יום שני , מרץ 25 2019
בית / עמקים / בית שאן / "בישראל הצילו לי את החיים"
קיטיץ בתקופת הפועל בית שאן
קיטיץ בתקופת הפועל בית שאן

"בישראל הצילו לי את החיים"

בשנת 2000 כשהפועל בית שאן שיחקה בליגה הלאומית, אז הליגה השנייה, לאחר 5 עונות בליגה הבכירה, יצאה הקבוצה למחנה אימונים בבבלשאני, צ'כיה, תחת הדרכתו של המאמן מנשה נוריאל. באותו מחנה הרשים חלוץ סלובני בריא גוף, איליה קיאטיץ, שחתם על חוזה בקבוצה והגיע איתה חזרה לארץ.

קיטיץ בתקופת הפועל בית שאן
קיטיץ בתקופת הפועל בית שאן

כמו כל שחקן, עבר איליה קיטיץ בדיקות רפואיות מקיפות, שבסיומן התברר כי הוא סובל ממום מולד בלב. קיטיץ התבקש להתאמן במשך שבוע ימים כשמכשיר מיוחד מוצמד לגופו, אבל האבחון הרפואי לא השתנה.

קיטיץ נאלץ לחזור לסלובניה מבלי ששיחק משחק ליגה אחד במדי הפועל בית שאן. קיטיץ כעס אז על המערכת הרפואית בישראל, לא כל כך האמין תוצאות הבדיקות שעבר כאן ומיהר לעשות בדיקות רפואיות מקיפות בסלובניה, שהוכיחו כי הרופאים בישראל לא טעו. "רק אז הבנתי שבישראל הצילו לי את החיים", אמר.

קיטיץ עבר ניתוח בלבו, חזר לפעילות במשך תקופה קצרה, אם כי לא ברמות הגבוהות בסלובניה, עד שפרש מכדורגל פעיל. היום משמש איליה קיטיץ כ… עוזר אישי לנשיא אופ"א, ההתאחדות לכדורגל האירופית.

קיטיץ בעוזר הנשיא עם מנכ"ל בית שאן לשעבר אבי לוי
קיטיץ בעוזר הנשיא עם מנכ"ל בית שאן לשעבר אבי לוי

לפני כשנתיים מונה הסלובני, עורך הדין אלכסנדר צ'פרין  לנשיא אופ"א והחליף בתפקיד את הספרדי אנחל מריה ויאר.  צ'פרין מיהר למנות את בן ארצו, איליה קיטיץ, לעוזרו האישי. כיום הוא טס ברחבי אירופה ופועל למען אופ"א ברחבי אירופה.

לאחרונה השתתף אבי לוי, מנכ"ל הפועל בית שאן לשעבר, בכנס אופ"א בלובליאנה, סלובניה, ופגש שם את איליה קיטיץ, שסיפר לו על התפקיד שלו ועד כמה הוא מלא הערכה למערכת הבריות בישראל. "הוא אמר שוב ושוב שבישראל הצילו את החיים שלו, אחרת הוא לא הי עולה על הבעיה בלבו" מספר אבי לוי.

קיטיץ, סיפר שלמרות שהיה תקופה קצרה מאוד בבית שאן, נקשר מאוד לאנשים. "תמסור ד"ש לאורי סויסה, הוא דאג לי בתקופה שהייתי בית שאן כמו שאב דואג לבנו", ביקש קיטיץ מאבי לוי, והבטיח: "בהזדמנות הראשונה אגיע לישראל, אני מתגעגע לאנשים החמים בבית שאן".

בדוק גם

צילומים: אלוניס, לשכת עורכי הדין, מחוז חיפה, גלית בוחניק-ברבר, עצמיים

הפרקליטים: מי הייתה בהרצאה על תזונה ומי לגם שמפניה ורודה?

מה עשתה עו"ד סופי ספקטור באולפני הטלוויזיה? * מה לחש עו"ד יניב לנקרי באוזנו של השר בנט? * מדוע הרחיקה עו"ד הולי שוורץ עד מודיעין וצילומי התדמית החדשים של עו"ד ערן בקר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *