בית / קריות / חדשות קריות / המטרונית עלתה להרצה

המטרונית עלתה להרצה

היום (רביעי) התקיימה נסיעת מבחן ותחילת תקופת ההרצה למטרונית בקריות. בתקופת ההרצה ינועו רכבי המטרונית במהירויות משתנות לאורך ציר ההסתדרות על מנת לבדוק את פעילות הרכבים ותקינות מערכות הפיקוח והבקרה המתקדמות המותקנות בהם.

שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים ישראל כץ, ציין בנסיעות ההרצה הראשונה אותה קיים עם ראש העיר יונה יהב, כי מטרופולין חיפה הוא הראשון בארץ בו תופעל המערכת המתקדמת המשלבת רמת שירות גבוה שאינה מוכרת עדיין בארץ.

"המטרונית החדשה, אותה אנו משיקים היום, היא רק סנונית ראשונה לקראת הגעתן של 90 מטרוניות נוספות, שיהפכו לאמצעי תחבורה הפופולארי ביותר לחיפה וממנה", אמר יהב. "אין אנו חוסכים מאמצים לבחון שימוש בכלי רכב בעלות הנעות אלטרנטיביות, ומיישמים את הפתרונות המתקדמים ביותר בתחום התחבורה".

לדברי יהב, המטרונית תפעל 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, כולל שבתות וחגים למעט מספר מקומות ספציפיים, כמו מעבר מסלול המטרונית בסמוך לקרית שמואל. "למרות שפרויקט המטרונית גדול פי שלוש מהרכבת הקלה בירושלים, עלות הקמתה הוא שליש בלבד מעלות פרויקט הרכבת בירושלים".

המטרונית במסלול הרצה (צילום: יח"צ)

הכתבה המורחבת תפורסם ביום שישי ב"הד הקריות"

בדוק גם

חלק מהציוד שהוחזר למשטרה. צילום: דוברות המשטרה

מבצע החזרת ציוד צבאי והיסטורי לצה"ל

תחת הכותרת "70 ומשיבים" פתחו צה"ל והמשטרה במבצע שבו נקראים האזרחים להשיב לרשויות הבטחון את …

"כל יום הבנות שלי ביקשו לא ללכת לצהרון, וכבר שבועיים אני לא ישנה". האם ובנותיה צילום: דורון גולן

"הגננת תפסה את הבת שלי מהרגליים והידיים ואמרה לילד שיבוא להחזיר לה"

כשברקע מותה המצמרר של התינוקת יסמין וינטה בגן בפתח תקווה והורים ברחבי הארץ יוצאים להפגין למען הגברת הפיקוח בגנים, התקבלה ב"הד הקריות" עדות על המתרחש בצהרון בקרית אתא * ד', אם לתאומות בצהרון: "הבנתי מהבנות שלי שהגננת משתמשת בכוח. הן היו אומרות: 'אמא היא לוחצת עליי בכיסא, לא אמרת לה שאסור להרביץ?'" * רשת המתנ"סים בתגובה: "בשלב זה הנושא נמצא בחקירה משטרתית ואנו נמשיך לפעול בהתאם להוראות המשטרה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *