יום שבת , פברואר 16 2019
בית / כללי / שחייה: אנסטסטיה גורבנקו על גג העולם
צילום: דורון גולן
צילום: דורון גולן

שחייה: אנסטסטיה גורבנקו על גג העולם

אנסטסיה גורבנקו, שחיינית מכבי קרית ביאליק ממשיכה להדהים. אחרי שקבעה בקיץ תוצאות מעולות באליפות אירופה לנוער ובאליפות אירופה לנשים, זכתה אתמול השחיינית המחוננת במדליית זהב באולימפיאדת העולמית לנוער, שמתקיימת בימים אלה בבואנוס איירס – ארגנטינה.

כבר במשחה הראשון שלה בתחרות – 200 מעורב אישי, הותירה גורבנקו את יריבותיה מאחור. היא עלתה לגמר המשחה מהמוקדמות, כשהיא מדורגת במקום הראשון. גם במשחה הגמר הוכיחה גורבנקו שהיא שחיינית על ברמה עולמית גבוהה, כשסיימה ראשונה בתוצאה מדהימה 2:12.88. בכך קבעה גורבנקו שיא ישראלי חדש, שהיה שייך עד אז לשחיינית הגדולה עמית עברי. חשוב להדגיש, אנסטיה גורנבקו חגגה את יום הולדתה ה-15 לפני פחות מחודשיים. אולימפיאדת הנוער מיועדת לספורטאים מגיל 14 עד 18. מולה השתתפו בתחרות שחייניות מבוגרות יותר, רובן בנות קרוב ל-18. גם השיא הישראלי שאותו מחקה, הוא שיא בוגרות. בנוסף עשתה גורבנקו היסטוריה כשהייתה לספורטאית הראשונה – גם בנים וגם בנות, שזכתה במדליית זהב בשחייה באולימפיאדה העולמית לנוער. יצוין כי אולימפיאדת הנוער החלה לראשונה בשנת 2010 ומתקיימת אחת לארבע שנים.

כולם בארץ המומים מהישגיה של גורבנקו. נזכיר כי כבר לפני שלוש שנים היא הוכתרה כספורטאית צעירה מצטיינת בטקס ספורטאי השנה של 'הד הקריות'. כבר אז סימנו אותה. אחר כך הוכתרה בתואר שחיינית השנה של 'הד הקריות' משך שנתיים ברציפות.

כבוד גדול למועדון השחייה הוותיק – מכבי קרית ביאליק, כבוד עצום למאמנת האישית שלה בביאליק לודמילה זליצ'ונוק.

צילום: דורון גולן

 

 

בדוק גם

טיפול רגשי בילדים

גן ילדים במושב עבדון מושבת מאז יום חמישי האחרון

הסיבה: תחלופה חוזרת ונשנית של צוות הגננות, עובדה שגרמה לתסמינים שליליים בקרב הילדים. המועצה האזורית מעלה יוסף: "בימים האחרונים מסתמן פתרון, מקווים שהוא ימנע את המשך ההשבתה". ההורים יתכנסו במוצאי שבת ויקבלו החלטות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *