בית / קריות / חדשות קריות / מהנדס הטנקים במלחמת העולם השנייה חגג 100

מהנדס הטנקים במלחמת העולם השנייה חגג 100

במרכז יום לקשיש, שיל"ה בקריית חיים, חגגו השבוע יום הולדת 100 למבוגר מבין באי הבית, עמנואל ניגודסקי, ששירת בצבא הסובייטי במלחמת העולם השנייה נגד הנאצים.

יום הולדת 100. צילום: יח"צ
יום הולדת 100. צילום: יח"צ

ניגודסקי השתחרר מהצבא הרוסי לאחר 32 שנים בדרגה המקבילה לדרגת אלוף. במקצוע ברוסיה הוא היה מהנדס טנקים שפיתח פטנטים רבים עבור חיל השיריון של ברית המועצות. ניגודסקי עלה לארץ לפני 21 שנים והשבוע הגיע לחגוג את יום הולדתו כשהוא מעטר בשלל אותו צבאיים אותם קיבל במהלך שירותו.

בין המברכים שהגיעו לחגוג איתו היו יו"ר ועד קרית חיים, איציק פיטרמן, יו"ר ועדת הרווחה אלברט עזימי, בני משפחתו אשר גרים בארה"ב וכל הקשישים שמגיעים לפעילויות במרכז שיל"ה. פיטרמן בירך את עמנואל, בדבריו אמר: "זהו כבוד גדול להשתתף באירוע משמח שכזה. אני מאחל לעמנואל עוד שנים רבות וטובות, עברו הצבאי המפואר הוא גאווה ופעילותו בזמן מלחמת העולם השנייה נגד הנאצים סייעה בסופו של דבר להקמתה של מדינת ישראל".

בדוק גם

חלק מהציוד שהוחזר למשטרה. צילום: דוברות המשטרה

מבצע החזרת ציוד צבאי והיסטורי לצה"ל

תחת הכותרת "70 ומשיבים" פתחו צה"ל והמשטרה במבצע שבו נקראים האזרחים להשיב לרשויות הבטחון את …

"כל יום הבנות שלי ביקשו לא ללכת לצהרון, וכבר שבועיים אני לא ישנה". האם ובנותיה צילום: דורון גולן

"הגננת תפסה את הבת שלי מהרגליים והידיים ואמרה לילד שיבוא להחזיר לה"

כשברקע מותה המצמרר של התינוקת יסמין וינטה בגן בפתח תקווה והורים ברחבי הארץ יוצאים להפגין למען הגברת הפיקוח בגנים, התקבלה ב"הד הקריות" עדות על המתרחש בצהרון בקרית אתא * ד', אם לתאומות בצהרון: "הבנתי מהבנות שלי שהגננת משתמשת בכוח. הן היו אומרות: 'אמא היא לוחצת עליי בכיסא, לא אמרת לה שאסור להרביץ?'" * רשת המתנ"סים בתגובה: "בשלב זה הנושא נמצא בחקירה משטרתית ואנו נמשיך לפעול בהתאם להוראות המשטרה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *