יום ראשון , מרץ 24 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / צו המניעה לפרויקט הבנייה באכזיב בוטל בהסכמת הצדדים
תוכנית הבנייה בחוף אכזיב
תוכנית הבנייה בחוף אכזיב (הדמית מחשב, צילום יח"צ)

צו המניעה לפרויקט הבנייה באכזיב בוטל בהסכמת הצדדים

תוכנית הבנייה בחוף אכזיב
תוכנית הבנייה בחוף אכזיב (הדמית מחשב, צילום יח"צ)

בוטל צו המניעה לבניית פרויקט המגורים בחוף אכזיב. ביום חמישי האחרון התקיים דיון בצו המניעה הזמני שהוצא לפני שבועיים  בבית המשפט המחוזי בחיפה. את הבקשה לצו מניעה הגישו מפעלי חוגלה בשם מפעלי נייר חדרה נגד עיריית נהריה ויזמי תוכנית הבנייה "שחף נהריה", המתוכננת בשטח סמוך לחוף הים.

בהסכמת הצדדים בוטל צו המניעה לאחר שבא כוחה של הועדה המקומית לתכנון ובנייה בנהריה התחייב כי לא יינתנו לפרויקט היתרים לפיתוח השטח או לבנייה בשבועיים הקרובים, ואף התחייב כי במידה ויוגשו היתרים לבנייה תעודכן העותרת.

השופט רון סוקול אמר בדיון כי הוא ער לנזקים שנגרמו ליזמים ולכן קבע מועד דיון לעוד שבועיים, ועד אז המליץ לצדדים למצוא פתרונות  שיאפשרו את פיתוח הפרויקט ואי הפגיעה במפעל חוגלה.

בחוף מתוכנן לקום  מתחם מגורים של כ-800 יחידות דיור, רובן צמודות קרקע. לדברי ועד המאבק, שכונת המגורים תיבנה בצמידות לאזור תעשייה ותסכן את המשך פעילותם של שלושה מפעלים המעסיקים יותר מ-500 עובדים המועסקים באופן ישיר ועוד כ-1000 המועסקים על ידי המפעלים באופן עקיף.

יזמי הפרויקט אמרו כי המיזם מחליף פעילות תעשייתית ששכנה לאורך קו החוף באזור זה משנות ה-40 ושעברה לאזור תעשייתי ייעודי כמצופה. יזמי הפרויקט פעלו לפנות את מגרש הגרוטאות שהיה במקום וניקו את השטח כולו, ואילו הטענות על פגיעה בחי ובקו החוף אינן נכונות.

בדוק גם

אופניים חשמליים | צילום: עמותת אור ירוק

נהריה: הפיקוח העירוני יאכוף רכיבה לא חוקית על אופניים חשמליים

יוטלו קנסות של 1000-250 שקלים לרוכבים שיעברו על החוק ובמידת הצורך תתאפשר תפיסת האופניים והקורקינטים

תגובה אחת

  1. ועד הפעולה מורכב לא רק ממפעל חוגלה אלא גם בעמותות סביבתיות מקומיות כגון הועד להצלת חופי בצת ואכזיב ותושבים מהאזור, שחרדים מהיעלמה של עוד רצועת חוף פתוחה וטבעית לטובת נדל"ן לעשירים או טיילות מרוצפות א-לה ג'קי סבג. אפשר היה לנקות את ה"גרוטאות" ולהשאיר את הצמחייה החופית המיוחדת, הקברים הפיניקיים, והנוף היפה הפתוח סביב מפרץ אכזיב. היזמים משקרים ומטעים את הציבור כאילו הם "ויתרו" על יחידות דיור ומלונות (כאשר בפועל הם הם ביקשו ממתכנן המחוז לשנות ייעוד ממלונות למגורים משיקולים כלכליים של רווח). גם כאשר הם טוענים כי אינם בונים בתוך קו ה-300 הם משקרים ומטעים (יש פרוטוקולים ותשריטים שמוכיחים אחרת). אף יזם לא ויתר מיוזמתו על זכויות בנייה וגם "צדיקים" אלה לא עשו זאת. אולם הפושעים האמיתיים הם ועדות התכנון המקומית והמחוזית, העומדות שוב באופן יזום לצד יזמי נדל"ן, מבלי למלא את חובתן לשמור על משאבי הטבע, מבלי להקשיב לציבור ומבלי לדאוג לתשתיות בסיסיות, כמו למשל כבישי גישה לשכונה החדשה (מתכנן המחוז:"נדאג לכביש אחרי שתהיה שכונה". הגיע הזמן שתושבי הגליל המערבי יזכו לתכנון מקצועי המתחשב בצרכיהם (פנטהואזים מול הים לעשירים בלבד זה לא נקרא לדאוג לציבור) כולל הזכות ליהנות ממשאבי הטבע הקיימים כאן!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *