'יום העלייה' צוין בדיון בכנסת על הצלחת קליטת העלייה בנוף הגליל

לרגל יום העלייה שצוין בכנסת, שיבחו חברי ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות בדיון מיוחד את מפעל העלייה והקליטה בנוף הגליל. ראש העיר פלוט: "קליטת העלייה היא מאבני היסוד של העיר נוף הגליל מיום הקמתה".
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print
דיון יום העלייה. צילום: ערוץ הכנסת
דיון יום העלייה. צילום: ערוץ הכנסת

ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות קיימה השבוע, לכבוד יום העלייה בכנסת, דיון מיוחד בנושא קליטת העלייה בנוף הגליל בהשתתפות ראש העיר רונן פלוט וממלא מקומו אלכס גדלקין.

הדיון התקיים במתכונת של ישיבה חגיגית בהשתתפות מליאת חברי ועדת הקליטה בראשות היו"ר דוד ביטן ובהשתתפות יו"ר הסוכנות היהודית יצחק (בוז'י) הרצוג, ראשי עמותות וארגונים שונים העוסקים בקליטת עולים.

קליטת העלייה בנוף הגליל עמדה במרכזו של הדיון המיוחד וכל אחד מחברי הוועדה התייחס בדבריו לחשיבות המשך הבאת עולים לעיר לאור הצלחתה בקליטתם לאורך השנים.

 ראש העיר רונן פלוט עצמו נכח בדיון ופתח בקריאה נרגשת ליזום ולהכווין לעיר עולים מכל קצות תבל. "קליטת העלייה היא מאבני היסוד של העיר נוף הגליל מיום הקמתה, נקבל בזרועות פתוחות את העולים שיגיעו לעיר מכל מדינה בעולם", אמר פלוט.

פלוט הציג בפני חברי הוועדה חמישה סיפורים אישיים של עולים שנקלטו בעיר וכיום עוסקים בקליטת עלייה במדינות מוצאם: צרפת, ארגנטינה, רוסיה, אתיופיה והודו.

"מפעל הקליטה בנוף הגליל הוא מהמוצלחים בישראל"

חברי הוועדה שיבחו את העיר נוף הגליל, ח"כ אלכס קושניר אמר: "הלוואי והשליטה בכל מדינת ישראל הייתה טובה כמו בנוף הגליל".

יו"ר הוועדה דוד ביטן אמר כי הכנסת מציינת את יום העלייה כיום חג והוועדה שעוסקת בקליטת עלייה מציינת לטובה את נוף הגליל וממליצה לממשלה לתעדף את העלייה לעיר לאור הצלחתה ולנוכח צרכי העיר בהווה. "מפעל הקליטה בנוף הגליל הוא מהמוצלחים בישראל. מדובר במשימה לאומית שהיא חובה וגם זכות גדולה", אמר.

 ראש העיר פלוט ציין בדבריו כי הוא עצמו החל את דרכו כעולה חדש ולימים כיהן כמנכ"ל משרד העלייה והקליטה, "קליטת העלייה היא בעוכריי, אני רואה בה חשיבות רבה להמשך צמיחתה של העיר".

יו"ר הוועדה ח"כ דוד ביטן סיכם את הדיון בקריאה לממשלה לתעדף  את העלייה לנוף הגליל ולפעול באופן אקטיבי על מנת להכווין עולים להגיע לעיר ולסייע לעירייה בקליטתם.


 

אהבתם את הכתבה? הישארו מעודכנים באתר בלינקר ובעמוד הפייסבוק שלנו ידיעות הגליל ידיעון עפולה
כבר הורדתם את האפליקציה של ידיעות הגליל וידיעון עפולה? האפליקציה החדשה שלנו עכשיו זמינה להורדה בחינם!
אנדרואיד: לחצו כאן!
אפל: לחצו כאן!

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

תגיות

אולי גם יעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram