מבזקים
בית / קריות / חדשות קריות / קרית ביאליק: ענישה חינוכית לבני נוער שביצעו ונדליזם

קרית ביאליק: ענישה חינוכית לבני נוער שביצעו ונדליזם

בשבוע האחרון במהלך הסיורים השגרתיים של השיטור העירוני, טופלו שני מקרי ונדליזם, בהם היו מעורבים ילדים ובני נוער.

קבוצת נערים נכנסו למתחם החי פארק בעיר בעודו נעול, והשחיתו את קירות הבמה המרכזית בציורי גרפיטי. עקב גילם הצעיר, הופנה המקרה ליידוע ההורים, הוסבר להם מהות האירוע וחומרתו.

לאחר שנבחנה האפשרות לרשום להם דו"חות וקנסות כספיים מרתיעים שישלמו הוריהם, הוחלט לבסוף לנקוט בענישה חינוכית: שמותיהם ופרטי המקרה הועברו למנהלי בתי הספר ולמנהל אגף החינוך, אצלו אף עברו שימוע ובנוסף התייצבו וצבעו את הבמה מחדש בצבע שירכשו מכספם הפרטי.

מקרה נוסף של השחתת רכוש ארע בשטח בי"ס "נעורים", כאשר 4 ילדים זרקו פח צבע מגג בית הספר שהכתים את החצר. גם במקרה זה נתפסו הילדים בשעת מעשה, הוריהן הוזעקו למקום ודיווח הועבר למנהלת בית הספר ולמנהל אגף החינוך בעיר. למחרת בבוקר לפני תחילת יום הלימודים התייצבו הילדים יחד עם הוריהם וניקו בכדי להוציא את כל כתמי הצבע ולהחזיר את חזות החצר לקדמותה.

מנהל מחלקת השיטור העירוני, שלום לוינזון, ציין כי עיריית קרית ביאליק דוגלת בעקיפה מוגברת לצד מתן ענישה חינוכית, לפני הפעלת עונשים כספיים: "יש לחנך את בני הנוער לקחת אחריות על מעשיהם", ציין לוינזון.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, פנה להורים: "עם תחילת החופש הגדול אבקש ערנותכם בכל הנוגע לילדים ולבני הנוער בשעות היום והלילה. אנו משקיעים מאמצים רבים בטיפוחה של קרית ביאליק למענכם – שמרו עליה. הצלחתו של השיטור העירוני תלויה גם בשיתוף הפעולה מצד התושבים. אני קורה לכם בכל מקרה של הפרות הסדר לפנות למוקד העירוני ובכך לעזור לעבודתם היסודית של פקחי העירייה והשיטור העירוני".

חצר בית הספר עם כתמי הצבע (צילום: דוברות)

בדוק גם

מחאה של תושבי שכונת ביאליק דרום. צילום: דורון גולן

תושבי שכונת ביאליק דרום שולחים מסר לראש העירייה

תושבי שכונת ביאליק דרום בקרית ביאליק, מצאו דרך מקורית להעביר הודעות לראש העירייה, אלי דוקורסקי, …

ערים תאומות. צילום: דוברות העירייה

קרית ביאליק חתמה על ברית ערים תאומות עם איסמעילי, אזרבייג'ן

סגן ראש עיריית קרית ביאליק, נחום (ניומה) רצ'בסקי, חתם על ההסכם ברית ערים תאומות עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *