יום שבת , מרץ 23 2019
שלמה פדידה
פדידה (צלום: אושרי כהן)

הלוחם פדידה

חמש שנים אינטנסיביות עוברות על חבר מועצת העיר עכו שלמה פדידה. מאיש אנונימי שתורם בסתר לקהילה ואיש עסקים מצליח, הוא הפך בשנים האחרונות לאופוזיציונר לוחם. אין ספק שישיבות מועצת העיר היו משעממות בלעדי מי שמצליח ליצור סנסציות וכותרות גם ממסטיקים שדבוקים למדרכה ברחוב בן עמי וגם יודע להעביר לחברי המועצה שיעור במוסר. בחמש שנות הקדנציה הוא העלה מאות הצעות לסדר ושאילתות, כל שאילתה זוכה ללייקים בפייסבוק ולעוד כותרת. ישיבת המועצה האחרונה בעכו הוכיחה, כי פדידה באמת לא דופק חשבון לאף אחד. השבוע הוא גם הכריז על התמודדותו בבחירות לראשות העירייה.

פדידה: "בישיבה האחרונה אני חידדתי נהלים וציפיתי שלנקרי ובכירי העירייה יעשו את זה בעצמם. היה להם מספיק זמן לדבר על זה. היתה סערה ובצדק. היו חברי קואליציה שבאו אחרי הישיבה בסתר ופרגנו לי, כי הם לא מסוגלים להביע את דעתם בפומבי". הראיון עם פדידה מתקיים בחדר העבודה בביתו. מסביבו כבר יש יועצים ועוזרים. הוא בן 54, יליד עכו, בן הזקונים מבין שבעה אחים ואחיות. כולם עזבו את עכו, הוא היחיד שנשאר בעיר בה גדל. אחיו הבכור הוא איש העסקים והקבלן גבי בן גלים.

הוא נשוי לרפאלה, מורה בבית הספר לחינוך מיוחד, אב לשלושה ילדים בוגרים: עידן, אלונה ואביב. את רפאלה הכיר לפני שני עשורים כשעברה ליד החנות שהיתה אז בבעלותו. אביה היה איש מוכר, אברהם בנימין ז"ל, שניהל בית ספר דתי.

דירה בלי בלטות

הוריו של פדידה עלו ארצה ממרוקו וקיבלו דירה בשיכון 3. פדידה מספר שהוא גדל בבית הכנסת של הרב לופז, שם אביו היה מתפלל. ב-30 השנים האחרונות הוא לא נוסע בשבת ונוהג להתפלל בבית כנסת, אך לא מגדיר את עצמו כאדם דתי.

"לא היינו עשירים, אבל היינו מאושרים". פדידה (צלום: אושרי כהן)

"אבא שלי הגיע לעכו, כי אמר שבמרוקו חיינו בכבוד עם ערבים. עכו היא עיר מעורבת והוא אמר שאין סיבה שלא נחיה איתם גם פה, בכבוד הדדי. ההורים שלי הגיעו לכאן עם שלושה ילדים, קיבלו דירה בלי בלטות. אבי תמיד היה אדם חרוץ, לא היינו עשירים, אבל היינו מאושרים. הם הגיעו לישראל מטעמי ציונות ועבדו בעבודות קשות".

מימי ילדותו בעכו יש לפדידה זיכרונות טובים ונעימים. כולם הכירו את כולם, היו חברים של כולם, על העצים גדלו פירות, מעין קיבוץ גלויות אחד גדול של בני כל העדות. אחרי שהשתחרר מהצבא בגיל 21, פדידה יצא ישר לעצמאות ופתח חנות למיכון משרדי. החנות קיימת עד היום. הוא מספר שבשנים הראשונות עבד קשה מאוד, ובשנים האחרונות החנות הועברה לידי בחורים, צעירים והוא כבר אינו הבעלים. לדבריו הוא מתעסק בנדל"ן מסחרי ויזמות בעכו ובאזור.

"לפני חמש שנים הנחתי הכל על השולחן ופרשתי. הבנתי שעשיר אני לא אהיה וטוב לי עם מה שיש לי טוב לי ואני יכול לפתח את עצמי לכיוונים אחרים, למען העשייה בעכו. תמיד הייתי מחושב וריאלי, אף פעם לא חייתי בפנטזיות. כל מי שמכיר אותי יודע שאני עושה הכל מהלב ואין אצלי חפיף. גם כשתושבי עכו מתקשרים אלי ומבקשים עזרה, אני תמיד יוצא לשטח לבחון את המקום, מצלם ובודק. אני נותן את הנשמה. תמיד גם תרמתי לקהילה".

הכתבה המורחבת על פדידה תפורסם ביום שישי בעיתון צפון -1

בדוק גם

אות הצטיינות לעידוד עליה (צילום: דוברות עריית עכו)

אות הצטיינות לעיריית עכו על עידוד עלייה

רק השנה נרשם מספר שיא של עולים: כ-400 איש שמתאקלמים בעכו אות הצטיינות הוענק לאחרונה …

2 תגובות

  1. רק פדידה יביא שינוי לעכו!!

  2. האיש הנכון בזמן הנכון. בבחירות הקרובות של עכו כולנו מצביעים שלמה פדידה. האדם שיביא את השינוי שעכו כל כך זקוקה לה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *