בית / גליל מערבי / ספורט גליל מערבי / בוכניק חתם בהפועל עכו

בוכניק חתם בהפועל עכו

בשבוע שעבר הדהים מאמן מכבי מוצקין יוסי בוכניק כשהחליט להתפטר מאימון הקבוצה. הסיבה להתפטרות הייתה, כפי שהציגה הקבוצה, מסיבות אישיות. הפרשנות שלנו הייתה שההתפטרות נבעה משני ההפסדים של הקבוצה בפתיחה לשתי העולות החדשות לליגה הארצית. שבוע אחרי ההתפטרות בוכניק מודה שגם לפתיחת העונה הנוראית של קבוצתו היה חלק בהחלטה.

השאלה הכי מתבקשת היא בעצם למה החלטת לעזוב את מוצקין?

יוסי בוכניק
שלום ולהתראות (אולי). יוסי בוכניק (צילום: נחום סגל)

"קודם כל מסיבות אישיות שאני לא אכנס אליהן ספציפית. אבל בנוסף, היה גם את העניין שלקחתי אחריות על מצב הקבוצה, כי זה לא היה התכנון בקבוצה לפתוח עם שני הפסדים. הרגשתי צורך לקחת אחריות ולבצע זעזוע, ולכן גם בגלל זה התפטרתי.
"יש לי ניסיון של 25 שנה בתור מאמן ובסופו של דבר אני טוען שמאמן צריך לדעת לקבל החלטות בזמן ולא למשוך. קיבלתי החלטה כואבת וקשה. לא קל לקום יום אחד ולהיפרד, ואני מודה לכל המערכת של מוצקין ומאחל להם רק בהצלחה".

במקביל בעצם החלטת לעזוב את קבוצת הנוער, שאיתה היו לך הצלחות ופתיחת עונה מושלמת. "כן, גם את הבוגרים באותה מידה היה לי עצוב לעזוב, כי אני בניתי את הקבוצה והאמנתי בסגל, ואני עדיין מאמין שהם יכולים לעשות עונה טובה מאוד. ההחלטה לעזוב את הנוער הייתה גם בגלל אותם הדברים האישיים שלי, ומצפונית ורגשית היה לי קשה להישאר בנוער ולא לאמן את הבוגרים. ההחלטה הייתה או להישאר עם הכול או לפרק את כל החבילה". ראינו במשחק מול ריינה פתאום את אותו הרכב שחקנים שאתה בנית מתפוצץ על המגרש ונותן תצוגה.

לא כואב לך שאולי יכולת לצאת ביחד עם מוצקין לדרך חדשה?

"קודם כל אני שמח על הניצחון של מוצקין על ריינה, שהיה משכנע. זה היה באוויר כי יש שם סגל שהיה צריך להתפוצץ מתישהוא. זה יכול היה לקרות גם אם אני הייתי נשאר אבל אי אפשר לדעת. בשני המשחקים הראשונים סבלנו מחוסר מזל בלתי נתפס, כי בשניהם הובלנו ב~10 הפרש חמש דקות לסיום. החלטות לא נכונות של כולנו בקבוצה הובילו להפסדים הללו ואף אחד לא נקי. אני לקחתי אחריות על הפתיחה הזו בליגה. במוצקין יש שחקנים טובים ומנוסים, ואני בטוח שהם יעשו עונה טובה. אני גם מאמין שעם הסגל שלהם הם עוד יתמודדו על העלייה לליגה הלאומית".

הכתבה המלאה ביום שישי במדור הספורט של  הד הקריות

 

בדוק גם

בהחלט יכול וצריך לנסות מערכים שונים. פרד רוטן צילום: אדריאן הרבשטיין

יש עוד הרבה עבודה

מכבי חיפה אמנם הבטיחה השבוע את עלייתה לחצי גמר גביע הטוטו, אבל למאמן פרד רוטן יש עוד מספיק עבודה. ההולנדי צריך לקחת סגל שהגיע בעונה שעברה למקום העשירי, וכמעט לא עבר שינוי, ולהביא אותו למקום גבוה יותר, ואם בדרך הוא יצליח למצות חלק מהפוטנציאל שגלום בשחקנים שלו אז בכלל מצוין

טוויזר, הדור הבא. החלוץ הצעיר רז טוויזר, מול שחקני נצרת עילית צילום: אדריאן הרבשטיין

הפועל עכו במרוץ נגד הזמן

שבועיים לפתיחת העונה, ורוב שחקני הפועל עכו טרם עברו בבקרה. המחיר הכלכלי כבר מתממש כשהקבוצה הודחה ממשחקי גביע הטוטו כבר בשלב הבתים. הספונסר הראשי של הקבוצה הודיע על קיזוז התמיכה הכספית בחצי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *