יום שלישי , פברואר 19 2019
בית / כללי / ההגרלה בשיאה: כמה תעלה דירה במחיר למשתכן בקרית מוצקין?
כאן יקומו מגדלי SELA SKY. משכנות אמנים (צילום באדיבות סלע בינוי)
כאן יקומו מגדלי SELA SKY. משכנות אמנים (צילום באדיבות סלע בינוי)

ההגרלה בשיאה: כמה תעלה דירה במחיר למשתכן בקרית מוצקין?

בשבוע שעבר נפתח מכרז מחיר למשתכן בשכונת כורדני בקרית מוצקין ולמשך חודש ימים.  ההגרלה נפתחה ל-580 יח"ד במסגרת תוכניתו של שר האוצר משה כחלון להוזלת מחירי הדיור עבור זוגות צעירים.  בהפתעה גדולה החליט שר האוצר משה כחלון ומשרד השיכון להקדים את מכרז מחיר למשתכן  בשכונת כורדני בקרית מוצקין בחודשיים.  ביום שישי שעבר נפתחה ראשונה ההגרלה לרכישת דירה ב-30 אחוז פחות ממחיר השוק. מדובר בקרקע בשטח של כ- 833 דונם שנועדה לבניית 3,500 יח"ד בין היתר במסגרת הרחבת שכונת "משכנות האומנים" בעיר. מחיר דירת 4 חדרים, החל מ-1.147 מיליון שקלים.  ההרשמה להגרלה לזכאים נפתחה בשבוע האחרון, ותישאר פתוחה עד לתאריך 26.5.16.  נועד ההכרזה על הזוכים צפוי להתקיים כשבוע לאחר תום ההרשמה.

במסגרת הפרויקט המוזל ניתן יהיה לרכוש דירת חמישה חדרים בשטח של כ- 120 מ"ר במתחם כורדני בקרית מוצקין, תמורת 920 אלף שקלים. מחיר המשקף הנחה של כ- 400 אלף שקלים ביחס למחיר השוק.  המכרז הראשון בשלב א' נפתח לשלושה חברות: סלע בינוי, אפי קפיטל – מליבו ועמרם אברהם.

בקרית מוצקין נסגר המכרז השני והגדול ביותר בשיטת מחיר למשתכן לבניית 1,028 דירות. בין יתר הזוכים במכרז: אשדר חברה לבנייה, בובליל נכסים, ספייס בנייה ויזמות, סבנטל, רוזנברג רומן, רוזנברג חיים, בולשיך רומן, בריזלר צב, הפתרון א.ר ניהול והשקעות, נחלת א.מ בנייה ויזום, אפל ואקנין נדל"ן.

ראש עיריית קרית מוצקין חיים צורי מסר: "קרית מוצקין הייתה העיר הראשונה בה הוצע מכרז "מחיר למשתכן" שזכה להיענות רבה מצד הקבלנים אני מזמין את הזכאים להירשם להגרלה ולהנות מהיצע גדול של דירות חדשות ואיכותיות במחיר מוזל, תוך מתן עדיפות לתושבי העיר".

כאן יקומו מגדלי SELA SKY. משכנות אמנים (צילום באדיבות סלע בינוי)
כאן יקומו מגדלי SELA SKY. משכנות אמנים (צילום באדיבות סלע בינוי)

המגדלים החדשים בקריות: סלע SKY

 בסלע בינוי  מסבירים כי מרגע ההודעה על פתיחת המכרז הטלפונים במשרדים, יממה לפני ערב חג הפסח הטלפונים לא הפסיקו לצלצל.   סלע בינוי נמצאת בין המובילים בענף הבנייה  בצפון וידועה כחברה  שחושבת מחוץ לקופסא  בשוק הנדל"ן. החברה ידוע בבנייה בלתי רוויה הן לזוגות צעירים  ומגורי יוקרה למשפרי דיור.  סלע בינוי זכתה  להקים 188 יח"ד במכרז מחיר למשתכן, בשני מגדלים שיוקמו בשכונת משכנות אמנים.

 סמנכ"ל שיווק בחברת סלע בינוי דותן סלע: "מגדלי סלע SKY  יהיו לשם דבר בקריות במיוחד בשכונה כה יוקרתית כמו משכנות אמנים.  בפרויקט נבנה  188 יח"ד בשני מגדלים, דירות של 5 חדרים,  119 מ"ר, עם מרפסת חנייה ומחסן. המחיר ההתחלתי יעמוד של 1.192 מיליון שקלים. בנוסף אנו שוקדים להקים גם דירות קטנות של 3 חדרים במחיר של 800 אלף שקלים, וזה בכפוף לאישור הועדה המקומית קריות.

"מחיר למשתכן  קורם עור וגידים ויעשה  היסטוריה בקרית מוצקין,  אנו כבר חשים את הפידבק  העצום מהקהל. יש כל כך הרבה יתרונות לפרויקט הזה החל מהעובדה כי הבנקים לווים משכנתה לפרויקט לפי שווי השוק של הדירה ולא לפי מחיר ההגרלה. דירה בתמהיל הזה נמכרת במשכנות אומנים ב-1.6 מיליון שקלים , כך שהרווח של הזוגות הצעירים הוא  עצום,  ובכך  ניתן לקבל גם מימון משכנתה של  90 אחוז. כמו כן  הדירות ניתנות להשכרה, אך לא למכירה בשנים הראשונות .

"החלטנו להשקיע בדירות חמישה חדרים גדולות כדי שהקהל יוכל לצמוח ולגדול בדירות מרווחות ולא קטנות ולאורך השנים. היתרון של סלע בינוי בפרויקט זה, שאנחנו חברה ותיקה בענף ידועים במקצועיות שלנו. אנחנו מתכננים כעת את  המגדלים הכי יפים בקריות במסגרת הסטנדרטיים שנקבעו על ידי משרד השיכון".

החברות אפי קפיטל ואורתם מליבו, רכשו 3 מתחמים בשטח כולל של  9.3 דונם, להקמת 288 יח"ד. רועי אוליניק, סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת אפי קפיטל ציין כי "הקמנו חברה משותפת עם אורתם מליבו לטובת קידום פרויקטים במסגרת התכניות הממשלתיות. המהלך הזה נעשה בהמשך לאסטרטגיה שלנו לשווק דירות במחירים סבירים על מנת לאפשר גם לקהל הרחב שכיום לא יכול להרשות לעצמו  להיכנס למעגל רוכשי הדירות. הפרויקט הזה בכורדני הוא הפרויקט הראשון שלנו במסגרת תכנית מחיר למשתכן, ובכוונתנו להתמודד בהמשך במכרזים נוספים של מחיר למשתכן"

המידע המלא לגבי זכאים, תהליך ההרשמה והמסמכים הדרושים וסניפי חברות ההרשמה מתפרסם באתר משרד הבינוי והשיכון: www.moch.gov.il

 

בדוק גם

בחודשיים בלבד נמכרו יותר מ~80 אחוז מהדירות. SELA M הדמיית מחשב

פרויקט SELA M במשכנות אמנים עולה לשלב הבא

פרויקט הדגל של חברת סלע בינוי במשכנות אומנים בקרית מוצקין מתקדם בקצב מהיר. מנהל המכירות: "הלקוחות הקרייתים יודעים לזהות מוצר יוצא דופן"

תגובה אחת

  1. רק אותי מפחיד מחיר למשתכן – לחשוב מה יקרה עוד שנתיים כשהכל פתאום יגמר ונחזור לשגרה של מחירים גבוהים?!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *