מבזקים
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / רשות המסים תפשוט בחודשיים הקרובים על עסקים באזור הצפון

רשות המסים תפשוט בחודשיים הקרובים על עסקים באזור הצפון

במהלך החודשיים הקרובים ייערכו בכל אזור הצפון פעולות אכיפה של רשות המסים על עסקים. לדברי פקיד שומה נצרת משה ניסן, שנבחר לעמוד בראש המבצע באזור, המבצע יכלול פעולות אכיפה והוצאה לפועל לחייבים, חקירת סרבני מס, ביקורות מעמיקות בעסקים, לרבות ביקורות ניהול ספרים בכל היישובים בתחומי השיפוט של משרדי נצרת, עפולה, טבריה, צפת, עכו וחיפה. ניסן, קורא לחייבי מס באזור הצפון להקדים ולהסדיר את חובותיהם ובכך להימנע מאי הנעימות הכרוכה מפעולות אכיפה שייערכו.

בביקורות שנערכו בשבוע האחרון על ידי משרד מס הכנסה נצרת באתרי בנייה בגוש משגב, נתפסו קבלן לעבודות גינון, שבבדיקת היומן הקלנדרי שלו התברר כי לא רשם 400 שקלים שקיבל מלקוחה וגם קבלן לעבודות עץ, שלא טרח לפתוח תיק ברשות ואינו מנהל ספרים.

מבקרי מס הכנסה שיצאו לשטח, ערכו כ-90 ביקורות בעסקים בתחום השיפוט של המשרד, הן באזורים העירוניים והן באזורים הכפריים. המבקרים מצאו ב-21.5% מהביקורות כי בעלי העסקים לא רשמו הכנסות בספרי העסק. בין העסקים: חנות למתנות, חנות לממתקים וחנות לממכר דגים מנצרת עלית, חנות פרחים מנצרת, מינימרקט בכפר כנא, חנות בגדים בטמרה ועוד.

במקביל לביקורות בעסקים, בוצעו פעולות חקירה נגד 40 סרבני העברת ניכויים ומקדמות וכן פעולות אכיפה נגד חייבים, במהלכן נתפסו 13 כלי רכב ונגבו כ-3 מיליון שקלים.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל רשות המסים, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

בדוק גם

צוות החילוץ במהלך פעולת הצלה

נפל מצוק במהלך טיול בגלבוע

הפרמדיק מיקי פישלר ראש סניף עפולה של איחוד הצלה סיכם: "לאחר טיפול רפואי ראשוני בזירת האירוע הפצוע כבן 70 פונה במסוק של יחידת 669 בסיוע של יחידת חילוץ גליל כרמל ויחידת חילוץ שומרון-בקעה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים".

צילום אדריאן הרבשטיין

סערה בלב הכפר

  כ-80 אזרחים השתתפו הערב (רביעי) בהפגנת מחאה בכפר ורדים. ההפגנה התגבשה על רקע אמירה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *