בית / קריות / ספורט קריות / אצטדיון במתח גבוה

אצטדיון במתח גבוה

איצטדיון סמי עופר בחיפה
איצטדיון סמי עופר בחיפה

ראש עיריית חיפה יונה יהב ומנכ"ל חברת החשמל הרימו את השלטר וחיברו את אצטדיון סמי עופר לקו המתח הגבוה של חברת החשמל. הקו מזין את מערכת התאורה המתקדמת שהותקנה באצטדיון ע"י החברה האיטלקית SBP, מהמובילות בתחומה בעולם ואשר כוללת בין היתר כ- 200 פנסי תאורה המאירים את כר הדשא.

עוצמת התאורה מפוזרת באופן שווה בכל שטח כר הדשא תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת מחו"ל. הדשא חולק למאות משטחים קטנים שכל אחד מהם מואר בנפרד על פי התקנים המתקדמים של התאחדות הכדורגל האירופאית UEFA ותקני FIFA. התאורה המודרנית תאפשר שידור משחקים ואירועים בטכנולוגיית HD ובטכנולוגיית תלת ממד שצפויה להיכנס לשימוש מסחרי בעתיד.

חברת החשמל החלה בעבודות עוד לפני תחילת בניית האצטדיון עם פרוק קו מתח גבוה שחצה את המגרש. העבודות כללו קידוח אופקי מתחת לכביש היציאה מחיפה והטמנת קו מתח גבוה חדש באורך של כקילומטר. במהלך העבודות סיפקה החברה בתיאום עם מתכנני הפרויקט וקבלן הביצוע חיבור זמני על מנת לאפשר את הקמת הפרויקט במהירות האפשרית.

בימים האחרונים השלימו עובדי החברה את חיבור הקבע לקו מזין את האצטדיון במתח גבוה (22,000 וולט) ומשתמש בחמישה שנאים. בנוסף הוקמו באצטדיון שני גנראטורים למשחק ולחירום, 1000 ו- 800 KVA בהתאמה.

בחברת החשמל ברכו על סיום הפרויקט שהתבצע בתיאום ובשיתוף פעולה מלא עם עיריית חיפה, החברה הכלכלית וכל יתר הגורמים הרלוונטיים, תוך מתן עדיפות לפרויקט משום חשיבותו לקידום הספורט בעיר חיפה וסביבותיה.

יהב: "הודה לאנשי חברת החשמל על שיתוף הפעולה המקצועי שאפשר את בניית האצטדיון המתקדם בארץ והמודרני באירופה שיעניק חווית צפייה שטרם נראתה בישראל בין היתר בזכות מערכת התאורה המתקדמת מסוגה. לפני מספר שבועות קיבל האצטדיון טופס 4 שאפשר את חיבורו לקו המתח הקבוע של חברת החשמל ובכך אנו משלימים את ההכנות לפתיחתו של האצטדיון.

 

בדוק גם

צילום: דורון גולן

כדורסל ליגה לאומית: קלארק רוזנברג חתם בעירוני אתא

הנהלת אתא, ביחד עם המאמן שרון אברהמי, ממשיכים לסגור את פאזל השחקנים לעונה הבאה. השבוע חתם בקבוצה קלארק רוזנברג (25), גארד, יהודי, ששיחק בעונה הקודמת באליצור יבנה וסיפק מספרים מעולים, מהטובים ביותר בין הישראלים

מכין את הקבוצה לקראת עונה מאתגרת. ניר קלינגר צילומים: אדריאן הרבשטיין

רוב הסגל נשאר

מגיעה מילה טובה לבוס ולמאמן של הפועל חיפה, שלא התמהמהו ומיהרו לסגור את רוב הסגל לעונה הבאה, שתחל מוקדם בגלל אירופה. רק שני שחקנים עזבו - שמואל שיימן ואלון תורג'מן, שניים שכנראה לא היה סיכוי להשאיר בכל מקרה. צריך להחתים מגן שמאלי, חלוץ ושחקן כנף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *