מבזקים
בית / קריות / חדשות קריות / "הוסר המצור מעל שכונת בת גלים בחיפה"

"הוסר המצור מעל שכונת בת גלים בחיפה"

בהשלמת המחלף, שלראשונה יאפשר כניסה ויציאה נוספות משכונת בת גלים, הושקעו כ – 40 מיליון שקלים. תכנונו בוצע תוך התחשבות מלאה בנוף המקומי המשתלב עם הים. התכנית אושרה ע"י הוועדה לשמירה על הסביבה החופית ואושרה ע"י המשרד להגנת הסביבה.

ברמפת העלייה והירידה מהמחלף נתיב אחד לכל כיוון והוא ישמש כאמור לכניסה ויציאה מבת-גלים. התנועה הנכנסת לבת-גלים תרד מהמחלף ישירות לרחוב העלייה השנייה ומשם לבת-גלים. השימוש במחלף החדש מיועד לכלי רכב פרטיים ותחבורה ציבורית. השימוש במחלף אסור למשאיות שימשיכו לעבור במחלף דולפין בלבד.

הפרויקט משלב פעילות גולשים באזור ומייצר שטחי דשא לשירות הציבור בכלל והגולשים בפרט. עבודות הפיתוח הסביבתי בפרויקט מהוות חלק מרצף של טיילת ושבילי אופניים המתחילים בשכונת בת גלים וממשיכים דרומה דרך פארק שקמונה, פארק הכט, חוף הכרמל, חוף דדו, חוף הגולשים.

טקס חנוכת מחלף אלנבי בחיפה (צילום: צבי רוגר)
טקס חנוכת מחלף אלנבי בחיפה (צילום: צבי רוגר)

כמו כן כללו העבודות בין היתר התקנת רמזורים בחיבור העליון של הגשר למחלף אלנבי, הצבת מעקות בטון וברזל, התקנת מערכות תאורה וחשמל, צנרת ניקוז, קווי מים ומובל ביוב ראשי ברח' יוברט המפרי בבת גלים. בהמשך יושלמו עבודות הפיתוח הנופי וכאמור הקמת מועדון הגלישה.

אבישי כהן מנכ"ל יפה נוף: "השלמנו את העבודות בפרויקט הכשרת ציר ראשי בין המחלף ועד כיכר צים, פרויקט שיהפוך את שכונת בת גלים לנגישה יותר וישפר את איכות חייהם של התושבים ושל המגיעים באלפיהם מידי יום דרך צומת דולפין".

מנכ"ל משרד התחבורה עוזי יצחקי: "עיריית חיפה מהווה דוגמה לביצוע פרויקטים תחבורתיים. בשנים האחרונות בוצעו בעיר שורה של פרויקטים מהגדולים בארץ ובהם מנהרות הכרמל, כגביש הגיבורים ועוקף קריות. כל אלה משפרים לא רק את איכות החיים אלא גם תורמים לבטיחות ולפיתוח התיירותי של האזור".

ראש העיר ברך באמצעות המנכ"ל את השר ישראל כ"ץ והוסיף כי ההנהגה היציבה של משרד התחבורה מאפשרת הובלת מהלכים תחבורתיים בעלי היקף עצום אשר מטביעה את חותמה על מפת התחבורה בישראל לשנים הבאות.

 

בדוק גם

חנוכת בית כנסת אהבת ישראל. צילום: מאיר אלמלם

בית כנסת קהילתי חדש נחנך בקרית מוצקין

בית הכנסת הקהילתי "אהבת ישראל" על שם הבבא סאלי זצ"ל, נחנך השבוע בקרית מוצקין בעלות …

אלי דוקורסקי, ראש עיריית קרית ביאליק (צילום: דורון גולן)

המצפון של דוקורסקי, הסירוב של הפולנים

ראש העיר קריית ביאליק טס עם משלחת תלמידי אורט לעיר רדומסקו בפולין אך דחה את בקשת הפולנים לשנות את נאומו כחלק מהמסע  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *