יום שבת , מרץ 23 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / מחאת הטיולים השנתיים: תלמידים מקיבוץ עברון הפגינו מול עיריית נהריה
רוצים גם לכייף. הפגנת התלמידים בכיכר העירייה (צילום: אדריאן הרבשטיין)
רוצים גם לכייף. הפגנת התלמידים בכיכר העירייה (צילום: אדריאן הרבשטיין)

מחאת הטיולים השנתיים: תלמידים מקיבוץ עברון הפגינו מול עיריית נהריה

כ-50 תלמידים בית חינוך אופק בקיבוץ עברון הפגינו היום (שלישי) ומחו על החלטה לבטל את הטיולים השנתיים עד להודעה חדשה. התלמידים עברו ברחוב וכרזו: ""לא רוצים יותר מידי רוצים טיול ודי". התלמידים בחרו להפגין בנהריה היות וזה עורק ראשי בצפון. לדבריהם קבלו תמיכה גדולה מאד מהעוברים ושבים.

החלטת ארגון המורים לבטל את הטיולים השנתיים גרמה למועצת התלמידים הארצית להחליט על שביתת תלמידים, אולי בפעם הראשונה בהיסטוריה. לאחר שהתלמידים חיכו, מאמצע חודש נובמבר, להסכם כלשהו שיחלץ אותם מהחלטת ארגון המורים, אך לשווא. השבוע הגיעה מועצת התלמידים הארצית להחלטה לשבות ועימם, גם כל מועצות התלמידים העירוניות והבית ספריות.

רוצים גם לכייף. הפגנת התלמידים בכיכר העירייה (צילום: אדריאן הרבשטיין)
רוצים גם לכייף. הפגנת התלמידים בכיכר העירייה (צילום: אדריאן הרבשטיין)

היום (רביעי) יצאו כמעט כל תלמידי התיכונים לשביתה. בעקבות ביטול הטיולים מועצת התלמידים מארגנת לתלמידים טיולים יומיים בחסות החברה להגנת הטבע. גם בתיכון אורט במעלות התלמידים מחו כנגד בנושא ולא הגיעו ללימודים. יו"ר ועד ההורים אביטל בוחבוט- בורנשטיין תמכה בהחלטת מועצת התלמידים הארצית.

"איננו מסכימים כי מלחמתם של ארגון המורים, תהיה על גב התלמידים. יש להחזיר את התלמידים לשבילי הארץ", סיכמה בוחבוט~בורנשטיין.
לירז אופק לומדת בכיתה ט' בקיבוץ עברון: "לקחו לנו את הדבר הכי כייפי שאנו מחכים לו כל השנה. המטרה שלנו היא להזדהות עם המורים אבל שזה לא יבוא על חשבוננו. המלחמה לא תבוא על הטיולים שלנו. כל טיול שנתי בוטל, המורים לא יכולים ללוות את התלמידים.

"המורים השייכים לארגון המורים דורשים שמשרד החינוך ישנה את החוק, שהאחריות המלאה במקרה היא לא על חשבון המורים אלא על חשבון משרד החינוך לא ייתכן שכל האחריות טיפול עליהם".

בדוק גם

אשמת זיהום מקורות מים. בז"ן (צילום: אבישג שאר ישוב)

יונה יהב מתכנן עתירה כנגד הרחבת בז"ן

ראש עיריית חיפה יונה יהב הנחה את היועמ"ש לעירייה להגיש לאלתר עתירה לביטול ההחלטה לאישור הגדלת בתי הזיקוק בחיפה. הפגנה תושבים תיערך בשבוע הבא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *