יום ראשון , מרץ 24 2019
בית / גליל מערבי / כרמיאל / לראשונה בישראל: להקת המחול הלאומית של אוקראינה
פלקט אוקרינה
להקת המחול של אוקראינה. פלקט אוקרינה (צילום: יח"צ)

לראשונה בישראל: להקת המחול הלאומית של אוקראינה

כמדי שנה צפויים המופעים המרכזיים שייערכו בשלושת ימי הפסטיבל באמפיתאטרון למשוך עשרות אלפי חובבי מחול וריקוד. הלהקה, הנקראת על שמו של המלחין והמנצח האוקראיני הנודע גרגורי ויריובקה מגיעה לראשונה לישראל במופע מרהיב עם עשרות משתתפים, מאות תלבושות ססגוניות ומוסיקה סוחפת. הלהקה מציגה קטעים נבחרים של התרבות העממית האוקראינית, שירים וריקודים אתניים של עמים מכל רחבי העולם. במופע קטעים מיוחדים המשלבים מוסיקה, שירה ומחול גם יחד. רמת המקצועיות הגבוהה של הלהקה העניקה לה את התואר 'להקת המחול האקדמית' ובשל תרומתה הגדולה לשימור ולקידום התרבות האוקראינית קיבלה את התואר 'הלהקה הלאומית של אוקראינה'.

פלקט אוקרינה
להקת המחול של אוקראינה. פלקט אוקרינה (צילום: יח"צ)

הלהקה נוסדה ב-1943 ומאז הופיעה בהצלחה רבה בלמעלה מ-60 מדינות בכל יבשות העולם. את מופע הנעילה 'כרמיאל 2013' ינחה ניקי גולדשטיין ובו יקחו חלק הזמרים דנה אינטרנשיונל ודניאל סולומון. במופע, מיטב יצירות המחול שנוצרו על ידי הכוריאוגרפים המובילים במחול הישראלי בהשתתפות כ-3,000 רקדנים ובליווי תזמורת משטרת ישראל בניצוחו של איתן סובול.

להקת הפולקלור הלאומית של אוקראינה, יום חמישי (26.7), 20:30,  במרכז הקונגרסים בחיפה.  רכישת כרטיסים בקופות "עונות חיפה". טל:  04-8629959

כל הכתבות, העדכונים וזמני ההופעות במוסף "פסטיבל מחול כרמיאל

בדוק גם

מחול לזכר אריק איינשטיין (צילום: עיריית חדרה)

הפגישה האקראית של להקת המחול עם ראש ממשלת טורקיה

ראש ממשלת טורקיה, אחמט דבוטוגלו נפגש עם משלחת ריקוד מהעיר חדרה, כזיהה שהם ישראלים איחל להם לחיות בשלום עם הפלסטינים