יום שלישי , פברואר 19 2019
בית / הד הקריות / חדשות בהד הקריות / החלו העבודות לשדרוג ושיפוץ הכניסה המרכזית לקרית ביאליק
הכניסה החדשה לקרית ביאליק. הדמיה: טיבי אדריכלות ונוף
הכניסה החדשה לקרית ביאליק. הדמיה: טיבי אדריכלות ונוף

החלו העבודות לשדרוג ושיפוץ הכניסה המרכזית לקרית ביאליק

במסגרת מדיניות עיריית קרית ביאליק לשדרג ולחדש את השכונות הוותיקות לצד הפיתוח השכונות החדשות, אחת הכניסות הראשיות של העיר, הכניסה מצומת צבר, משנה את פניה. החברה הכלכלית קריית ביאליק שהיא הזרועה הביצועית של העירייה החלה לבצע את הפרויקט.  פרויקט הסדרת הכניסה לעיר מצומת צבר ישלים את שדרוג וחידוש טיילת בן גוריון ויהיה חלק בלתי נפרד ממנה.

בכניסה יוצב קיר בגובה ארבעה מטרים הכולל אלמנטים המסמלים אומנות ושירה, כשמה של העיר הקרויה על שם המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. בקדמת הקיר, על אבן שיש גרניט שחורה ,יוצב פסל ברונזה בדמות המשורר הלאומי בגובה 2.20 מטר, מעשה ידי האמן ד"ר אדי שניר. אותיות מתכת עם שמה של העיר ייחרטו על גבי הקיר.

הכניסה החדשה לקרית ביאליק. הדמיה: טיבי אדריכלות ונוף
הכניסה החדשה לקרית ביאליק. הדמיה: טיבי אדריכלות ונוף

 הכניסה הדקורטיבית החדישה, שתוכננה על ידי אדריכל הנוף, ד"ר אריאל טיבי, תואר בלילה על ידי גופי תאורה מיוחדים שייתלו על הקיר וידגישו את האלמנטים ארכיטקטוניים המיוחדים. הכניסה  תתחבר לכיכר הפלמ"ח- בן גוריון והטיילת על ידי "מרפסת אוהבים", מייצג אדריכלי בעל מעקה וקירוי אומנותי בו יוכלו זוגות המעוניינים לכרות את ברית אהבתם, לתלות מנעול על גבי המעקה כסמל לאהבתם הנצחית, בדומה ל"שער האוהבים" של רומיאו ויוליה בוורונה, איטליה ולהשליך את המפתחות לבאר האוהבים שתמוקם אף היא במתחם. בנוסף לכך יוקם שביל מעוטר בשירי חיים נחמן ביאליק. הפרויקט ישלב בתוכו שיקום נופי, סלילת שביל הולכי רגל בין עצי דקל קיימים. העבודות עתידות להימשך כארבעה חודשים, כאשר עלות הפרויקט נאמדת בכמיליון שקלים.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, מסר: " פרויקט הסדרת הכניסה לעיר מצומת צבר משלים את התחדשות טיילת בן גוריון שבצענו לפני מספר שנים. לא בכדי בחרנו להתייחס לאלמנטים הקשורים למוסיקה ושירה שאף מופיעים בסמל העיר החדש בכניסה הראשית של הקריה הנושאת בכבוד את שמו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק אשר פסלו יוצב בגאון בצומת צבר. השקענו מחשבה רבה ביצירת רצף אדריכלי החל מהכניסה בצומת צבר דרך טיילת בן גוריון בואכה נחל הגדורה. חיים נחמן ביאליק שעל שירי הילדים הרבים שכתב גדלנו כולנו, מוביל את המבקרים למייצגים הפזורים לאורך הטיילת: עץ המשאלות, עץ המוצצים, מיצג הג'ירפות, פינות המשחקים ועוד".

בדוק גם

מתחם מסחרי והיי טק בתחנת רכבת כרמיאל פלנקון אדריכלים ותכנון הנדסי

משדרגים את מתחם הרכבת בכרמיאל. בקרוב: מתקני טעינה לכלי רכב חשמליים

עיריית כרמיאל ומשרד הבינוי והשיכון מקדמים תוכנית להתחדשות מרכז העסקים בתחנת כרמיאל. במסגרת תוכנית מע"ר ייבנה מתחם מסחר והייטק ממתחם הקניון ועד מרכז העיר. רכבת ישראל מתעתדת להוסיף מתקני טעינה לכלי רכב חשמליים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *