יום שני , מאי 20 2019
בית / גליל מערבי / אהבה בת 20+
לא מוותרים על הזוגיות. נאווה והלל קול צילום:עצמי
לא מוותרים על הזוגיות. נאווה והלל קול צילום:עצמי

אהבה בת 20+

נאווה (53) והלל (55) קול, ממושב בן עמי, נשואים 31 שנה, הורים לשלוש בנות וסבים לנכד. בעלים ומנהלים של בית הספר למקצועות היופי

איך הכרתם?   

נאווה: "גדלתי בקיבוץ ראש הנקרה, אז לאף אחד לא היה טלפון בבית. חברתי הטובה, הייתה בתו של רכז הביטחון בקיבוץ ולכן להם היה טלפון בבית ובכל פעם שהוריה היו יוצאים מהבית, אנחנו היינו "מתלבשות" על הטלפון. נהגנו להתקשר לאנשים אקראיים ופשוט "לעבוד" עליהם בטלפון.  לאחת השיחות הללו ענה הלל. הייתי בת 17, הוא היה בצבא. בהעדר טלפונים, הוא שלח לי מכתב, אנחנו שלחנו לו תמונות של שתינו. אחרי שבועיים נפגשנו, כבר במבט הראשון היה ברור שהוא שלי וכמה שזה יישמע קלישאתי: מיד אמרתי לחברתי שהוא יהיה בעלי.

מי הציע נישואים?

שאלה טובה כי עד היום אני מקניטה אותו על זה שהוא לא הציע לי נישואים. האמת היא שאחרי ההיכרות הראשונה נסענו יחד לארצות הברית ואיכשהו היה ברור וטבעי לשנינו שחוזרים לארץ ומתחתנים, אז הצעה רשמית לא הייתה, אבל חצי שנה לאחר שחזרנו – הייתה חתונה.

איך שומרים על הגחלת אחרי שנים?

הלל ואני עובדים ביחד ובצניעות אני אומרת שאנחנו ההוכחה שאפשר לעבוד עם בן/בת זוג. הסוד הוא גבולות ברורים והגדרת תפקידים. לכל אחד מאיתנו יש את תחומי האחריות שלו ואנחנו מקפידים שלא להתערב זה לזו בעניינים. מעורבים – כן, אבל לא מתערבים וזה נכון גם לכל תחום בחיים המשותפים.

עדיין מאוהבים?

אני מאוהבת בהלל עד השמים. הוא החבר הכי טוב שלי, האיש היחיד שיודע את כל הסודות שלי

הלל: מאוהב זו לא מילה, אני רק אוסיף שעם השנים נוספה לאהבה שלי גם הערכה גדולה.

כינויי חיבה?

נאווה: "אני קוראת לו 'ביג'

הלל: "אני משתמש ב"נאוו"

הצעה לזוגות צעירים?

נאווה: "בשלבים הראשונים של הנישואים, כולנו מרוכזים בילדים ובגידול שלהם וזו משימה לא פשוטה. בהמשך הם גדלים, יוצרים לעצמם חיים ולאט לאט עוזבים את הקן ואז אנחנו נשארים לבד, זה הרגע שבו זוגות רבים הופכים לזרים, כי הדבר היחיד שהיה משותף להם יצא מהמשוואה. הלל ואני חווינו רגעים מורכבים, כמו כל זוג ואף אחד לא חף מהם, אבל למדנו לא לוותר על הזוגיות שלנו, אפילו לא למען הבנות. בסוף, אנחנו הבסיס למשפחה שלנו.

בדוק גם

טבעת יהלום. סיגלית סגל ואבי פינקלשטיין צילום: עצמי

סיגלית סגל מתחתנת

סמסו להגיד מזל טוב לאשת הקרמיקה סיגלית סגל (סגל קרמיק), שאמרה איי דו לאיש ההיי-טק אבי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *