יום ראשון , מרץ 24 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / מטח רקטות מלבנון: נפילה בלול ישן במושב הסמוך לגבול
לול ספג פגיעה ישירה. הערב במושב בגליל המערבי (צילום: אושרי כהן)
לול ספג פגיעה ישירה. הערב במושב בגליל המערבי (צילום: אושרי כהן)

מטח רקטות מלבנון: נפילה בלול ישן במושב הסמוך לגבול

אזעקות בנהריה וביישובי הגליל המערבי. אזעקות נשמעו במשך כשלוש דקות. תושבים נכנסו לממ"דים ולמקלטים, דווח על שתי נפילות בשטחים פתוחים ונפילה אחת אותרה בלול במושב הסמוך לגבול. אין נפגעים. היום (12.7) מציינים שמונה שנים לחטיפתם של אודי גולדווסר ואלדד רגב ז"ל מגבול הצפון ולתחילתה של מלחמת לבנון השנייה.

לול ספג פגיעה ישירה. הערב במושב בגליל המערבי (צילום: אושרי כהן)
לול ספג פגיעה ישירה. הערב במושב בגליל המערבי (צילום: אושרי כהן)
נפילה בלול ישן במושב בגליל. הערב (צילום: אושרי כהן)
נפילה בלול ישן במושב בגליל. הערב (צילום: אושרי כהן)
נזק לרכוש בלבד. רקטות בגליל המערבי
נזק לרכוש בלבד. רקטות בגליל המערבי (צילום: אושרי כהן)

מזי וורצל, אשת יחסי ציבור מנהריה בילתה במסעדה בטיילת נהריה כשלפתע נשמעה אזעקה. לבלינקר היא מתארת את הבהלה שאחזה בתושבים: "ישבנו בכיף אני וחברה לא דמיינו בחלום הגרוע שנשמע אזעקה. חשבתי על זה שאנחנו יושבות כאן בשקט הזה כשבתל אביב ובדרום הכול רועם ופתאום נשמעה אזעקה. עזבנו הכל וברחנו להסתתר בבוטקה של מסעדת פפאיה  כי לא הייתה ברירה. נצמדתי לקיר ושמעתי בום והדף וידעתי שהייתה נפילה, הייתה בהלה גדולה. אנשים נכנסו לפאניקה התחילו לבכות. אני הייתי רגועה יחסית. אנשים יצאו בהמוניהם מהמסעדות".  לדברי וורצל לא נראה בכל האזור הפנייה למרחב מוגן או מקלט ציבורי. 

ראשי המועצות: תמשיכו כרגיל
ראש מועצת שלומי גבי נעמן: "כל המקלטים הציבוריים והפרטיים פתוחים. יש חשיבות רבה להיות ליד מרחבים מוגנים, יש חשש לירי נוסף כל עוד נמשכת הלחימה בדרום המועצה נכנסת לשגרה חירום, אך כל הגנים, מעונות היום, הקייטנות, בריכת השחייה פתוחים לציבור הרחב, והכל בתיאום עם צה״ל". 

ראש עיריית מעלות תרשיחא שלמה בוחבוט במסר לתושבים: "תושבי מעלות תרשיחא, אנו עיר חסונה, מתורגלת וערוכה. כרגע הדברים מתבררים. אנא להיות בקרבת מרחב מוגן".

ראש מועצת כפר ורדים סיון יחיאלי: "הייתה לפני זמן לא רב אזעקה באזור ושתי נפילות מערבית לנו. בהישמע אזעקה, יש להיכנס לממ״ד לעשר דקות. פעילות הנוער הערב בוטלה אך הקייטנות מחר מתקיימות כרגיל. הבומים הנוספים שנשמעו (ואולי עוד ישמעו) מרחוק הם פעילות שלנו ולא נפילות".

קטיושות
קטיושה שנפלה לפני כשנתיים(צילום ארכיון)

לפני שנה: כיפת ברזל יירטה רקטה בגליל המערבי

רקטות בגשר הזיו
רקטות שנפלו אשתקד(צילום: אדריאן הרבשטיין)

ארבע רקטות נפלו לפני כשנה בשטחים פתוחים באזור עכו ונהריה. רקטה אחת יורטה באוויר מעל יישוב סמוך לנהריה.  תושבים דיווחו ששמעו פיצוצים ורעשי נפילות.

בחודש יולי אשתקד הוצבה מערכת כיפת ברזל סמוך לכרמיאל. האירוע הסתיים עם נפגעי חרדה. בנובמבר 2011 נורה מטח קטיושות לעבר הגליל המערבי. ארבע רקטות נפלו בשטחים פתוחים בסמוך לגבול עם לבנון. נגרם נזק לרכוש ולא ניתנה הוראה להיכנס למקלטים. באחד היישובים הסמוכים לגבול נפלו שני טילים כשאחד מהם פגעה בצובר-גז וכתוצאה מכך פרצה שריפה במקום.

 

בדוק גם

חוגגים פורים בנהריה צילום: אדריאן הרבשטיין

נהריה לבשה הבוקר חג

שדרות הגעתון שעוצבו ברוח סיפורים מוכרים מאגדות הילדים, הומות אדם וגם אורח לא צפוי: שר האוצר, משה כחלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *