יום שני , פברואר 18 2019
בית / גליל מערבי / בחירות מקומיות בגליל המערבי / מערכת הבחירות במשגב מתחממת
ענבר בזק- צילום רני לוריא
ענבר בזק- צילום רני לוריא

מערכת הבחירות במשגב מתחממת

המועמדת לראשות המועצה האזורית ענבר בזק שלחה מכתב התראה ודרישת פיצויים למועמד דני עברי, בו היא טוענת להפצת מידע שקרי

ענבר בזק- צילום רני לוריא
ענבר בזק- צילום רני לוריא

ענבר בזק, המתמודדת על ראשות המועצה האזורית משגב, שלחה השבוע לסגן ראש המועצה עד לפני מספר חודשים, דני עברי, המתמודד בבחירות הקרובות על ראשות המועצה, מכתב התראה בדבר הפרעת בחירות ודרישת פיצויים.

תחילת הסיפור לפני כשנתיים, כשדני עברי, אז סגנו של ראש המועצה רון שני, ואילן מאייר, חבר במליאה ושותף עסקי של עברי, ניהלו מסע של השמצות קשות על מדיניות המועצה והעומד בראשה שני, בסדרת מאמרים בעיתונות וברשתות החברתיות. שיאו של המאבק הפוליטי בין עברי לשני היה פיטוריו של עברי ושלילת סמכויותיו בחודש אפריל השנה, ביום שבו הודיע שני כי אין בכוונתו לשוב ולהתמודד על ראשות המועצה.

מיד לאחר הודעתו של שני, הודיעה ענבר בזק, תושבת יובלים, כי היא מתכוונת להתמודד על תפקיד ראשת המועצה. אז, לדבריה, החל מסע ההכפשות נגדה על ידי עברי, שעד לפיטוריו מספר ימים קודם לכן כיהן כסגן ראש המועצה במשך 11 שנים.

מה כוללה פעילותו של עברי נגדך?

בזק: "הפצת מידע שקרי ומטעה בין פעילי השטח וברשתות החברתיות. מדובר בהפרת בחירות קשה, כאשר המחוקק אוסר באופן מפורש על הפצת מידע כוזב על מועמדים במהלך קמפיין בחירות. לכן, יועציי המשפטיים  מצאו לנכון להגיש קובלנה נגד מנהל מטה הבחירות, אילן מאייר, ונגד עברי עצמו, על שהעלים עין וככל הנראה שיתף פעולה עם פעולות בלתי חוקיות אלו.

"דני ואילן חותרים להנהגת המועצה ומוכנים לדרוס כל מי שעומד בדרכם בכוחנות ובברוטליות. הם מוכנים לצפצף על ההליך הדמוקרטי, ומבחינתם המטרה מקדשת את האמצעים. אני יוצאת מחוזקת מגל האהדה האדיר שגדל מיום ליום ומהתמיכה שמעניקים לי תושבי משגב. באתי לנצח ולהוביל תהליך אמיתי של התחדשות, ואני נחושה לשמור על ערכיי תוך כדי המסע".

לפני מספר ימים נשלחה לבזק באמצעות עו"ד עדי הרטל תגובתו של עברי, וזו נמסרה גם ל"צפון-1": "מדיניות מרשי במערכת הבחירות לראשות המועצה האזורית משגב, עוסקת בו, בכישוריו, ניסיונו ויכולותיו בלבד. מערכת הבחירות אותה מוביל מר עברי אינה מתייחסת לגב' ענבר בזק באופן כלשהו – לא לחיוב ולא לשלילה. ניהול מערכת הבחירות באופן זה נשענת על הגישה כי על מועמד להיבחר בזכות עצמו, ולא על גבם של מתמודדים אחרים. במטה הבחירות של מר עברי ישנם לא מעט מתנדבים, לרבות מר אילן מאייר, המשמש מנהל מטה הבחירות. במסגרת תפקידם במטה הבחירות פועלים המתנדבים בהתאם למדיניות של מר עברי כפי שפורט לעיל, והם עוסקים אך ורק בו, כישוריו, ניסיונו, יכולותיו ובעיקר חזונו לתפקיד ראש המועצה. יחד עם זאת, המתנדבים הינם אנשים פרטיים, וזכותם, אם לא לומר חובתם, לשאול שאלות ולהעלות תהיות לגבי המתמודדים לראשות המועצה, הן ביחס למר עברי והן ביחס לגב' בזק".

על כך אמרה בזק: "הייתי מצפה שדני עברי או כל אדם אחר שמעמיד את עצמו לראשות מועצה, יהיה מסוגל לשלוט ולנהל את פעילי המטה שלו ושלא יסיר מאחריותו להתנהגותם. כפי שראש מועצה נושא באחריות על כל מה שעובדי המועצה ומנהלי המחלקות מבצעים ומדברים".

בדוק גם

מרכז עסקים חדש (הדמייה באדיבות כורדני)

מרכז העסקים החדש של שופרסל נדל"ן בקרית מוצקין יוצא לדרך

  בחודש ספטמבר יושק מרכז העסקים והפנאי החדש של קרית מוצקין "כורדני". המרכז מצוי בימים …

תגובה אחת

  1. זכי חלטורה

    זה נשמע כמו אוי אוי אוי המועמד השני מפריע לי לעלות למקפצה שלי בדרך למקום ה-62 ברשימת "יש עתיד" וזה נראה כמו אובדן עשתונות מוחלט. אחרי שהובן במטה הבחירות של ענבר בזק שבעצם אין לה מה להציע (נוכח מפעלו האדיר של דני עברי בארבעים השנים האחרונות באזור ומחוץ לאזור) אלא דיבורים ריקים ופוסטים חביבים ברשתות נפרשו תכניות – B plan – אני חברה של יאיר וליהיא (הלפידים) ו C plan – תבחרו בי כי אני אישה (בואו נלך על העצמה נשית). מסתבר שגם זה לא עובד כי תושבי משגב אנשים אינטיליגנטים ולא קונים חוסר רצינות. מה נותר אפוא? נותר ללכלך על דני עברי. אני טוען שקשה מאוד להפיץ מידע שיקרי על ענבר בזק כי אין על מה להתבסס. ההתרשמות שלי היא שהמועמדת הנכבדה לא עשתה דבר בעל משקל – לא לטוב ולא לרע – שבגינו ניתן להפיץ עליה מידע שיקרי. היא יכולה להיות לוביסטית בכנסת, עוזרת ח"כ או מדריכת ג'וגינג. האמת, עצם הצגת מועמדותה מעליבה ומקוממת. לגמרי. אתם יודעים מה? חוצפה. אני נשבע בילדים שלי שאם מול דני עברי היה/הייתה מתייצב/ת מועמד/ת ראוי/ה לא הייתי מתערב והייתי אומר שישחקו לפנינו וייאבקו עד סוף אוקטובר. אני אוהב לראות fight טוב. אבל זה כאמור מקומם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *