יום ראשון , פברואר 17 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / כרמיאל : היערכות עירונית נוכח האירועים
בכוננות. נצ"מ ויקטור בוסקילה (צילום: אלכס הובר)
בכוננות. נצ"מ ויקטור בוסקילה (צילום: אלכס הובר)

כרמיאל : היערכות עירונית נוכח האירועים

כרמיאל גם היא נערכת בשל המצב הביטחוני השורר בימים אלו, נהלי הביטחון בכרמיאל ובאזור בכלל שונו בהתאמה. לדברי נצ"מ ויקטור בוסקילה מפקד משטרת לב הגליל: "אנחנו מפעילים שבע ניידות עם השיטור העירוני לאורך כל היממה לעמת כשתיים עד ארבע באופן רגיל. בנוסף חמש ניידות של התחנה פרושות בכל הגזרה במיוחד בצירים הראשיים כביש 85 ו-784 .

הניידות של העיר מתמקדות במקומות הומי קהל, ליצור בולטות במטרה למנוע אירועים. יחיד אורגן עובדת במתכונת מלאה, בוטלו החופשים. כוחות בילוש ונוער סמויים נמצאים בשטח. כל התחנה עובדת במתכונת שלדית כלומר 12 שעות משמרת. כוח האדם עובד בכיסוי מלא וכך יימשך כל עוד המצב הביטחוני יחייב".

בכוננות. נצ"מ ויקטור בוסקילה (צילום: אלכס הובר)
בכוננות. נצ"מ ויקטור בוסקילה (צילום: אלכס הובר)

לסיכום מסביר נצ"מ בוסקילה כי : "עיקר המשימות שלנו הן ביטחון שוטף, צירים ראשיים, מקומות הומי קהל, וכל זאת בנוסף לאירועים שגרתיים ".

העירייה מצידה הקימה כיתת כוננות המורכבת מעובדי עירייה וגופי סמך ,נושאי נשק. מוקד הביטחון גם הוא תוגבר בכוח אדם נוסף. חודדו ההנחיות הן בתי הספר ובגני הילדים. ביום שני השבוע יצא מכתב מראש העיר עדי אלדר למשרדי החינוך ובטחון הפנים בבקשה לתוספת שעות אבטחה במקומות הנדרשים. שיתוף פעולה טוב מתקיים בין המשטרה לעירייה על בסיס יום יומי שוטף, באמצעות מיכאל גינקר מנהל מחלקת הביטחון הקהילתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *