בית / קריות / חדשות קריות / "מאות אלפי אזרחים בסכנה בגלל דחיית העתקת מיכל האמוניה"

"מאות אלפי אזרחים בסכנה בגלל דחיית העתקת מיכל האמוניה"

דב חנין בסיור במפרץ
דב חנין בסיור במפרץ (צילום יח"צ)

ח"כ דב חנין ממפלגת חד"ש, המכהן כיו"ר ועדת המשנה לנושאי סביבה ותכנון במפרץ חיפה פנה אתמול (שני) במכתב בהול לראש הממשלה בנימין נתניהו, בדרישה לבטל את ההחלטה על דחיית העברת מיכל האמוניה ל-2018.

"הצטערתי לשמוע על החלטת הממשלה לדחות עד לשנת 2018 את ביצוע ההחלטה שלה עצמה על העברת מיכל האמוניה ממפרץ חיפה", כתב חנין והוסיף כי "למותר להכביר מילים, על הסכנה האורבת למאות אלפי אזרחים במקרה של דליפה או פגיעה מכוונת במיכל הענק  הנמצא בלב אזור מיושב בצפיפות. מבקר המדינה מתריע על כך מזה שנים".

מכל האמוניה בקריות (צבי רוגר)
מיכל האמוניה בקריות (צילום:צבי רוגר)

לדבריו, "האמוניה הינה גז חסר צבע ורעיל. נשימתו מביאה לכוויות ועלולה לגרום למוות תוך זמן קצר. כל פגיעה במיכל, או באוניה המובילה את האמוניה לנמל, כתוצאה מתאונה, מפגיעת טיל או מרעידת אדמה, תגרום למותם בייסורים נוראיים של אלפי אנשים. הדחייה נומקה באי בהירות לגבי מחיר ההעברה. אבל השאלות האמיתיות הן מה יהיה המחיר הכלכלי במקרה של תקלה  הקשורה למיקומו הנוכחי של המיכל? ומה לגבי המחיר האנושי?לפני כשבועיים נהרג כבאי ו- 31 בני אדם נוספים נפגעו מדליפת אמוניה במפעל בעמק חפר, ממיכל שהוא זעיר בממדיו לעומת המיכל במפרץ. מה נאמר לתושבי מפרץ חיפה במקרה של אסון סביבתי?"

בדוק גם

חלק מהציוד שהוחזר למשטרה. צילום: דוברות המשטרה

מבצע החזרת ציוד צבאי והיסטורי לצה"ל

תחת הכותרת "70 ומשיבים" פתחו צה"ל והמשטרה במבצע שבו נקראים האזרחים להשיב לרשויות הבטחון את …

"כל יום הבנות שלי ביקשו לא ללכת לצהרון, וכבר שבועיים אני לא ישנה". האם ובנותיה צילום: דורון גולן

"הגננת תפסה את הבת שלי מהרגליים והידיים ואמרה לילד שיבוא להחזיר לה"

כשברקע מותה המצמרר של התינוקת יסמין וינטה בגן בפתח תקווה והורים ברחבי הארץ יוצאים להפגין למען הגברת הפיקוח בגנים, התקבלה ב"הד הקריות" עדות על המתרחש בצהרון בקרית אתא * ד', אם לתאומות בצהרון: "הבנתי מהבנות שלי שהגננת משתמשת בכוח. הן היו אומרות: 'אמא היא לוחצת עליי בכיסא, לא אמרת לה שאסור להרביץ?'" * רשת המתנ"סים בתגובה: "בשלב זה הנושא נמצא בחקירה משטרתית ואנו נמשיך לפעול בהתאם להוראות המשטרה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *