יום שני , מאי 20 2019
בית / כללי / פסטיבל המחול כרמיאל 2019 הוקדם בשבועיים
פסטיבל מחול כרמיאל צילום אלכס הובר (1)
פסטיבל מחול כרמיאל צילום אלכס הובר (1)

פסטיבל המחול כרמיאל 2019 הוקדם בשבועיים

פסטיבל מחול כרמיאל השנתי הוקדם בשלושה שבועות ויתקיים בין ה-2 ל-4 ביולי 2019. הפסטיבל נקבע תחילה לתאריכים 16-18 ליולי, אולם בהתאם להנחיית ראש העיר משה קונינסקי נקבע כי יוקדם לשבוע הראשון של החודש.

 

פסטיבל מחול כרמיאל צילום אלכס הובר (2)
פסטיבל מחול כרמיאל צילום אלכס הובר (2)

פסטיבל המחול כרמיאל מתקיים מזה 32 שנים ברציפות, בחודש יולי. הפסטיבל נוסד בשנת 1987, הוא הגדול מסוגו בעולם ומשלב את המחול על כל גווניו: מהמחול הקלסי, מודרני, עממי  והמחול הישראלי המתהווה ומתפתח. הפסטיבל מתפרש על פני שלושה ימים גדושים בתכניות מיוחדות ומגוון הופעות מהארץ ומחו"ל.

במקביל להופעות מתקיימות בימי הפסטיבל הרקדות המוניות וסדנאות מחול, פתוחות לכל ללא תשלום.

הפסטיבל שהוא הגדול מסוגו בעולם וודאי בארץ, רכש לו מקום של כבוד בכל העולם. הפסטיבל הפך במרוצת השנים, לא רק למקום אליו נוהרים מאות אלפי אוהבי מחול וזמר, הפסטיבל הפך במשך שנות קיומו לאחד מאבני היסוד של התרבות הישראלית בתחום ריקודי העם הישראלי , המחול הישראלי לבמה  והפולקלור העולמי. הלהקות המגוונות המופיעות על במותיו כל השנים הן עדות חיה לכך.

פסטיבל המחול ה-32 לשנת 2019 נקבע תחילה לתאריכים 16-18 ליולי. אולם בהתאם להנחיית ראש העיר משה קונינסקי הוחלט  כי הפסטיבל יוקדם לשבוע הראשון של החודש ולכן התאריכים שונו יולי 2-4/7/2019.

ראש העיר משה קונינסקי: "כמו שהתחייבתי , גם בפסטיבל המחול כרמיאל אנחנו מובילים שינוי אמנותי ותפיסתי. פסטיבל מחול כרמיאל הוא פסטיבל ישראלי ובינלאומי חשוב, אליו מגיעים אורחים, רקדנים ורוקדים מכל קצוות תבל ומהארץ, הוא גם  הפסטיבל של  תושבי העיר. בתקופה הקרובה נחשוף את התכנית , אני משוכנע שזו תהייה הפתעה לכולם."

 

 

בדוק גם

צילום אילוסטרציה: פנתרמדיה

ל"ג בעומר: צו מיוחד של נציב הכבאות

הצו מורה על שורה של הגבלות בנושא הדלקת מדורות והבערת אש בשטחים פתוחים לאור מזג האוויר החריג שישרור באזורנו

2 תגובות

 1. שרה ראשית

  למה אין פרסום תוכנייה עדיין?
  תמיד היה חודשיים מראש

 2. חיים שלייפר

  מה זו החובבנות הזו (או שמא חוצפה?) של שינוי מועדים שנקבעו ופורסמו לפני חצי שנה? אנחנו וחברים מתכננים את כל הקיץ סביב מועדי הפסטיבל, מזה 25 שנה. חברים שלנו רכשו כרטיסי טיסה והזמינו מלונות בחו"ל במועדים החדשים שבחר ראש העיר. הפכנו לרפובליקת בננות? בארצות ה oecd כשמפרסמים מועדים לפסטיבלים הם חקוקים בסלע.
  או שמא יש בידי ראש העיר החדש מידע סודי לגבי מלחמה שעומדת לפרוץ בגליל במועדים המקוריים??
  החברים שלנו לא יוכלו להשתתף. לכן, גם אנחנו לא נגיע- אנחנו מחרימים את פסטיבל כרמיאל 2019!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *