יום ראשון , ינואר 20 2019
בית / קריות / חדשות קריות / חמסה: תינוקת בת 7 חודשים בלעה תליון שהיה תלוי מעל מיטתה
סיכת הביטחון שהוצאה מבטנה של התינוקת
היה יכול להיגמר באסון. סיכת הביטחון שהוצאה מבטנה של התינוקת (צילום: דוברות רמב"ם)

חמסה: תינוקת בת 7 חודשים בלעה תליון שהיה תלוי מעל מיטתה

 תינוקת בת שבעה חודשים תושבת צפון הארץ הובהלה בשבוע שעבר לבית חולים רמב"ם לאחר שבלעה סיכת ביטחון. הרופאים שלפו את סיכת הביטחון שהייתה פתוחה מקצה המעי הדק של התינוקת.

היה יכול להיגמר באסון. סיכת הביטחון שהוצאה מבטנה של התינוקת  (צילום: דוברות רמב"ם)
היה יכול להיגמר באסון. סיכת הביטחון שהוצאה מבטנה של התינוקת (צילום: דוברות רמב"ם)

לדברי האם, התינוקת משכה שרשרת עם תליון שהייתה תלויה מעל מיטה ובלעה את התליון וסיכת הביטחון שהחזיקה את השרשרת. כשהאם שמעה קולות שיעול והשתנקות מכיוון מיטתה, היא רצה לשם וגילתה שבלעה את התליון יחד עם הסיכה.

 במקרה זה נאלץ ראש יחידת גסטרו ילדים בבית החולים לילדים ברמב״ם ד"ר רון שאול,להיכנס בזהירות מכיוון המעי הגס מכיוון שסיכת הביטחון הייתה תקועה בשסתום המחבר בין המעי הדק למעי הגס. התליון נפלט באופן טבעי, והתינוקת שוחררה ביום חמישי לאחר אשפוז יום.

ד"ר שאול מסביר כי במידה והיה עיכוב בהבאת התינוקת לבית החולים, הסיכה החדה הייתה יוצרת כיב מסכן חיים במעי הפעוטה. במידה ופעולת השליפה על ידי הרופאים הייתה נכשלת, היה צריך לבצע ניתוח חירום של פתיחת הבטן, אולם, כאמור, הליך השליפה הסתיים בהצלחה והניתוח המורכב נמנע.

 

בדוק גם

ד"ר מיכל מקל, מנהלת השירות לכירורגיה אנדוקרינית במערך הכירורגי ברמב"ם (צילום: אבשלום לוי)

יותר ממחצית מעובדי רמב"ם הן נשים

והן גם צעירות יחסית, נשואות, ומצליחות להתברג לתפקידי ניהול. לרגל יום האשה הבינלאומי נבדקו נתוניהן של 3,057 עובדות המרכז הרפואי רמב"ם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *