יום ראשון , ספטמבר 23 2018
בית / קריות / חדשות קריות / המטרונית עלתה להרצה

המטרונית עלתה להרצה

היום (רביעי) התקיימה נסיעת מבחן ותחילת תקופת ההרצה למטרונית בקריות. בתקופת ההרצה ינועו רכבי המטרונית במהירויות משתנות לאורך ציר ההסתדרות על מנת לבדוק את פעילות הרכבים ותקינות מערכות הפיקוח והבקרה המתקדמות המותקנות בהם.

שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים ישראל כץ, ציין בנסיעות ההרצה הראשונה אותה קיים עם ראש העיר יונה יהב, כי מטרופולין חיפה הוא הראשון בארץ בו תופעל המערכת המתקדמת המשלבת רמת שירות גבוה שאינה מוכרת עדיין בארץ.

"המטרונית החדשה, אותה אנו משיקים היום, היא רק סנונית ראשונה לקראת הגעתן של 90 מטרוניות נוספות, שיהפכו לאמצעי תחבורה הפופולארי ביותר לחיפה וממנה", אמר יהב. "אין אנו חוסכים מאמצים לבחון שימוש בכלי רכב בעלות הנעות אלטרנטיביות, ומיישמים את הפתרונות המתקדמים ביותר בתחום התחבורה".

לדברי יהב, המטרונית תפעל 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, כולל שבתות וחגים למעט מספר מקומות ספציפיים, כמו מעבר מסלול המטרונית בסמוך לקרית שמואל. "למרות שפרויקט המטרונית גדול פי שלוש מהרכבת הקלה בירושלים, עלות הקמתה הוא שליש בלבד מעלות פרויקט הרכבת בירושלים".

המטרונית במסלול הרצה (צילום: יח"צ)

הכתבה המורחבת תפורסם ביום שישי ב"הד הקריות"

בדוק גם

עומר זוהר. צילום: דורון גולן

"להיות ראש עיר זו שליחות שהייתי רוצה לעשות"

תחילת הדרך בעיתונות, העבודה במשרדי הממשלה, התקף הלב שחטף בגיל 32, הנישואים, ההורות לארבעה ילדים, החזרה לקרית מוצקין לחיקו האוהב של ראש העירייה חיים צורי והתוכניות לעתיד. עומר זוהר פותח את הלב ומתוודה: "חרטה אחת שלי היא שעד היום לא מצאתי את היכולת לשבת עם אבא שלי ולהגיד לו כמה אני אוהב ומעריך אותו"

פרגולה פיסולית. צילום: דוברות העירייה

הושלם פרויקט שיפוץ רחבת הזכרון בקרית ביאליק

הצללה ייחודית המזכירה בצורתה כיפות הותקנה בשבוע האחרון ברחבת הזיכרון בשדרות ירושלים בקרית ביאליק. בכך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *