יום ראשון , ספטמבר 23 2018
בית / קריות / חדשות קריות / מהנדס הטנקים במלחמת העולם השנייה חגג 100

מהנדס הטנקים במלחמת העולם השנייה חגג 100

במרכז יום לקשיש, שיל"ה בקריית חיים, חגגו השבוע יום הולדת 100 למבוגר מבין באי הבית, עמנואל ניגודסקי, ששירת בצבא הסובייטי במלחמת העולם השנייה נגד הנאצים.

יום הולדת 100. צילום: יח"צ
יום הולדת 100. צילום: יח"צ

ניגודסקי השתחרר מהצבא הרוסי לאחר 32 שנים בדרגה המקבילה לדרגת אלוף. במקצוע ברוסיה הוא היה מהנדס טנקים שפיתח פטנטים רבים עבור חיל השיריון של ברית המועצות. ניגודסקי עלה לארץ לפני 21 שנים והשבוע הגיע לחגוג את יום הולדתו כשהוא מעטר בשלל אותו צבאיים אותם קיבל במהלך שירותו.

בין המברכים שהגיעו לחגוג איתו היו יו"ר ועד קרית חיים, איציק פיטרמן, יו"ר ועדת הרווחה אלברט עזימי, בני משפחתו אשר גרים בארה"ב וכל הקשישים שמגיעים לפעילויות במרכז שיל"ה. פיטרמן בירך את עמנואל, בדבריו אמר: "זהו כבוד גדול להשתתף באירוע משמח שכזה. אני מאחל לעמנואל עוד שנים רבות וטובות, עברו הצבאי המפואר הוא גאווה ופעילותו בזמן מלחמת העולם השנייה נגד הנאצים סייעה בסופו של דבר להקמתה של מדינת ישראל".

בדוק גם

עומר זוהר. צילום: דורון גולן

"להיות ראש עיר זו שליחות שהייתי רוצה לעשות"

תחילת הדרך בעיתונות, העבודה במשרדי הממשלה, התקף הלב שחטף בגיל 32, הנישואים, ההורות לארבעה ילדים, החזרה לקרית מוצקין לחיקו האוהב של ראש העירייה חיים צורי והתוכניות לעתיד. עומר זוהר פותח את הלב ומתוודה: "חרטה אחת שלי היא שעד היום לא מצאתי את היכולת לשבת עם אבא שלי ולהגיד לו כמה אני אוהב ומעריך אותו"

פרגולה פיסולית. צילום: דוברות העירייה

הושלם פרויקט שיפוץ רחבת הזכרון בקרית ביאליק

הצללה ייחודית המזכירה בצורתה כיפות הותקנה בשבוע האחרון ברחבת הזיכרון בשדרות ירושלים בקרית ביאליק. בכך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *