יום רביעי , ינואר 16 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / בית החולים רמב"ם קיים מאות בדיקות HIV בסטודנטים בצפון
פעילות רמב"ם בקמפוסים (צילום: עופר גולן)
פעילות רמב"ם בקמפוסים (צילום: עופר גולן)

בית החולים רמב"ם קיים מאות בדיקות HIV בסטודנטים בצפון

יום האיידס הבינלאומי, צוין בתחילת החודש, ובמהלכו קיימו צוותי בית החולים רמב"ם פעילויות הסברה ומניעה לקהל הרחב. בנוסף, השנה הכריז מכון האיידס ברמב"ם, מכון טיפול ומחקר מהגדולים בארץ, ומהמובילים בעולם, על הרחבת הפעילות להעלאת המודעות לנגיף ה-HIV, מיום אחד לחודש שלם, אשר כולל פעילויות הסברה והרצאות במוקדים שונים באזור הצפון.

במהלך השבועיים האחרונים סייר צוות מכון האיידס ברמב"ם, במספר קמפוסים, ביניהם אוניברסיטת חיפה, הטכניון ומכללת אורט בראודה בכרמיאל, מכללת עמק יזרעאל ומכללת הגליל המערבי, קניון סגול-המרכז המסחרי ברמב"ם ועוד. תחת הכותרת "כל אחד יכול להידבק, לכו להיבדק", העמיד צוות המכון, אשר כלל רופאים, אחיות ועובדות סוציאליות, דוכני הסברה, חילק עלוני מידע וקונדומים וערך בדיקות HIV, ללא תשלום.

מבין מאות הסטודנטים שהגיעו אל דוכני מכון האיידס של רמב"ם, במוקדים השונים, נלקחו 686 בדיקות לגילוי הנגיף, כולן הניבו תוצאות שליליות. אגב, מדובר בכמות בדיקות הגדולה יותר מסך הבדיקות המתקיימות ברמב"ם במשך שנה שלמה!

לדבריו של דר' אדוארדו שחר, מנהלו בפועל של המכון לאלרגיה אימונולוגיה קלינית ואיידס ברמב"ם, מטרת פעילות מכון האיידס של רמב"ם בקהילה, היא להגיע בעיקר לקהל הצעיר: "העלאת מודעות לאיידס והגעה אל הקהילה, היא נושא חשוב מאוד. גם היום יש הרבה בורות ובושה בקרב הציבור, ואנחנו כאן כדי לענות להם על כל שאלה ולהסביר להם על חשיבות הגילוי המוקדם".

חשוב לדעת, כי ברמב"ם פועלת בקביעות מרפאה לבדיקות איידס ללא תשלום, בימי ראשון בין השעות 8:00 עד 10:00 בבוקר ובימי שלישי בין השעות 12:30 עד 14:45.

פעילות רמב"ם בקמפוסים (צילום: עופר גולן)
פעילות רמב"ם בקמפוסים (צילום: עופר גולן)

בדוק גם

לי שושן וביתה (צילום: פיוטר פליטר)

חמסה על התינוקת: נולדה ב-5.5.15 בשעה 5 ובחדר5

כשלי בן שושן נכנסה לחדר הלידה, היא לא שיערה בנפשה עד כמה תאריך ומיקום הלידה יהיו יחודיים. גם אצל משפחת אס, ה- 15. 5.5 הוא תאריך מיוחד

תגובה אחת

 1. מודעות ובדיקות זה טוב-אך הדרך היעילה היא חקיקה שתמנע את מטס האיידס הזה מלעבור מתחת לראדאר-
  חוק חובת ההזדהות הוא התשובה.הסתרה זה רע.נקודה.הגיע הזמן להסיר את המסכה מבלי ללבוש את כפפות האיגרוף. הנשאים בקמפיין. אדם בריא (תרתי משמע) מחוייב להקשיב, ללמוד ולקוות שימצא חיסון עבורו ותרופה עבורם.
  הנשאים מותקפים בגין הלגיטימציה להסתרת הנגיף המדבק שבגופם והנסיון לגמד את היבטי הנשאות מבחינה פיזית ונפשית. הסיבות להסתרה רבות: מהדחקה אישית דרך הסרת אחריות להדבקתם ועד מניעת האשמתם בהדבקת אחרים ללא כוונה/ביודעין/מזיד (והיו מקרים). תגובת נגד קיצונית (רציונאלית?) מתבטאת בהאשמת הנשאים בהסתרה לא רק מתוך רצון לסקס ללא דחיה- אלא הפצה מכוונת שנועדה להגדיל את תקציבי המחקר/סיכויי מציאת תרופה-קרי- הדבקתי=נרפאתי…מכאן ועד הגדרת הנשאים כ"רוצחים בפוטנציה" המרחק קצר ומסוכן, תרתי משמע.
  הדברים נכתבים שלא ע"מ להראות ידע אלא שנשאים יראו לפרטנרים שלהם את מה שהם יודעים, להפגין בגלוי בעד הגילוי, לקרוא ומוקדם ל…גילוי מוקדם!
  אלו העובדות הרפואיות (בידקו אותי רק מול אנשי מקצוע/אתרים רפואיים ולא בתגובות של בעלי ענין שיופיעו ממש אחרי שהדברים יעלו לרשת…):
  בניגוד לדעה המופצת ע"י (חלק מ) הנשאים ובורים- נשא הנוטל תרופות והעומס הנגיפי בדמו הינו אפסי/נמוך -עדיין יכול להדביק!.
  עובדה: בדיקת עומס נגיפי לנשאי HIV בודקת את רמת הנגיף בדם בלבד.
  עומס נגיפי נמוך/אפסי פירושו- שהטיפול הנוכחי יעיל וקיים סיכוי נמוך למחלות משנה ולהדבקת אחרים.
  סיכוי נמוך =יש סיכוי.זיכרו -גם אם הסיכוי להדבקה היה 0.01%, כשנדבקים-נדבקים ב 100%!
  עובדה: העומס הנגיפי אינו בהכרח זהה בדם ובנוזל הזרע/הנרתיק.היות ורק העומס בדם נבדק המשמעות היא שלרופא/לנשא אין נתונים על מצב הנגיף בנוזל הזרע/נרתיק.
  משמע: תוצאת הדם רלוונטית אך ורק לנשא ולהמשך הטיפול בו ואין להשליך ממנה על סיכויי ההדבקה של פרטנר קבוע/מזדמן שהסיכוי שלו לבוא במגע ישיר עם נוזל הזרע/נרתיק בהחלט קיים במין אוראלי (PRE CUM)/אנאלי/וגינאלי וכ"כ במגע דם/נוזלי זרע ונרתיק עם רקמות ריריות אחרות-קרי-עין/פנים האף/חלל הפה ובית הבליעה/נרתיק/פי טבעת/קצה הפין.
  תזכורת:בסקס כיף/קל/יתכן איבוד שליטה והסרת חסמים, הלא כך?
  עובדה: אין שום אמצעי הגנה מושלם, גם לא קונדום.
  עובדה: תוצאות בדיקת העומס הנגיפי הינן נכונות רק לזמן הבדיקה.העומס הנגיפי בהחלט יכול להשתנות כתוצאה מטיפול תרופתי למחלות שונות/דלקת/ חיסון/אי נטילת הקוקטייל (=פרטנר בריא תלוי במשמעת העצמית של הנשא)/בעיה בטיפול –וכל אלו הסיבות לכך שנשאים נבדקים כל 3-6 חודשים.
  עובדה לא רפואית: כנות היא מצרך נדיר.
  1+1= כל נשא יכול להדביק!.
  אל תאמינו למי שמספר לכם (…אם הוא מספר לכם) שהוא נשא ובעל עומס נגיפי "בלתי ניתן לאיתור" ((UNDETECTABLE ולכן לא תתכן הדבקה. זו בורות במקרה הטוב ושקר במקרה הרע!
  מצב בריאותו של אדם הוא אכן עניינו הפרטי כשה"עניינים" שלו נמצאים אצלו. ברגע שהוא בוחר לקרב את ה"עניינים" שלו לאחרים, בדגש על היותו נושא נגיף מדבק- חובתו המשפטית והמוסרית היא להגן על הפרטנר ולספר לכל פרטנר על נשאותו (בהתאמה). אין חצי כנות כמו שאין חצי הריון.
  הזדהה כנשא וקבל "כן" עבור מגע חלקי/מלא "בטוח" (ניהול סיכונים מודע של שני בגירים הינו עניינם הפרטי) אך גם "לא" הוא לגטימי (בדיוק אותו "לא" שכל מחוצ'קן/חתיך שחצן/שמן/ערס/סנוב/ משקפופר/השלימו בעצמכם, קיבל בחייו).
  הנושאים באחריות ל"יציאת הנשאות מהארון" הם הנשאים שהסתרתם והסרת אחריותם תורמת יותר מכל סטיגמה/בורות ליחסי הציבור הרעים של הנגיף/מחלת האיידס. ואל תשאלו איך זה שעד היום לא יצאה קריאה ברורה מטעם ה"ועד למלחמה באיידס" למלחמה ב…הסתרה (רמז-התשובה אינה בתחום התקינות הפוליטית…).
  די לפרופגנדה המניפולטיבית: "שכל אחד ידאג לעצמו"/"נשא ולא חולה"/"נשא HIV" ולא "נשא איידס"/"PEP זה הכי אחי" / "כרוני ולא סופני" /" "TREATMENT AS PREVENTION / "בריאותי היא ענייני הפרטי"/"קונדום פותר הכל" /"מי שלא יודע על נשאותו מסוכן יותר" /"שהבריאים יקחו TRUVADA ולא ידבקו (PrEP)" / "אין הוכחה שHIV גורם לAIDS" וכו' וכו'.
  גם אם הכל נכון (ולא הכל נכון) זה לא עומד בסתירה לכך שהגיע הזמן לשים סוף למתן הלגיטימציה להסתרה ולפגיעה המהותית בחייו של אחר תוך הכשרת התנהגות מינית מסוכנת ומסכנת.
  ה"זכות לפרטיות" וה"זכות לסקס" אינה ה"זכות" לסכן את הזולת.
  אל תתנו למתקפת החיוכים והמגמה להפיכת הHIV ל VIP ע"י נשאים/רופאיהם בחסות בעלי ענין ואינטרסים עלומים לטשטש אתכם בבואכם להגן על הבריאים.
  קיראו גם על משפט ומוסר -http://www.health.gov.il/PublicationsFiles/hiv_partner.pdf
  מאחל לכולם מכל הלב בריאות הגוף והנפש.
  ומקוה ש(גם) זכיתי להציל חיים. בסופו של יום-זו מטרתי היחידה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *