יום שני , מאי 20 2019
בית / הד הקריות / הקרייתים: "מעולם לא קיבלתי משהו על מגש של כסף"
טליה שמחאי. צילום: דורון גולן
טליה שמחאי. צילום: דורון גולן

הקרייתים: "מעולם לא קיבלתי משהו על מגש של כסף"

טליה שמחאי. צילום: דורון גולן
טליה שמחאי. צילום: דורון גולן

המשפט "מראה יכול להטעות", מתאים בדיוק לטליה שמחאי, 26, שמאחורי החזות העדינה והמעט שברירית שלה, נמצאת מכונת לחימה משומנת באומנות הקיקבוקסינג שבה היא עוסקת כבר מימיה בשירות הצבאי.

משפחתה של שמחאי הגיעה לקרית אתא כשהייתה בת חמש ובמשך 12 שנה היא רקדה ג'ז והיפ-הופ בלהקת סאנרייז בעיר. היא הקטנה משלוש בנות.  "תמיד הייתי היפראקטיבית וכשהגיע הזמן להתגייס ידעתי שלא אוכל לעשות תפקיד פקידותי אלא משהו ששיך לספורט", מסבירה שמחאי.

היא התגייסה להיות מדריכת אימון גופני, נפצעה וכמעט הודחה, אך התעקשה לחזור ולעבור את הקורס בשנית: "מעולם לא קיבלתי משהו על מגש של כסף, תמיד הייתי צריכה להילחם כדי לקבל מה שמגיע לי" היא אומרת.

במהלך השירות הצבאי נחשפה שמחאי לעולם הקיקבוקסינג כחלק מההכשרה שלה אך רק לאחר שהשתחררה החליטה להתמקצע בתחום, עברה לגור בראשון לציון ועשתה את הקורס של הפדרציה הישראלית לקיקבוקס. "למדתי מהמורים הטובים ביותר בארץ ואחר כך עבדתי בכל רשתות הכושר הגדולות. רציתי להביא את זה לצפון כי זה לא היה מוכר כמו במרכז, אז חזרתי לקריות ועבדתי ברשתות הכושר באזור".

פציעה נוספת שהשביתה אותה לשלושה חודשים הביאה אותה לעשות גם אימונים אישיים וכיום היא מחלקת את זמנה בין מכוני הכושר לאימונים קיקבוקס אישיים. "קיקבוקסינג מחזק את כל הגוף כי כל הגוף עובד", היא מסבירה, "קוארדינציה, עבודת לב-ריאות, זה נותן המון מוטיבציה והוצאת אגרסיות ויש לזה גם קטע פסיכולוגי חזק שאנשים מגיעים לפעמים לכדי בכי אחרי אימון. מעבר לזה הקיקבוקסינג, שמשלב את כל אומנויות הלחימה, נותן גם בטחון עצמי ויכולת הגנה עצמית".

ענף הקיקבוקסינג נולד בתחילת שנות השבעים של המאה העשרים והוא מוגדר כענף אומנות לחימה שבו משתמשים בבעיטות ואגרופים. בחודש אוגוסט האחרון זכתה שמחאי במקום השני בכנס הקיקבוקסינג של ישראל בתואר תגלית השנה. כיום היא לומדת שנה שנייה בווינגייט הידרותרפיה וספורטתרפיה ואומרת "יש לי עוד הרבה מה ללמוד ועדיין אני מרוצה מאוד ממה שהגעתי אליו ולאן שאגיע הלאה ואחרי הלימודים אני רוצה לפתוח מכון משלי שבו אוכל לשלב את כל התחומים".

המעוניינים להשתתף במדור מוזמנים לפנות לדורון גולן, טל': 054-3337313, דוא"ל: doronphoto@gmail.com

בדוק גם

מתחם הגן והמקלט בשכונת שלמה

עמותת "כנסת יצחק" טרם פינתה את המקלט והגן בשכונת שלמה

גן ילדים ומקלט ציבורי בשכונת שלמה המתחרדת הוסבו שלא כדין לשימושם הבלעדי של קבוצת חרדים תושבי השכונה לפני שנים, וחרף התראות מטעם העירייה המבנים המהווים נכסים עירוניים לא פונו. עיריית חדרה: "הנושא הועבר למחלקה המשפטית"

תגובה אחת

  1. אלופההההה!!! מביטה להצלחה בעיניים!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *