מבזקים
בית / קריות / חדשות קריות / לראשונה בקרית אתא : גרעין שנת שירות

לראשונה בקרית אתא : גרעין שנת שירות

גרעין צמרת מבית המועצה הציונית בישראל הוקם על ידי בוגרי ארגון הנוער צמרת, במטרה ליישם הלכה למעשה את ערכיו. המועצה הציונית מיסודה של ההסתדרות הציונית העולמית החלה את פעילות גרעין צמרת לראשונה בשנת 2007, עם הקמתה של  קבוצה מעורבת של דתיים וחילונים בעיר צפת, לאחר מכן התרחב והסתעף לקבוצות נוספות: ערד, ירושלים, בית שמש ובית שאן, מעלה אדומים וקרית שמונה.

השנה, נפתחו שתי קבוצות חדשות קרית שמונה וקרית אתא. ייחודיות הקבוצות טמון במרקם החברתי כאשר מורכבות מבנים ובנות, דתיים וחילונים, מהמרכז והפריפריה, ערים ישובים ואף קיבוצים אשר דוחים את שירותם הצבאי ומקדישים שנה לעשייה בקהילה.

שילוב דתיים וחילונים. גרעין צמרת (צילום: המועצה הציונית בישראל)
שילוב דתיים וחילונים. גרעין צמרת (צילום: המועצה הציונית בישראל)

מטרת גרעין צמרת בראש ובראשונה היא עשייה ציונית התנדבותית של בני נוער דתיים וחילונים, תוך שקיפות לשיתוף פעולה וקיום אורח חיים משותפים של שני המגזרים. מטרה נוספת היא בבחינת חיזוק הנוער מבחינה לימודית, ערכית ואישית באמצעות תמיכה במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית בערים בהן פועלות הקבוצות, לצד ליווי אישי של בני נוער ויצירת מסגרות פעילות עבורם בשעות הפנאי.

נוסף לכך רואים המתנדבים רצון לסייע בקליטת עולים חדשים ולשלבם בחברה – הן מבחינת חיבור הקשר בין אוכלוסיה ותיקה  וחדשה, יצירה וחיזוק מסגרות פעילות לנוער עולה בשעות הפנאי וקידום לימודי של נוער עולה.

חברי הגרעין יוכלו לחזור ולגור בעיר לאחר שחרורם מהצבא ובכך להזרים 'דם צעיר' לעיר. "אנו רוצים שבעתיד שנת השירות תהיה אבן שואבת לצעירים אשר יחליטו כבוגרים לחיות בדרך זו ושייקחו חלק בקהילות מעורבות של דתיים וחילונים, המעורבים בקהילה המקומית ועוסקים בין היתר בתחומי החינוך השונים".

קבוצת קרית אתא הינה קבוצת הקמה חדשה אשר נפתחה השנה. הקבוצה מונה ש"ש העוסקים בעבודה קהילתית בבתי הספר ובמסגרות הנוער השונות אחר הצהריים. השנה נכנסו לקריית אתא לראשונה מתנדבי ש"ש, לאחר תהליך ארוך מול הרשות במהלכו הוחלט להכניס כוח מתנדב צעיר לעיר.

מטרת הכניסה לקרית אתא נועדה ליצור בשיתוף עם מחלקת הנוער מרכז צעירים חדש שיכיל פעילויות רבים לנוער וצעירים. המרכז יכלול מרכז למידה, תכניות חניכה לילדים, קפיטריה  המנוהלת על ידי הנוער ועוד ערבים רבים של פעילויות שיא לבני הנוער בעיר. בנוסף הש"ש מתנדבים בחטיבה ובתיכון הגדול בעיר.

הש"ש חדורי מוטיבציה ועובדים קשה מאוד על מנת לענות על הצרכים העירוניים ולייצר מצב בו בני הנוער מפעילים את עצמם למען הדברים שחשובים להם.

 

בדוק גם

hanit_leybovitch-7

לצמוח מן הקושי

חייה של חנית מזרחי לייבוביץ התנהלו על מי מנוחות לצד בעלה דורון ושני ילדיה עד לפני כשש שנים. דורון, מאבטח אישים בעברו, לקה באירוע מוחי, והפך לסיעודי. במקום לשקוע, היא הקימה קליניקה לרפואה אלטרנטיבית, תוך שהיא מטפלת בשבר הגדול שנוצר במשפחתה, והצליחה להפוך את הטראומה לאבן שואבת

צילום: דורון גולן

אלכסנדר הגדול חזר, גם קיקוס כאן

עירוני קרית אתא שכחה את המשבר הקצר שעבר עליה, בעיקר בגלל חסרונו של הזר המצוין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *