יום שלישי , אפריל 23 2019
בית / הד הקריות / אורט "דפנה" נבחר להשתתף בתוכנית ISTEAM
עצמאות ויוזמה אישית. צילום: דוברות העירייה
עצמאות ויוזמה אישית. צילום: דוברות העירייה

אורט "דפנה" נבחר להשתתף בתוכנית ISTEAM

אורט "דפנה" בקרית ביאליק נבחר להשתתף בתוכנית ISTEAM  – פרויקט ייחודי שנוצר משיתוף פעולה של רשת אורט עם חברת  Open Valleyהמספקת מרחב עבודה ליזמים.

ISTEAM – ראשי תיבות של חדשנות, מדע, טכנולוגיה, הנדסה, אומנויות ומתמטיקה והוא משקף את הגישה החדשה בעולם החינוך: הסרת מחיצות בין העולם מחוץ לבית הספר לעולם בתוך בית הספר, גישה שמטרתה לפתח לומד עצמאי בעל סקרנות. הגישה מגדירה את הלמידה מחדש, כתהליך אישי מודע ומושכל המתרחש בהקשר חברתי בתוך יחסי גומלין עם מבוגרים משמעותיים ועם בני קבוצת השווים וכן עם חומרים, מערכות וכלים בכלל ועם מערכות וכלים טכנולוגיים בפרט.

סביבת הלמידה שנבנתה לצורך הפרויקט מאפשרת עידוד עצמאות ויזמה אישית, מזמנת פתיחות, חשיפה למקורות מידע מגוונים, בחירה מושכלת, המובילים לעצמאות וליזמה אישית עם  למידה צוותית שיתופית להשגת משמעויות מוסכמות תוך קבלה הדדית וסובלנות במטרה ליצור חדשנות.

התלמידים לוקחים חלק בקבוצות חקר מתוך תחומי העניין שלהם: ננו-טכנולוגיה, רובוטיקה, חינוך פיננסי, אקולוגיה, רפואה, חלל, מז"פ, הנדסת תוכנה, מייקרים ובטיחות ברשת, כאשר שתופי פעולה בין הקבוצות ושילוב של מומחים מקרב ההורים, התעשייה ומומחי ידע הם חלק בלתי נפרד מדרך העבודה.

את התכנית מובילים מורים מחט"ב אורט "דפנה" בקרית ביאליק מתחומים שונים : מדעים מדויקים, מדעי הרוח, אמנות טכנולוגיה ועוד. המורים בפרויקט עוברים תהליך למידה – הם נחשפים לצורת למידה חדשה ושונה, לומדים על עולם הסטארט-אפ ולוקחים חלק פעיל בליווי התהליך שעוברים התלמידים. המורים והתלמידים מתפתחים יחד – לא עוד המורה במרכז ובעל הידע והתלמיד פאסיבי.

שני יזמים מלווים את התכנית: קרן הומל-אלון (יזמת מתחום הפיננסים והדיגיטל) ושמוליק כהן (יזם מתחום הנדל"ן). קרן ושמוליק מצטרפים מידי שבוע לתלמידים ולמורים חולמים יחד, מתלהבים ומלהיבים. הם תורמים מהידע והניסיון העשיר שלהם כיזמים, ושיתוף הפעולה עימם מייצר תובנות מדהימות. יחד עם התלמידים והמורים הם הופכים חלום למוצר.

אירוע השיא של התכנית  ISTEAM יתקיים באפריל בתחרות בין בתי הספר מכל הארץ הלוקחים חלק בתכנית. את התוכנית מובילות חגית פלח, מנהלת אשכול הפיס קריית ביאליק, שני גולדשטיין, רכזת תקשוב ורעיה טובול, מנהלת בית הספר.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, בירך את התלמידים המשתתפים בפרויקט: "המוטו של מערכת החינוך בקריית ביאליק הוא שילוב לימודי מדעים מדויקים לצד לימודים הומניים. אנו מצמיחים היום את דור המחר". דוקורסקי הוסיף: "אין ספק שכשמסתכלים על התלמידים ורואים את השמחה שלהם וההתלהבות מהלמידה, מבינים כמה הפרויקט הזה חשוב ואף הכרחי".

בדוק גם

ליגל רז. צילום: סטודיו מאיסה

מלכת הרשת

אם אתם לא מכירים את ליגל רז כנראה שנולדתם לפני שנכנסנו למאה ה-21, כי הבחורה ממושב אליכין היא יוטיוברית תוססת שמעלה לערוץ שלה, QUEENLIGI, סיפורים אישיים מחייה הפרטיים שזוכים למאות אלפי צפיות. הכירו תופעת רשת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *