יום חמישי , ינואר 17 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / בשישי: מערך תחבורה ציבורית חדש בצפון שיקצר את זמני הנסיעה
אוטובוס אגד
אוטובוס אגד ( צילום ארכיון: רותם כבסה)

בשישי: מערך תחבורה ציבורית חדש בצפון שיקצר את זמני הנסיעה

בשורה טובה לתושבי הצפון. משרד התחבורה, ישיק ביום שישי הקרוב (4 באפריל), מערך תחבורה ציבורית חדש בקווי האוטובוסים העירונים והבינעירוניים בצפון, שיקצר את זמני הנסיעה בין ערי הצפון למרכז הארץ וישפר משמעותית את השירות. כך הודיע היום (שני) שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.

אוטובוס אגד
אוטובוס אגד ( צילום ארכיון: רותם כבסה)

במסגרת התוכנית של משרד התחבורה, יבוצעו שינויים ושיפורים בקווי האוטובוסים, העירוניים והבינעירוניים, במטרופולין חיפה, בעפולה ובגליל. כמו כן, יתוגברו קווים קיימים ותשופר התדירות באזורים רבים תוך ייעול משמעותי של קווי השירות בכל המטרופולין.

השר כץ ציין כי השינויים והשיפורים בקווי האוטובוסים בצפון, הינם חלק מתוכנית משרדו לשפר את הנגישות של תושבי חיפה והצפון. "מדובר במהפכה של ממש המקרבת את הצפון למרכז. אין לי ספק כי ההפעלה המוצלחת של המטרונית במטרופולין חיפה והשיפורים הצפויים, בקווי האוטובוסים בצפון, יביאו לשינוי המציאות התחבורתית בצפון ויעודדו מעבר לתחבורה ציבורית", אמר כץ.

שר התחבורה הוסיף, כי מדובר במערך נרחב של שיפורים משמעותיים ושינויים במערך התחבורה הציבורית בחיפה, עפולה והגליל, המבוצע בעקבות סקרים מקיפים שנערכו בקרב משתמשי התחבורה הציבורית. לדבריו, השינוי נועד להיטיב עם התושבים באזור ולספק להם שירות באיכות ואמינות גבוהה ביותר.

מדובר בתוספת של למעלה מ-2,000 נסיעות שבועיות, תגבור קווים ישירים ומהירים, קיצור והתייעלות של קווים מאספים, שיפור תדירות של קווים, במטרה לתת מענה הולם גם בשעות השיא, שיפור מערך הקווים הבינעירוניים, המשמשים חיילים ומשרתים בצפון והרחבת מגוון היעדים של הקווים הבינעירוניים. במסגרת הרפורמה, יחולו שיפורים ושינויים בקווים של אגד בצפון הארץ. חלק מהקווים לצפון ישודרגו.

עפולה
התחנה המרכזית בעפולה תשמש כתחנת מעבר ממנה יצאו קווים בתדירות גבוהה למגוון יעדים ברחבי הארץ. במערך החדש של אגד בצפון, יתווספו שלושה קווים חדשים, ישונו מסלולים של שישה קווים, תוגבר התדירות של שישה קווים נוספים ויבוטלו תשעה קווים ישנים. במערך החדש של קווי אגד הבינעירוניים, ניתן יהיה לנסוע בנסיעה ישירה ליעד הסופי בקו אוטובוס אחד תוך שימוש בכרטיסי הנייר או בכרטיסיית 'רב קו' כנהוג כיום. בנוסף, ניתן יהיה לבצע נסיעת המשך בקו נוסף, מהתחנה המרכזית בעפולה.

חיפה והקריות
 בחודש אוגוסט האחרון הופעל  מערך התחבורה הציבורית החדש במטרופולין חיפה ובמרכזו המטרונית. במהלך התקופה, התבצע ניתוח של המערך ונאספו פניות מהציבור. ביום שישי הקרוב, יבוצעו שיפורים ושינויים ב-14 קווי אוטובוס בחיפה, בנשר ובטירת כרמל ובשלושה קווי אוטובוס בקריות, במטרה להתאים את השירות באופן מיטבי לצרכי הנוסעים. המערך החדש מחזק את הקשר בין הערים במטרופולין חיפה ומשפר את איכות החיים של חצי מיליון תושבים במעגל המידי. תכנון המערך החדש הינו פרי שיתוף פעולה בין משרד התחבורה, העיריות, נציגי התושבים, מפעילי התחבורה הציבורית וחברת יפה נוף.

שפרעם וצפת
שינויים בקווי אוטובוס בגליל: ביום שישי תחול הפעימה השנייה (מתוך שלוש) והעיקרית, של שינויי קווי אוטובוס בגליל. במסגרת הפעימה יועברו קווים של אגד באשכול שפרעם וצפת להפעלה של חברת "נתיב אקספרס". 40 קווי אוטובוס, מתוכם 28 קווים רגילים ו-12 קווי תלמידים יועברו בפעימה זו להפעלה של 'נתיב אקספרס'. חמישה קווים במרחב צפת, תשעה קווים במרחב שפרעם ו-13 קווים ארוכים המחברים בין צפת ומרכז הארץ. בפעימה הראשונה שבוצעה בחודש ינואר תוגברו והתווספו קווי אוטובוס חדשים של 'נתיב אקספרס' בשלומי, מעלות ונהריה. בחודש יוני תבוצע הפעימה השלישית והאחרונה, במסגרתה יועברו ל'נתיב אקספרס' קווי אוטובוס בעכו, נהריה וקווי כפרים בגליל.

מנהל תנועה צפון באגד, יקי כהן, ציין כי חברת אגד נערכה באופן נרחב ומקצועי לכלל השינויים בקווי האוטובוס במטרופולין חיפה ובצפון הארץ. "השינויים בקווים תוכננו בתיאום מלא מול חברת אגד, שתרמה מניסיונה הרב באזור. אנו שואפים לספק את רמת השירות הגבוהה ביותר לנוסעינו." הוסיף כהן.

זאב סוננזון, דובר חברת נתיב אקספרס: "הבחודש ינואר האחרון זכינו במכרז להסעת נוסעים באשכול גליל שערך משרד התחבורה והתחלנו להפעיל מעל 120 קווים עירונים ובינעירוניים. יתרה מכך, בעוד פחות משבוע נבצע פעימה נוספת של הפעלת כ-30 קווים נוספים חדשים שלא היו וביוני נשלים את שאר הפעילות. הקווים יפעלו בדיוק לפי המתכונת הקודמת, כאשר חברת אגד הפעילה את אשכול הגליל, ובכפוף להנחיות משרד התחבורה ואף נגביר את תדירות הקווים.

"אנחנו משוכנעים, כי בכוחות משותפים ובאמצעים העומדים לרשותנו, נצליח לשפר את איכות חייהם של התושבים, לתרום רבות לנוחותם היומיומית, לחסוך משמעותית בהוצאותיהם על דלק ונסיעות, להפחית את הלחץ על הכבישים, לצד תרומה גדולה לאיכות הסביבה והבטיחות."

מידע זמין לכולם: השיפורים והשינויים בקווים אלה ילוו במערך הסברה מקיף לקראת ובמהלך השינוי, שיכלול דיילי הסברה בתחנות המוצא והיעד הבינעירוניים, עלונים שישלחו לבתי התושבים בדיוור ישיר ושיחולקו על גבי האוטובוסים ובתחנות, מודעות בעיתונות המקומית ועדכונים במוקד כל-קו 8787*. מידע מפורט ניתן לקבל באמצעי המידע של אגד – מרכז המידע 2800*, בשירות SMS2800 ואתר האינטרנט  של אגד. כמו כן, ניתן להתעדכן בדף הפייסבוק של המטרונית.

בדוק גם

גובה הדציבלים. אוטובוס של אגד (צילום אילוסטרציה: רותם כבסה)

הכריזה שמביאה את הקריזה

מטרת הכריזה בתחבורה הציבורית היא לסייע לבעלי מוגבלויות להתמצא במרחב. אבל מה עושים כשהיא בעוצמה כה חזקה וחודרת לבתים גם בשעות הלילה? תושבים בקרית מוצקין סובלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *