היו"ר המיתולוגי של קבוצות הכדורסל והכדורגל ניסים אלפסי, הלך לעולמו

ניסים אלפסי ז"ל, נפטר בסוף השבוע אחרי מאבק במחלה קשה. בן 60 היה במותו. אלפסי היה מהדמויות המוכרות בעיר כשבין השאר שימש כיועץ ראש העירייה ויו"ר קבוצות הכדורגל והכדורסל של העיר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print
שלום, חבר. ניסים אלפסי ז"ל | צילום: אדריאן הרבשטיין

מאות חברים, מכרים, בני משפחה, אנשי ספורט ותושבים, ליוו אתמול, מוצאי שבת, את ניסים אלפסי ז"ל, למנוחתו האחרונה.

אלפסי נפטר בשבת לפנות בוקר אחרי מאבק במחלה קשה. בן 60 היה במותו. הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים.

הוא נולד במרוקו ועלה לישראל בגיל 5, מילא במהלך חייו שורה של תפקידים ציבוריים, כשבין השאר היה יועץ ראש העירייה ויועצה של שרת החינוך לימור לבנת.

אלפסי היה דמות מוכרת מאוד בנהריה. הוא היה מורה לחינוך גופני במשך שני עשורים והיה גם כדורגלן ומאמן כדורגל. במשך שנים היה יועצו הקרוב ביותר של ראש העירייה המיתולוגי ג'קי סבג ובמשך תקופה מסוימת אף שימש כסגן ראש העירייה.

לפני כעשור, מנע את פירוקה של קבוצת הכדורסל של העיר, עירוני נהריה, ומאז מינויו הוביל אותה להצלחה גדולה, כולל השתתפות במפעלים אירופאיים והעפלה היסטורית לגמר גביע המדינה.

במקביל, שימש אלפסי גם כיו"ר קבוצת הכדורגל של בית"ר נהריה. בעקבות פטירתו, משחקה של עירוני נהריה נגד הפועל אילת, שהיה אמור להתקיים היום (ראשון), נדחה למועד אחר.

המחלה עמה התמודד אלפסי התגלתה לפני כשנתיים וחצי. למרות הטיפולים האינטנסיביים והמתישים, הוא לא ויתר לרגע אחד על המשך פעילותו הציבורית הענפה והמשיך לתפקד, כמעט כרגיל, על ענייני הקבוצות שבראשן עמד. אלפסי היה מופקד על ניהול המשא ומתן, על ניהול שיחות עם סוכנים, סגר עם מאמנים והחתים שחקנים.

אנשי הנהלה בעירוני נהריה ובבית"ר נהריה מספרים, כי למרות היעדרויותיו התכופות לצורך טיפולים, הוא תמיד התעדכן בנעשה וניהל את העניינים בצורה מעוררת הערכה.

לפעמים היה נדמה, שהעיסוק בספורט, מסיט אותו לרגע מהמאבק במחלה ומכניס לחייו אנרגיות מעודדות.

ממנהלת הליגה בכדורסל נמסר: "מנהלת הליגה והקבוצות מרכינות ראש עם מותו של יו"ר עירוני נהריה ניסים אלפסי ומשתתפות בצער המשפחה ואנשי ואוהדי עירוני נהריה".

יו"ר המנהלת שמואל פרנקל הוסיף ואמר: "זהו יום עצוב לקהילה הכדורסל ולי באופן אישי. ניסים היה חבר ושותף לדרך ואהבתי מאוד לשוחח עמו ולהתייעץ אתו בכל נושא. חוכמתו, נחישותו ונועם הליכותיו ייחסרו לנו מאוד. מותו הוא אבדה גדולה לעולם הכדורסל. יהיה זכרו ברוך".

יו"ר מכבי ת"א שמעון מזרחי: "הכרתי את ניסים אלפסי מהיום בו החל למלא את תפקיד היו"ר בעירוני נהריה. הוא היה נציג בדירקטוריון המנהלת ונטל חלק פעיל בדיונים. עירוני נהריה חייבת לו תודה גדולה על תרומתו, השקעתו ומסירותו למען הקבוצה. הוא בהחלט תרם רבות גם לענף הכדורסל., בשמי ובשם מועדון הכדורסל מכבי תל אביב, אנו שולחים את תנחומנו למשפחה, למועדון, לחבריו ומכריו ולאוהדים".

בהודעה הרשמית של מועדון הכדורסל עירוני נהריה נכתב: "מועדון הכדורסל עירוני גשם נהריה מודיע בצער רב על לכתו בטרם עת של ניסים אלפסי, שכיהן כיו"ר הקבוצה. המועדון משתתף בצער המשפחה".

ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, ספד לו בהלוויה: "ניסים היקר והאהוב, 'טוב שם טוב משמן טוב, ויום המוות מיום היוולדו'. גם בשעות הקשות ביותר, כאשר המחלה כרסמה בך, לא זו בלבד שלא איבדת תקווה, אלא נטעת תקווה בשואלים לשלומך. עבדת ודאגת לכל, עד נשימתך האחרונה. המון אדם מלווים אותך הלילה. עיר שלמה בוכה עליך. המשפחה שגידלת באהבה שאין לאמוד את עוצמתה, היתה כל עולמך. שקדת על טיפוחה במסירות שאין לתאר.

"הטמעת בהם את ערכיך, את הערכים הבסיסיים החשובים והאנושיים: כבוד, צניעות, דרך ארץ, חמלה. ניסים היה העוגן והמנהיג של המשפחה, כמו של רבים אחרים בעירנו, של הכדורסל, של הכדורגל, של תנועת הליכוד. מנהיג ברמ"ח אבריו – 'איש אשר רוח בו'. ניסים, רגע לפני שיכסה אותך העפר, אני רוצה לומר לך שתחסר לי, תחסר לי מאוד. אתגעגע לחיבוק שלך, לעצה שלך, לחוכמתך! אוהב אותך חבר יקר, אזכור ואזכיר. נוח על משכבך בשלום ושמור על משפחתך!"

 

 

לחדשות ספורט בצפון 1 לחצו כאן* לדף הפייסבוק שלנו לחצו כאן*

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

אולי גם יעניין אותך

תגובה אחת

 1. חבריי חברי הליכוד נפרדנו בכאב גדול מחברינו ניסים אלפסי זכרו לברכה
  ניסים החיים ממשיכים בדהרה קדימה ואנחנו נסחפים איתם בכח האינרציה.
  כבר סופרים היום לפני שעות … יום מותך אך בלב התחושה היא עכשווית. כולנו מנסים להבין למה , למה ניסים אי אפשר להמשיך ולנהל את כאן חיים רגילים בהם משולבים יחד עם רגעי השמחה והאושר, גם נקודות ציון של עצב, כאב ואובדן. אני נוצר הכל בליבי. במקום מיוחד וסגור ששמור רק למתים שלי.
  תמונות קפואות של חוויות שמחה משותפות של חיוך רחב וצחוק סוחף. של הבעת אהבה, של שנינות וטוב לב. ולפעמים כדי להזכיר לי בצורה מוחשית אני רואה משהו ממך מופיע בדמות נער, החולף על פניי ברחוב. צורת הליכתו, תמירות קומתו, חיוכו הרחב, ואז מציף אותי שמחה על נוכחותך הקרובה, על שבחרת להופיע כך בחיי ושלמרות שהלכתה השארת לנו מזכרות קטנות ממך. ואני מודה לך על שהיית מי שאתה ושהתברכת בכל הדברים הנפלאים שעשו אותך לילד אדם כה מיוחד.
  למשהו שמימיי וחולף שהותיר אחריו אבק כוכבים בגופם של רבים רבים אחרים.
  לא יכול לשכוח את השיחות שלך אלי כאשר הייתי כותב על הליכוד או על שר כזה ואחר תמיד אמרת לי בנועם תמיד תגיע למטרה ולא בצורה בא אתה כותב מהבטן ולא מהלב ,,,
  ניסים אתה תחסר לכולנו מאוד מאוד למשפחתך הליכוד למשפחת אלפסי ולתושבי נהריה בפרת יהיה זכרך ברוך אחי ניסים אלפסי ליכוד נהריה
  יוסף נעים בת ים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram