יום שני , מרץ 25 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / עיריית כרמיאל תקציב מיליון שקלים לחגיגות היובל לעיר
244 מיליון שקלים ל-2014. אלדר וגזברית העירייה ענת לקסנר (צילום: אלכס הובר)
244 מיליון שקלים ל-2014. אלדר וגזברית העירייה ענת לקסנר (צילום: אלכס הובר)

עיריית כרמיאל תקציב מיליון שקלים לחגיגות היובל לעיר

את מסיבת העיתונאים לרגל הצגת התקציב השנתי לשנת 2014, בחר ראש העירייה, עדי אלדר, לפתוח בביקורת נוקבת על ההתנהלות הכללית של הממשלה בהיערכות ובזמן הסופה הגדולה. אלדר טען כי היה מפעיל את הצבא מיד, והסביר מדוע בכרמיאל לא יכול היה לקרות מה שקרה בירושלים ובצפת.

אלדר: "לדעתי, לא הייתה היערכות נכונה. אני הייתי מפעיל את הצבא כבר בדקה הראשונה, ולא מחכה שהמכוניות יחסמו את הכבישים בדרך לירושלים. המדינה תצטרך להיערך להכנסת קווי החשמל לתוך הקרקע, גם אם העלות יקרה. כולם דיברו על עיר הבירה, אבל גם לידנו, בצפת, התחוללה קטסטרופה".

244 מיליון שקלים ל-2014. אלדר וגזברית העירייה ענת לקסנר (צילום: אלכס הובר)
244 מיליון שקלים ל-2014. אלדר וגזברית העירייה ענת לקסנר (צילום: אלכס הובר)

באשר לכרמיאל, העביר אלדר מסר מרגיע ואמר כי העיר ערוכה לכל סערה: "הרגשתי בסערה הזאת שכרמיאל כמו מחוץ למדינה, עברנו אותה בכלל בלי להרגיש. המצרך היסודי והראשון הוא חשמל. ביותר מ-70 אחוז משכונות העיר קווי החשמל טמונים בתוך האדמה, וכמוהם כל הטרנספורמטורים, שהם הבעיה העיקרית בדרך כלל במצבים כאלה, כך שגם אם יירד על כרמיאל שלג שייערם לגובה שלושה מטרים, לא יקרה שום דבר מבחינתנו. אצלנו, בבית האבות בראט וגם בעירייה, יש גנרטורים מסיביים, ולכן אין סיבה לדאגה. הסערה הזאת הייתה מבחינתנו תרגולת על יבש".

ולתקציב. הצעת תקציב לשנת 2014 עומדת על 244 מיליון שקלים – גידול של 2.8 אחוזים לעומת שנת 2013, ובמספרים – 6.6 מיליון שקלים.

כרמיאל תחגוג השנה יובל להיווסדה. לצורך חגיגות היובל תוקצבו מיליון שקלים. זאת בנוסף לחצי מיליון שקלים לטובת חגיגות יום העצמאות וכ-800 אלף שקלים לאירועי תרבות עירוניים.

ההוצאה לחינוך כוללת את רשתות אורט ואמי"ת ומהווה 43 אחוזים מתקציב 2014. החלוקה היא על פי 58.8 מיליון שקלים לפעולות ושכר (גננות, אבות בית, שרתים ומזכירות) בגני ילדים ובתי ספר היסודיים, ו-47.5 מיליון שקלים ברשתות אורט ואמי"ת. המענק הכללי יעמוד על כ-4 מיליון שקלים. לשם השוואה בשנת 2004 המענק עמד על סך 18.5 מיליון שקלים, משמעות ההפחתה היא 80 אחוזים.

עומס המלוות לשנים הבאות עומד על סך 65.111 מיליון שקלים המהווים 27 אחוזים בלבד מהתקציב. פירעון המלוות לשנת 2014 יעמוד על 11.633 מיליון שקלים.

ההוצאה על רווחה תעמוד על סך של כ-27 מיליון שקלים. הוצאות רווחה הן בסך 26.472 מיליון שקלים, המהווים כ-11 אחוזים מהתקציב. הנחות בארנונה לנזקקים 17.5 מיליון שקלים בשנה. בבסיס התקציב תוכנית קיצוץ בפעולות, שכר והתייעלות בהכנסות בסך 4.5 מיליון שקלים.

בדוק גם

מכבי נדב כרמיאל

כדורסל: השמפניות כבר מוכנות, מכבי נדב כרמיאל מתכוננת למשחק העלייה

ביום רביעי הקרוב (27.3) תארח מכבי נדב כרמיאל את הישגי כרמיאל לדרבי עירוני, בסיומו היא צפויה להבטיח את עלייתה ההיסטורית לליגה א'. המאמן אליפז באלוה: "כל העונה התכוננו לרגע הזה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *