יום שבת , פברואר 16 2019
בית / בחירות מקומיות 2018 / פעיל מרכזי של ציקי אבישר נטש אותו במחאה על פנייתו לציבור הדתי
דורון גרינברג, אורי אריאל ובומה ברחד. צילום: דורון גולן
דורון גרינברג, אורי אריאל ובומה ברחד. צילום: דורון גולן

פעיל מרכזי של ציקי אבישר נטש אותו במחאה על פנייתו לציבור הדתי

אחד הפעילים המרכזיים ביותר של תנועת רוח חדשה במוצקין, דורון גרינברג, פרש מפעילותו בתנועה במחאה על כך שיו"ר התנועה, ציקי אבישר, קרא לציבור הדתי להצביע עבורו ולא עבור המפלגות הדתיות למועצת העיר.

גרינברג נמצא במקום השני ברשימת "לב" שמתמודדת על מקום במועצת העיר והוא מייצג את הציבור הדתי-מסורתי וכן הדמות המובילה של "סרוגי מוצקין". מאז כניסתו של אבישר לחיים הפוליטיים היה גרינברג אחד האנשים המקורבים אליו ביותר והוא פעל עבור אבישר לילות כימים.

במסגרת פעילותו דאג גרינברג, שמוכר כאדם נעים הליכות, להפיץ את משנתו של אבישר, הביא פעילים לתנועה ועסק בעצמו בפעילות ענפה למען התנועה בקרב הציבור ואפילו בחלוקת עלונים בתיבות דואר. גרינברג תמיד אמר כי למועצת העיר יש להצביע עבור הרשימה שבה הוא חבר ומעולם לא יצא נגד אבישר. גם כשיו"ר הסיעה שבמסגרתה מתמודד גרינברג למועצת העיר, בומה ברח"ד, הודיע כי התנהגותו אינה מקובלת, המשיך גרינברג בפעילותו למען אבישר.

דורון גרינברג עזב. צילום מסך
דורון גרינברג עזב. צילום מסך

הרומן הפוליטי בין השניים נמשך עד חג סוכות אז פרסם ציקי רשומה בפייסבוק שבה קרא לציבור הדתי להתאחד ולהצביע עבור רשימתו ולא עבור אף אחד מהרשימות המייצגות את הציבור הדתי-מסורתי. עבור גרינברג זה היה חצייה של קו אדום וכצעד מחאה הוא יצא מקבוצת הוואצאפ של אבישר.

"אני תמכתי בו תקופה לא קצרה", אמר גרינברג, "ולא כל אחד מוכן להתעמת מול ראש עירייה חזק כמו במוצקין". לדבריו "לא הייתי מצפה להתנהגות כזו שעלולה לפגוע גם בסיכויים שלנו וזה משהו לא חברי. אני שומע זאת גם מחברים נוספים שלי שלא היו מרוצים מהדברים שלו".

בתגובה מסר אבישר: "דורון גרינברג הוא אדם עתיר זכויות ומלא כרימון בעשייה חברתית לציבור הדתי במוצקין. כראש העיר אמשיך לתמוך בעשייתו הברוכה. אלא שעסקינן בזירה הפוליטית והעובדות מדברות בעד עצמן: חבירתו לבומה ברחד היא שגיאה קשה. הפיצול הביא לריבוי מפלגות המתמודדות על אותו קהל מצביעים, ולכן הן לא תעבורנה את אחוז החסימה ועימן אובדן ודאי של אלפי קולות. את זה חשוב ואפשר למנוע בטרם יהיה מאוחר ומחובתי לומר את העובדות לציבור הדתי. תנועת רוח חדשה במוצקין שבכל הסקרים מקבלת לפחות 5 מנדטים נושאת בחובה מוסרית ויהודית לחיזוק מסורת ישראל במסגרת הסטטוס קוו העירוני ותייצג נאמנה גם את הקהל הדתי".

בדוק גם

טיפול רגשי בילדים

גן ילדים במושב עבדון מושבת מאז יום חמישי האחרון

הסיבה: תחלופה חוזרת ונשנית של צוות הגננות, עובדה שגרמה לתסמינים שליליים בקרב הילדים. המועצה האזורית מעלה יוסף: "בימים האחרונים מסתמן פתרון, מקווים שהוא ימנע את המשך ההשבתה". ההורים יתכנסו במוצאי שבת ויקבלו החלטות.

תגובה אחת

 1. חחח כמה גיבובי שטויות בכתבה אחת..
  הבחור הנבון הזה.. דורון… עזב בסך הכל את קבוצת הוואטסאפ של "רוח חדשה" מהסיבות שלו.
  הוא עדיין בטוח וסמוך שרק בחירה בציקי אבישר היא הבחירה השקולה וההגיונית במוצקין.
  לאחר שלטונו המאוס והביריוני של העומד בראשה ואישתו .
  חיים צורי.. תודה רבה… לך לנוח !

  הצביעו לב למועצת העיר וציקי אבישר לראשות העיר!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *