בית / קריות / חדשות קריות / הרב דרוקמן נגד צורי. עוברים לחנייה

הרב דרוקמן נגד צורי. עוברים לחנייה

שבוע לאחר שהרב הראשי של קרית מוצקין דוד מאיר דרוקמן שלח מכתב לראש העירייה חיים צורי, בו הוא רומז כי פעילותו בנוגע לבית הכנסת של הרב נובעת ממסע נקמה אישי נגדו, יצא מכתב נוסף מכיוונו של הרב, הפעם בעניין המקווה ברחוב גרושקביץ בעיר.

במכתב שנשלח על ידי בא כוחו של הרב דרוקמן, עו"ד יניב לנקרי, נטען כי העירייה לקחה את החניות הפנימיות ששירתו את באי המקווה זה עשרות שנים והעבירה אותן לכלל הציבור.

הרב דוד דרוקמן
הרב דוד דרוקמן (צילום: רותם כבסה)

כותב עו"ד לנקרי: "אירוע זה מצביע פעם נוספת על העובדה המצערת, לפיה ההתעמרות במרשי, כמו גם הניסיון הבוטה להצר את רגליו, מסמאת את עיניך ופוגעת למעשה בציבור כולו, שהרי אין הבדל בין כלה חילונית או מסורתית, לבין אדם שומר תורה ומצוות, המבקשים להשתמש במקווה הטהרה לצרכיהם".

עוד נטען במכתב, כי גזילתו של השטח ועקירת השערים במגרש החנייה הייתה פעולה בוטה המונעת מרגשי נקם עצמאיים. "נדמה, כי אדוני שכח כי במרחק של 8 מטרים משערי המקווה".

העתקים מן המכתב נשלחו לשר לשירותי דת הרב דוד אזולאי, לשכת הרבנות הראשות בירושלים ויו"ר המועצה הדתית.

חיים צורי [צילום: ראובן קפוצ'ינסקי]
חיים צורי [צילום: ראובן קפוצ'ינסקי]
עו"ד יניב לנקרי: "נדמה שהקלות הבלתי נסבלת בדרך קבלת ההחלטות לכאורה, פוגעת בציבור שלם אשר משתמש במקווה לצרכיו. הניגוח האישי במרשי חוצה לו גבולות, תוך פגיעה אנושה בזכויות התושב לשימוש פרטי ואינטימי, בשם חופש הדת וקיום ההלכה. מרשי מייחל, שמר צורי יכיל, שעיר בישראל לא מנהלים באמצעות התעמרות ברב העיר… למגינת הלב, ככל שהעירייה לא תכיל כי היא חרגה מסמכותה ופעלה בחוסר סבירות, ניאלץ להביא ההכרעה לפתחו של בית המשפט המינהלי כבר בעת הקרובה".

מעיריית קרית מוצקין נמסר בתגובה: "הנושא נדון בעבר, מוצה וטופל על פי כל כללי המינהל התקין. מוטב לדרוקמן להסדיר את דרישות משרד הבריאות שנועדו לשמירה על ההיגיינה של הטובלות במקווה ולביטחונן האישי ולהעביר באופן מיידי את אישור מהנדס הבטיחות למתקני החימום בבור הטבילה".

 

 

 

בדוק גם

ירון סלמן. צילום: עידן בוקשיש

ורטהיים וסלמן התאחדו: מצפים לארבעה מנדטים

רשימת לב ביאליק ורשימת מנהיגות חדשה לביאליק ירוצו ביחד בבחירות המקומיות למועצת העיר קריית ביאליק. …

פעילות למעצר סוחרי סמים. צילום: דוברות המשטרה

פעילות של סוכן סמוי הובילה למעצר חשודים בסחר סמים קשים

22 חשודים בסחר בסמים מסוכנים נעצרו בבוקר יום שלישי בעקבות פעילות של סוכן סמוי שתיעד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *