בית / קריות / ספורט קריות / בית המשפט הורה להחזיר את ערן גורל לעבודה

בית המשפט הורה להחזיר את ערן גורל לעבודה

קיץ סוער עבר הפעם על מועדון השחייה של מכבי קרית ביאליק. זה החל בהחלטה של עמותת השחייה לפטר את המאמן הראשי ב-14 השנים האחרונות ערן גורל. זה נמשך באירוע טראגי, עם מותו של יו"ר העמותה וחבר הנהלת העמותה ב-32 השנים האחרונות, יוסי שכנר ז"ל, והסתיים בתחילת השבוע עם פסיקה יוצאת דופן של השופטת איילת שומרוני-ברנשטיין שהורתה להנהלת העמותה להחזיר ומיד את גורל לעבודה ולמעשה ביטלה את החלטת הפיטורים.

לפני המשפט מעטים סברו שיש לגורל סיכוי להצליח במשפט, המאמן הותיק החליט להילחם עד הסוף והצליח. המשפט נדון בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה. בפסיקה מנומקת שהתפרשה על פני 14 עמודים הסבירה השופטת את נימוקיה.

להלן מספר ציטוטים: "עולה כי המשיבה (הנהלת ביאליק א.ר.) חיפשה מן הגורן ומן היקב כדי למצוא סיבות לפטר את המבקש (ערן גורל א.ר.), וכל המרבה הרי זה משובח".
"שוכנענו מן המידע שנמסר לו בשלב לכאורי זה, כי מר קויפמן שם לעצמו מטרה לפטר את המבקש עוד לפני שחזר לתפקיד הנהלה, ובהקשר זה נציין כי בתצהירו, מר קויפמן לא שלל את טענות המבקש בעניין זה".
"כן, מהתנהלות המשיבה, כמפורט לעיל, עולה החשש, כי אחת מהסיבות לפיטוריו של המבקש היה רצונו של מר קויפמן לקדם את חבריו במקום המבקש".

השופטת שומרוני פסקה כי הנהלת העמותה תישא בהוצאות המשפט בסך 3000 שקלים לגורל, אשר ישולמו תוך 30 ימים. פניתי לגורל לקבלת תגובה ואולם המאמן גורל סרב להגיב והפנה אותי לעורכת הדין שלו ענת רוזנר, שייצגה אותו במשפט ביחד עם ד"ר רויטל טרנר.
רוזנר: "אני מקווה שהנהלת העמותה תפעל במהרה על פי החלטת השופטת. הנהלת העמותה צריכה לראות לנגד עיניה את טובת השחיינים, אין מקום לקיים מלחמות אישיות על גב השחיינים. זה לא לטובת העניין, לא לטובת הציבור ולא לטובת השחייה והשחיינים".

פניתי ביום שני אל יו"ר העמותה חיים קויפמן וביקשתי את תגובתו להחלטה. קויפמן נשמע המום, אך ביקש ללמוד את הנושא ביחד עם עורך דין יוסי מנחם, שייצג את העמותה במשפט. ביום שלישי פניתי שוב אל קויפמן והוא הודיע כי העמותה החליטה כי עורך דין מנחם יגיב לתקשורת בנושא, ואולם ביום שלישי הודיעה מזכירתו של עו"ד מנחם כי הוא לא עובד באותו יום. לצערי אחרי כל המאמצים לא הצלחתי להשיג את תגובת ההנהלה ועורך דינה.

סוף הפרשה, או שהיא רק עכשיו מתחילה? ערן גורל (צילום: נחום סגל)
סוף הפרשה, או שהיא רק עכשיו מתחילה? ערן גורל (צילום: נחום סגל)

בדוק גם

yam 01

מי יהיה אלוף סבב קרית ים?

48 גולשים השתתפו לפני שבועיים בתחרות סאפ בחוף קרית ים, תחרות שנייה מתוך חמש. הסבב יסתיים ב-16.6.18

רפי ורטהיים (צילום: עצמי)

קרית ביאליק: ד"ר ורטהיים רוצה עיר ידידותית לילדים

העירייה: "ורטהיים ממונה על הפרויקט ולא עשה דבר"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *