יום ראשון , מרץ 24 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / קורבן נוסף במערת המוות באכזיב
טביעה בחוף אכזיב
הגופה נמשתה מהמים. טביעה במערת המוות

קורבן נוסף במערת המוות באכזיב

מערת אכזיב
. מערת המוות בשבוע שעבר (צילום: רותם כבסה)

עדכון: תושב שלומי, בן 55  טבע למוות בחוף אכזיב.

מערת המוות באכזיב ממשיכה לגבות קורבנות. היום (שישי) בשעה 15:37 נמסר על ידי מד"א אשר על גופת אדם שנראית צפה בים, סמוך למערת המוות באכזיב.  הגופה חולצה על ידי אופנועי ים.  הים היה סוער מהרגיל, ובכל החופים הציבן דגל אדום או שחור. גם בחוף קרית ים המצילים משו מהמים אשה שנסחפה בגלים. עדי ראייה שנכחו במקום מסרו לבלינקר כי הים היה סוער ומאות אנשים שהו באזור הלגונה.

יגאל סוויסה שנכח במקום סיפר: "הם היו זוג שהגיע דקות לפני הטביעה. הגבר נכנס למים והיה במרחק של כ- 5 מטר מהמערה ובשנייה אחת נשאב פנימה. זה לא ייאמן, הוא לא התכוון להיכנס פנימה. אשתו עוד היתה בחוץ והתחילה לצעוק 'בעלי, בעלי'. מיד כולם נכנסו למים וניסו להציל אותו. למערה יש פתח עליון והדייגים הצליחו להחזיק אותו במשך חמש דקות עם החכות, אך הים סחף אותו".

על פי עדויות מאמצי החילוץ היו קשים בשל הגלים הגבוהים והרוח החזקה. למקום הגיעו כוחות משטרה ופראמדקים שקבעו את מותו.

אזרח נוסף: "אף אחד מכוחות הביטחון לא קפץ למים, אי אפשר היה להציל אותו, הוא היה המון זמן במים. שלושה אופנועי הים נסעו 150 מטר מכיוון החוף, 40 אנשים עלו על הסלעים ניסו לנפנף להם, הם לא הבינו מה רוצים מהם. רק אחרי חצי שעה, הם הבינו שיש מצוקה. הם הגיעו לחוף הורידו את האנשים לקחו חבל קשרו לאופנוע, הרחיקו את הילדים ופשוט קשרו אותו בחבל לאופנוע מעומק הים לחוף. זה היה מחזה מזוויע, לא ראיתי דבר כזה מימי".

מערת אכזיב זכתה לכינוי מערת המוות בשל ריבוי קורבנות טביעה בשנים האחרונות.  בשנת 2010 טבעו במערה לוליטה זוניאשווילי, בת 16 מנהריה, ובני הזוג אברהם ועדלה חודריאן. בעקבות האסונות, נסגרה המערה ברשת ברזל. בשל המלח ותנאי מזג האוויר הרשת לא שרדה. סמוך למנהרה, יש שלט המתריע על סכנת חיים.

למרות המאמצים לתחום את המקום, לפני שבועיים נודע כי רשות הטבע והגנים מתכוונת לחסום את המערה עם לוחות בטון כדי לא לאפשר כניסה של אנשים.  למהלך מתנגדים מובילי מאבק חוף בצת ותושבים שהסבירו כי החלטה שכזאת תמית אסון על כל הלגונה.

טרם הותר לפרסום שמו של ההרוג או פרטים אודותיו.

כוחות חילוץ בחוף אכזיב
כוחות חילוץ בחוף אכזיב (צילומים: יגאל סוויסה)
טביעה בחוף אכזיב
הגופה נמשתה מהמים. טביעה במערת המוות
טביעה במערת המוות
טביעה במערת המוות
אסון במערת המוות
אסון במערת המוות
פינוי הגופה ממערת המוות
פינוי הגופה ממערת המוות

בדוק גם

המרכז הרפואי לגליל (צילום רוני אלברט)

אדם טבע בחוף נהריה

  אמבולנס מד"א, הביא למרכז הרפואי לגליל גבר כבן 25 כשהוא מורדם ומונשם, לאחר שטבע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *