יום ראשון , מאי 26 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / נמנע ניסיון השתלטות על מגרש בבעלות המדינה ליד כרמיאל
פינוי שטח אש רגבים
פינוי שטח אש רגבים (צילום: מנהל מקרקעי ישראל)

נמנע ניסיון השתלטות על מגרש בבעלות המדינה ליד כרמיאל

תושב המועצה המקומית שעב שליד כרמיאל, שניסה לפלוש לאדמה בבעלות מדינת ישראל, פונה מהשטח מתוקף חוק המקרקעין בליווי משטרה ובאמצעות ציוד הנדסי מכני, בתום מבצע אכיפה של מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל.

פינוי שטח (צילום: מנהל מקרקעי ישראל)
פינוי שטח (צילום: מנהל מקרקעי ישראל)

מסיג הגבול, הכשיר ויישר שטח לצרכיו האישיים על חשבון קרקע ציבורית, כאשר פלש למגרש בבעלות המדינה, המיועד למגורים, בשטח של כ 500 מ"ר.

מפקחי רשות מקרקעי ישראל הגישו נגד מסיג הגבול תלונה במשטרה, באשמת הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל. הקרקע הוחזרה לקדמותה ולמאגר הקרקעות הציבורי.

כעת יחל ברשות, בסיוע פרקליטות המדינה, הליך היערכות פנימי במטרה לגבש נגדו תביעה על החזר העלויות שנגרמו למדינה בעקבות פלישתו, לרבות שכר המפקחים והשוטרים ועלויות הציוד ההנדסי ששימש לפינוי הפלישה.

סגן מנהל החטיבה לשמירת קרקע ברשות מקרקעי ישראל שי קרפ: "מדובר בפולש שלמעשה השתלט על קרקע שאמורה לשרת את תושבי הכפר לבנייה למגורים, לאחר הקצאה חוקית ומסודרת. מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל פועלים בנחישות יום יום לפינוי פולשים לאדמות מדינה הגוזלים מהציבור את קרקעותיו, וכך נמשיך לעשות".

בדוק גם

בן סימוןעם גילוף התנשמת

רפי בן סימון מכרמיאל הוא אלוף הגילוף

הוא התחיל עם ברווזים בארה"ב, והיום, אחרי שנים בארה"ב, ארבע נשים ואלפי מיילים על אופנועים כבדים, הוא מפסל ומגלף את כל סוגי בעלי הכנף ונהנה מהחיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *