יום ראשון , ינואר 20 2019
בית / קריות / חדשות קריות / בגיל שש וחצי סופיה כבר הולכת לבד
סופיה ניסחודימובה הולכת לבד (דוברות רמב"ם)
סופיה ניסחודימובה הולכת לבד (דוברות רמב"ם)

בגיל שש וחצי סופיה כבר הולכת לבד

סופיה ניסחודימובה, בת 6 וחצי ממוסקבה נולדה עם עיוות מולד, הבא לידי ביטוי בכיפוף בברכיים ובכפות הרגליים, מבלי יכולת ליישר אותן. היא נאלצה להעביר את ילדותה בזחילה  ולהימנע מפעולות פשוטות שילדים רבים מבצעים, כמו הליכה, שחייה, ריקוד ולימודים בכיתה רגילה.

לפני שנה וחצי, הגיעה ניסחודימובה למרכז הרפואי רמב"ם, כדי לעבור מספר ניתוחים לתיקון המום, האחרון בהם בוצע לפני כמה שבועות. במסגרת הניתוחים הללו, ביצע מנהל מחלקת אורתופדית ילדים ברמב"ם, ד"ר מרק אידלמן, חתכים בירך, שוק וכף הרגל של הילדה, סובב אותם וקיבע אותם מחדש בכדי ליישר את הגפה.

הניתוחים הללו אפשרו לניסחודימובה, להשתמש ברגליה לראשונה בחייה, כשהיא מסתייעת בעזרים. אחרי הניתוח האחרון, נעמדה על רגליה מיד וללא כל עזרה.

הקשר שנוצר בין ד"ר אידלמן לניסחודימובה ומשפחתה, סביב הטיפול בה, הולך ומתחזק עם הזמן. לדבריו, עם כל ניתוח שהילדה עוברת, גדלים הסיכויים שלה לחיים רגילים. "כשאני רואה את סופיה הולכת, מחליקה במגלשה ויורדת במדרגות, זה מחמם לי את הלב. אני מרגיש כאילו אני מלווה תינוק בצעדיו הראשונים", אמר ד"ר אידלמן.

סופיה ניסחודימובה הולכת לבד (דוברות רמב"ם)
סופיה ניסחודימובה הולכת לבד (דוברות רמב"ם)

בדוק גם

ד"ר מיכל מקל, מנהלת השירות לכירורגיה אנדוקרינית במערך הכירורגי ברמב"ם (צילום: אבשלום לוי)

יותר ממחצית מעובדי רמב"ם הן נשים

והן גם צעירות יחסית, נשואות, ומצליחות להתברג לתפקידי ניהול. לרגל יום האשה הבינלאומי נבדקו נתוניהן של 3,057 עובדות המרכז הרפואי רמב"ם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *