יום שבת , ינואר 19 2019
בית / קריות / פנאי קריות / "חשבתי שיפגעו בי ובסוף התחלתי לפרוח"
קבוצת התיאטרון בערב המופע צילומים: עיריית קרית ביאליק
קבוצת התיאטרון בערב המופע צילומים: עיריית קרית ביאליק

"חשבתי שיפגעו בי ובסוף התחלתי לפרוח"

קבוצת התיאטרון בערב המופע צילומים: עיריית קרית ביאליק
קבוצת התיאטרון בערב המופע צילומים: עיריית קרית ביאליק

בשבוע שעבר עלו על הבמה תלמידי קבוצת תיאטרון הנוער של אורט קרית ביאליק, להציג בפני תלמידי בית הספר, ההורים והמורים את ההצגה "החדר שלי", בבימויו של השחקן אייל בוחבוט. מדובר בפרויקט המעניק לבני הנוער את האפשרות להשתתף בתיאטרון קהילתי, ללא תשלום. הפרויקט, שהציג השנה בפעם הרביעית, השתנה לאחר שבתחילת השנה השתלבו בקבוצת התיאטרון בני נוער הסובלים מקשת שונה של אוטיזם, או כפי שהם נקראים בפני התלמידים באורט קרית ביאליק, התקשורתיים.

"הקבוצה הזו פועלת יותר משנה, ואנו לומדים בה לשחק ולעבוד עם כל מיני אנשים", סיפרה השבוע אוראל טוביה, תלמידת כיתת י"ב המשתתפת בפרויקט. "כל אחד מאיתנו מגיע מכיתה אחרת ושונה בפני עצמו, אבל אנו לומדים להסתדר אחד עם השני".

"אמרו לי: 'תבוא יהיה נחמד'"
אחד מבני הנוער התקשורתיים הוא יהודה פיורר, שניכר כי הוא שייך לקשת הקלה של האוטיזם, נער יפהפייה שהצטרף לפרויקט כסנונית ראשונה בשנה שעברה. כשהבמאי אייל בוחבוט ראה שפיורר מהווה יהלום בקאסט, כניסתם של עוד בני נוער תקשורתיים לפרויקט הייתה בלתי נמנעת.

"הצטרפתי כי אמרו לי שמתאים לי לשחק", מספר פיורר השבוע, "כשהצטרפתי גיליתי שיש לי הרבה יכולות וכישרונות בדרמה. כשהגעתי לאורט ביאליק בכיתה י"א, הייתי בלחץ כי בבית הספר הקודם היו לי בעיות והיו צוחקים עלי. כשהגעתי לפה הייתי המום, כי אף אחד לא צחק עלי. בתיאטרון מאוד התחברתי לחבר'ה פה, כולם עזרו וקידמו אותי, קיבלתי ביטחון מהבמה".

הכתבה המורחבת ביום שישי ב"הד הקריות"

בדוק גם

ד"ר חדוה טרגר עם ספרה. צילום: גיל נחושתן

יוצאת לאור

אחרי שלימדה, חינכה והשפיעה על אלפי תלמידים בקריות ובחיפה, המשיכה ד"ר חדוה טרגר ללמוד, הוציאה דוקטורט והשתלבה בתפקידים שונים. את התפקיד האחרון, כמנהלת מכללת ההנדסאים של אורט ביאליק, החליטה לעזוב כדי לממש את עצמה בעקבות מות אביה. התוצאה: ספר שבמרכזו שיטה חינוכית חדשה ועוד לפני שהושק מעורר הדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *