר בלי הוצאות נוספות או חילוצים.
   לדעת המכונאי הדלק מהול ולא רק במיים.

 16. גם אני מצטרפת לתלונה זו…
  זו תחנת הדלק הבלעדית שלי ולצערי בשבועים האחרונים נתקלתי בבעיה התנעה בבוקר. החלפתי מצבר והבעיה לא נפתרה. כשהגעתי למוסך עדכנו אותי בבעיה. הופתעתי מאוד. זו תחנה אמינה… ומה קרה פתאום. אשמח להצטרף לתביעה ייצוגית

 17. גם לי נגרם נזק מתדלוק בתחנה בשבוע האחרון
  יש קבוצה לנפגעי התחנה ? ווצאפ? פייסבוק?

  1. לגבי מה שנכתב בכתבה אין אפשרות של כניסת מים למכלי הדלק ישנה אפשרות שיד מכוונת עושה זאת בשל בצע כסף ופגיעה במנועי הרכב מקווה שמשרד האנרגיה יראה להם מאיין משתין הדג ואף יסגור להם את אותם תחנות יודיע על כך לציבור

 18. קרה לי ולעוד הרבה אנשים מהדלק של תחנת דלק אל אור
  גם לי הרכב לא הניע והחלפתי מצבר!

 19. קרה לי בול אוטו דבר על רכב שקנייתי לפני שבועיים וכבר חשבתי שדפקו אותי בקנייה.
  הנזק בגלל הדלק זה שהזמנתי כרר כי הרכב לא הניע והחלפתי מצבר חדש כי מההנעות כבר הלך ומצבר ובנוסף גמרתי יום שלם במוסך umi פלוסמלאתי דלק 98 כדי לתקן תמצב ב400 שקלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram