יום שבת , מרץ 23 2019
בית / הד הקריות / הפגנה בלב ים
הפגנת מחאה של חברי מועדון שיט כרמל
הפגנת מחאה של חברי מועדון שיט כרמל (צילום: רפאל קבסה)

הפגנה בלב ים

למעלה מ-30 כלי שיט השתתפו היום (יום שישי) במשט מחאה באזור נמל חיפה, כנגד הכוונה לסגור את מועדון השייטים כרמל הפועל ליד תחנת החשמל שבחוף שמן. לטענת המפגינים ב- 15 לאוקטובר יש כוונה לסגור את המועדון ללא מציאת פתרון או חלופה אחרת.

מועדון השייט הוותיק נוסד לפני 80 שנה ומשתתף דרך קבע במשטים ותחרויות בינלאומיות. שייטים רבים יצאו היום, במשט ממעגן הדייג בכלי שיט שונים, הדליקו אבוקות והשליכו רימוני עשן למים.

תת אלוף (במיל') שבתאי לוי, בעברו סגן מפקד חיל הים וחבר ותיק במועדון אמר: "אני חבר במועדון השיט כרמל כבר למעלה מ-40 שנים, המועדון הזה חינך דורות רבים של שייטים מאזור חיפה והצפון, לא יעלה על הדעת שיסגרו לעיר הנמל והשיט של ישראל את המועדון היחיד ששוכן בה"

קומנדר המועדון איב בללי: "אני רוצה להבהיר, אנחנו לא בעלי יאכטות עשירים, אנחנו מתחזקים את כלי השיט שלנו בעצמנו, אני פונה לשר התחבורה ולראש הממשלה שיעשו משהו בעניין".

הפגנת מחאה של חברי מועדון שיט כרמל
"אנחנו לא בעלי יאכטות עשירים". הפגנת מחאה של חברי מועדון שיט כרמל (צילום: רפאל קבסה)

בדוק גם

אשמת זיהום מקורות מים. בז"ן (צילום: אבישג שאר ישוב)

יונה יהב מתכנן עתירה כנגד הרחבת בז"ן

ראש עיריית חיפה יונה יהב הנחה את היועמ"ש לעירייה להגיש לאלתר עתירה לביטול ההחלטה לאישור הגדלת בתי הזיקוק בחיפה. הפגנה תושבים תיערך בשבוע הבא

תגובה אחת

  1. \בני נוימן

    לא הכל במדינה כסף.לא כוחות כמו שאומרים מועדון נגד גוף ממשלתי להם אין בעיות של כסף ומערכת שעובדת ואנחנו גוף התנדבותי שעושה את עבודתו בהתנדבות .התוצאה ברורה אם לא יהיה אדם או שילטון עם רגישות ציבורית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *