יום חמישי , מרץ 21 2019
בית / גליל מערבי / כרמיאל / נס ספורטיבי: מכבי כרמיאל נשארה בליגה הארצית
בא לכרמיאל בחור חדש. המאמן-שחקן ג'ורג' אוסדצ'י (צילום: מכבי כרמיאל)
בא לכרמיאל בחור חדש. המאמן-שחקן ג'ורג' אוסדצ'י (צילום: מכבי כרמיאל)

נס ספורטיבי: מכבי כרמיאל נשארה בליגה הארצית

בחיים, כמו גם בספורט, לפעמים מספיקה טיפת מזל מיכולת בשביל להצליח. זה הסיפור הגדול של הקיץ מבחינת קבוצת הכדורסל מכבי כרמיאל.

הקבוצה, שבעונה האחרונה סיימה במקום האחרון בליגה הארצית וירדה לליגה א', התבשרה כי היא נשארת בליגה הארצית. הסיבה: מכבי קריית גת מהליגה הלאומית התפרקה עקב בעיות כלכליות. הפועל חיפה, שירדה לליגה א', הוחזרה לליגה הלאומית, וככה התפנה מקום לקבוצה נוספת בליגה הארצית. מכבי כרמיאל היתה מבחינת איגוד הכדורסל, בכלל האופציה הרביעית. הפנייה הראשונה היתה לעירוני קריית אונו, שסיימה במקום ה-10 בליגה הארצית, שוויתרה על מקומה בליגה הלאומית עקב קשיים כלכליים. הפנייה השנייה היתה להפועל ג'ת, שסיימה במקום ה-11 בליגה הארצית וירדה יחד עם כרמיאל לליגה א', אך היא הודיעה על התפרקותה. הפנייה השלישית היתה להפועל קריית טבעון, שסיימה במקום השלישי במשחקי המבחן, אך היא גם הודיעה כי אין ביכולתה להעמיד תקציב ראוי לליגה הלאומית, ולכן היא מוותרת על ההצעה. בכך בעצם, נסללה דרכה של כרמיאל להישארות בליגה הארצית.

היו"ר יוסי אסדו: "אנחנו בהחלט מרוצים וההגדרה לכך היא שפשוט קרה לנו נס ספורטיבי".

בא לכרמיאל בחור חדש. המאמן-שחקן ג'ורג' אוסדצ'י (צילום: מכבי כרמיאל)
בא לכרמיאל בחור חדש. המאמן-שחקן ג'ורג' אוסדצ'י (צילום: מכבי כרמיאל)

המנהל המקצועי בקבוצה דוד לוי, הוסיף ואמר: "בכל מקרה, היתה לנו כוונה להתמודד על העלייה ומראש בנינו סגל שחקנים שמתאים יותר לליגה הארצית. אנחנו שמחים שזה קרה ומקווים שהעונה הקרובה תהיה מוצלחת יותר".

המהלך הראשון היתה החתמתו של המאמן ג'ורג' אוסדצ'י. המאמן החדש (37) שיחק בעבר 3 עונות בהפועל ירושלים ואף היה שותף בזכייתה ההיסטורית בגביע יול"ב. אוסדצ'י, המתנשא לגובה 2.08 מ', עשוי אף להירשם כשחקן פעיל.

בינתיים, צירפה הקבוצה לשורותיה את גיא גיל (24), ששיחק בעונה שחלפה במכבי הוד השרון בליגה הלאומית, ודימה גובקו (23), ששיחק בעונה שעברה במכבי בת ים בליגה א'.

בדוק גם

קייס אפרים לאווי עם משה קונינסקי, צילום אלכס הובר

קונינסקי: "הטיפול באוכלוסיית העולים לא יהיה יותר סקטוריאלי"

האופוזיציה ביקשה ישיבת מועצה שלא מן המניין, אך בסופו של דבר רק שניים מחבריה הגיעו. ראש העירייה הודיע שלא יהיה עוד מצב שבו עולים מחבר המדינות יופנו למחלקת הקליטה ואילו עולים מאתיופיה יופנו למחלקת הרווחה. "כולם ייהנו מאותן הזכויות"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *