יום שלישי , פברואר 19 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / הלידה הפכה למבצע חילוץ, היולדת מבית ג'אן ילדה בשלום
היולדת עם מנהל בית החולים ד"ר ברהום (צילום: דוברות)
היולדת עם מנהל בית החולים ד"ר ברהום (צילום: דוברות)

הלידה הפכה למבצע חילוץ, היולדת מבית ג'אן ילדה בשלום

הואידה אבו שדיד (18) מהכפר בית ג'אן שהיה נצור תחת השלג הכבד, חשה בשבת בבוקר בצירים קלים. בעלה איל החליט לא לקחת סיכון והזעיק אמבולנס פרטי מהכפר לפנות את אשתו לבית החולים נהריה. אמנם מדובר בנסיעה קצרה, אך מזג האוויר הסוער הפך אותה למבצע חילוץ עם סוף טוב.

"עלינו לאמבולנס והייתי רגועה כי הבנתי שיש לי מספיק זמן להגיע לביה"ח", סיפרה הואידה. "אחרי כמה מאות מטרים האמבולנס נעצר בתוך השלג שהגיע לגובה של כמעט מטר. טרקטור שפעל בסמוך החל לגרור את האמבולנס עד בית הקברות שם נתקענו דקות ארוכות בלי יכולת לזוז לכיוון היציאה מהכפר".

בשלב זה, הוזעק למקום ראש המועצה המקומית בית ג'אן ביאן קבאלן, שהמשיך בסיוע רכב שטח בפינוי האישה ההרה ובעלה למרחק של מאות מטרים נוספים. "בשלב מסוים ירדנו מהרכב וצעדנו כמה מאות מטרים בתוך השלג הקפוא עד לכניסה לכפר שם פתחו עבורנו שוטרים וחיילים את הציר עם מפלסות", סיפר הבעל.

ניידת טיפול נמרץ של מד"א המתינה לבני הזוג ועם צירים חזקים פונתה הויאדה לחדר הלידה. כעבור מספר שעות ילדה את בתה הבכורה במשקל 3.085 ק"ג.

שעות לאחר מכן במחלקת היולדות במרכז הרפואי ישבו בני הזוג מאושרים, משוחחים בטלפון עם קרובי משפחה שעדיין נותרו נצורים בכפר ואינם יכולים להגיע לבקר את היולדת ואת התינוקת – אולין.

"שתגדל נספר לה על הדרך שבה הגיעה לאוויר העולם. זה אושר שלא ניתן לתאר", אמרו בני הזוג.

מנכ"ל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום, הגיע לבקר את היולדת וסיפר כי המרכז נמצא בכוננות גבוהה מאז אמצע השבוע, בשל הסופה הגדולה. "נערכנו לתרחישים שונים וחדר המיון שלנו העניק טיפול לנפגעים רבים, ביניהם חמישה נפגעי היפותרמיה".

היולדת עם מנהל בית החולים ד"ר ברהום (צילום: דוברות)
היולדת עם מנהל בית החולים ד"ר ברהום (צילום: דוברות)

בדוק גם

צילום אילוסטרציה פאנתרמדיה

בית פתוח לאימהות אחרי לידה בקרית אתא

מרכז מהו"ט, המרכז לטיפוח והעשרה לגיל הרך, מפעיל תכנית לאימהות לאחר לידה, סדנאות ופעילויות שונות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *