יום שלישי , מאי 21 2019
בית / ידיעות הגליל / חדשות בידיעות הגליל / מארי נחמיאס מעפולה תדליק משואה ביום העצמאות
מארי נחמיאס (צילום עצמי)
מארי נחמיאס (צילום עצמי)

מארי נחמיאס מעפולה תדליק משואה ביום העצמאות

מארי נחמיאס מעפולה, שורדת שואה שהייתה אם אומנה ל-52 ילדים, תשיא משואה בטקס יום העצמאות ה- 71 למדינת ישראל. "אין אדם ראוי ממנה" אומרים בסביבתה.

מארי נחמיאס (צילום עצמי)
מארי נחמיאס (צילום עצמי)

"מארי, תושבת המעברה בעפולה, פתחה את ביתה הצנוע ואת דלתות ליבה בפני הילדים, שלא מעטים מהם ננטשו בשל צרכיהם הייחודיים. יכולותיה לשמש אם אוהבת ולהיענות לצרכיהם של הילדים, שהצטרפו, במסגרת האומנה, לשמונת ילדיה הביולוגיים, מסמלת את רוחו של הלב הישראלי הרחב והרחום", אמרה השרה המירי רגב.

מארי נחמיאס, תושבת מעברת עפולה, היא אם לשמונה, ששימשה כאם אומנת ל- 52 ילדות וילדים. נחמיאס נולדה בתוניס, סבלה מרדיפות הנאצים וברגע האחרון הוברחה מביתה לפני שנלקחה למחנות.

היא עלתה לארץ בראשית ימיה של המדינה וחיה בדוחק, תחילה במעברת חדרה ולאחר מכן במעברת עפולה. על אף קשיי החיים פתחה נחמיאס את ביתה בפני עשרות ילדים שנזקקו למשפחת אומנה ובהם תינוקות רבים שננטשו בלידתם בשל מומים שסבלו מהם. היא עשתה כל שביכולתה כדי לספק להם בית חם ויציב, גידלה אותם במסירות ודאגה לכל מחסורם.

ראש עיריית עפולה, אבי אלקבץ, בירך את מארי נחמיאס על בחירתה להדליק משואה ביום העצמאות ואמר: "מארי היא גאווה עפולאית ועכשיו גם גאווה לאומית. רוחב ליבה ומסירותה ידועים בכל העיר ועכשיו גם ברחבי הארץ. תרומתה של מארי לערבות ההדדית של עם ישראל רבה וסיפורה, שישמע כעת בכל רחבי ישראל, מהווה דוגמה ומופת לכולנו".

בדוק גם

מימין: יקיר שוורץ, צביקה גנדלמן ואורן גולן. צילום: שלומי גבאי הפועל חדרה

אפקט ניסו: יקיר שוורץ התפטר מתפקידו כיו"ר הנהלת הפועל חדרה

דרמה גדולה בהפועל חדרה: יו"ר הקבוצה יקיר שוורץ התפטר אמש (ב') מתפקידו לאחר שיחת הבהרה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *