מרגש: הוגשם חלומו של חולה במחלה קשה ששכל את בתו בפיגוע התאבדות

חלומו של אב שכול מנהריה המתמודד עם מחלה קשה, היה להתפלל ולהניח תפילין בכותל והוא הוגשם בעזרתו של האח המטפל בו.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print
יוסף חיים שלמה | צילום: דוברות כללית
יוסף חיים שלמה | צילום: דוברות כללית

יוסף חיים שלמה, תושב נהריה בן 74, חולה במחלה קשה ומטופל במסגרת הוספיס בית של היחידה להמשך טיפול בכללית שמאפשרת לחולים להמשיך ולשהות בביתם עם טיפול צמוד וזמין 24/7.

בנוסף על המחלה, מתמודדים הוא ופאני אשתו, שהייתה שנים רבות אחות אחראית בבית חולים, עם שכול לאחר שלפני 19 שנים נרצחה בתם נועה שלמה, לוחמת מג"ב, בפיגוע התאבדות בצומת יגור.

בין המטופלים ובני משפחתם לבין הצוות המטפל בהוספיס בית נוצר קשר אישי עמוק, החורג הרבה מעבר למתן טיפול רפואי. כחלק מהליווי מברר הצוות עם המטופלים האם יש להם חלום או משאלה שהיו רוצים להגשים. כך עלה בשיחה שניהל יובל פונימונסקי, אח במרפאת כללית נהריה יוספטל ובצוות ההוספיס בית, שמטפל ביוסף כי הוא חולם לראות פעם נוספת את הכותל המערבי, להתפלל ולהטמין פתק.

יובל החל לפעול נמרצות להגשמת חלום זה עבור המטופל שלו, יצר קשר עם צוות "קשת המשאלות" שנרתם  ברצון להגשמת רצונותיהם של החולים וכן עם יחידת מג"ב, בה שירתה נועה ז"ל. בהיערכות משותפת נמצאו הפתרונות הלוגיסטיים ובני המשפחה עלו לירושלים באמבולנס מטעם א.ד. אמבולנס, בו נהג בהתנדבות שלומי עוזיאל, כשאת יוסף מלווה האח מכללית.

התאפשר לאמבולנס להגיע ממש עד לרחבת הכותל, באישור מיוחד שהוסדר בעבורם, שם קיבל את פניהם צוות מג"ב מהיחידה בה שירתה הבת, עם דגלי היחידה החיילים עטפו את יוסי באהבה מרגע בואו לכותל ועד עזיבתו והעניקו ליוסף כיפת מג"ב.

רב הכותל שלח נציגה שליוותה אותם לכל אורך הביקור ואף העניקה ליוסף ספר תהילים עם הקדשה אישית מרב הכותל.

יוסף הנרגש הגשים חלום, הניח טלית ותפילין, התפלל ונישק את הכותל. בני משפחתו היו נרגשים מאד מההתגייסות של כולם למטרה אחת – מימוש משאלה של אדם חולה כל כך ורצון להעניק לו ולמשפחתו רגעים של נחת בתוך כל ההתמודדות הקשה.

יובל, שכבר זכה להגשים משאלות ללא מעט מטופלים שלו ורגיל לפגוש חולים במצבים קשים, מספר שהיה זה בעבורו אירוע מרגש במיוחד, אשר שילב הגשמת חלום והענקת כבוד למשפחה שכולה.

"העבודה בהוספיס בית תובענית מאד גם מהבחינה הרגשית, אך רגעים כאלה שווים את הכל" – סיכם יובל את החוויה.

בהוספיס בית של כללית מטופלים בכל רגע נתון כ-150-190 אנשים שזוכים לקבל טיפול בביתם בשלב האחרון של חייהם, במקום לשהות במסגרת מוסדית, כשהדגש הוא רפואה פליאטיבית, שבמרכזה הקלה על הסבל למטופל ושיפור איכות חייו, ככל שניתן. שירות ייחודי זה ניתן על ידי צוות רב מקצועי של כללית הכולל רופאים, אחיות, עובדים סוציאליים ואנשי מקצועות הבריאות, בהתאם לצורך, בזמינות 24-7 למטופל ולמשפחתו.

יוסף חיים שלמה | צילום: דוברות כללית
יוסף חיים שלמה | צילום: דוברות כללית

 

לעדכונים נוספים בצפון 1 חדשות נהריה לחצו כאן* לדף הפייסבוק שלנו לחצו כאן*

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

אולי גם יעניין אותך

3 תגובות

  1. על מה יש לו להודות לאלוהים?? אסונות ומחלות ??? לא מבינה את זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram