אמ"ן מזהיר מגידול בתחלואת קורונה

רוב מוחלט של החולים החדשים הם מתחת לגיל 40. בקריות עומד אחוז המחוסנים על יותר מ-60 אחוזים ובראש הרשימה ניצבת קרית מוצקין
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on print
קורונה | צילום:shutterstock

דו"ח של אגף המודיעין שמתפרסם על רקע פתיחת המשק, מציין כי שיעור המאומתים לנגיף הקורונה יורד בעקביות, אך היקף התחלואה עודנו גבוה ונמצא על סף התפשטות מחודשת. אולם מכיוון שמקדם ההדבקה עומד על 1 בקירוב, לפני המשך ההקלות, מעריך אמ"ן שצפוייה הגדלת התחלואה.

על פי נתוני משרד הבריאות מהיום (שלישי), 66.64 אחוזים מתושבי קרית מוצקין התחסנו. בקרית ביאליק התחסנו 64.96 אחוזים מהתושבים. בקרית ים התחסנו 63.42 אחוזים מהתושבים. בקרית אתא התחסנו 61.35 אחוזים מהתושבים ובחיפה, כולל קרית חיים וקרית שחואל, התחסנו 61.23 אחוזים מהתושבים.

כ-79 אחוזים מהמאומתים החדשים לנגיף הקורונה הם מתחת לגיל 40, כשיותר מ-51 אחוזים מהם הם מתחת לגיל 20 ומרביתם עדיין אינם יכולים להתחסן. רק כשישה אחוזים מהמאומתים החדשים הם מעל גיל 60.

תחלואה קשה – למרות הירידה בשיעור המאומתים ובתחלואה הקשה בקרב המבוגרים בני 60+, בשל מבצע החיסונים, נראה שהירידה בהיקף התחלואה הקשה הינה איטית מאוד, זאת כנראה בשל היקף ההדבקה הנרחב והעובדה, שחלק ניכר מהאוכלוסייה בגילאי הביניים טרם חוסן.

על פי הדו"ח של אמ"ן, מחלימים מצויים בסיכון להדבקה חוזרת מהזן הדרום אפריקאי, שנמצא בישראל וייתכן שגם מזנים נוספים הדומים לו, כגון: הזן הברזילאי ועל כן מומלץ למחלימים להתחסן בהקדם. על פי המרכז האמריקאי לבקרת מחלות, ה-CDC, די במנת חיסון יחידה, בכדי לשפר מאוד את מוגנות המחלימים מפני הווריאנטים הקיימים.

בנוגע ליעילות החיסונים, קובע אמ"ן כי החיסונים הם הכלי היעיל ביותר להפחתת תחלואה קשה, גם מול הזנים החדשים, שזוהו בארץ. התחסנות צפויה למנוע את מחלת הקורונה ובתוך כך, גם נזקים ארוכי טווח שלה, אשר נצפו אצל אחד מכל עשרה חולים.

לחדשות נוספות בהד הקריות לחצו כאן * לדף הפייסבוק שלנו לחצו כאן*

אהבתם? שתפו!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on print

אולי גם יעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram