בית / קריות / חדשות קריות / הסירחון עוד כאן, התושבים יצאו להפגין

הסירחון עוד כאן, התושבים יצאו להפגין

כמה עשרות בודדות של תושבי שכונת נווה גנים בקרית מוצקין הגיעו ביום שישי האחרון להפגין נגד מפגעי הריח שפוגעים באיכות חייהם. על אף הנוכחות הדלילה, הבטיחו מארגני ההפגנה כי ימשיכו להפגין וכי מספר המצטרפים אליהם יילך ויגדל.

תושבי השכונה סובלים זה תקופה ארוכה ממפגעי ריח חריפים שמגיעים לבתיהם בעזרת הרוחות. העירייה הזמינה חברה מיוחדת לאיתור מקורות מפגעי הריח. תוצאות הבדיקות העלו, כי מרבית מפגעי הריח מגיעים ממתקן הקומפוסט. העירייה פנתה בדרישה למשרד להגנת הסביבה לטפל במפגעים אלו, אולם תושבי השכונה ממשיכים לדווח כי מפגעי הריח לא נעלמו.

נוכחות דלילה בהפגנה (צילום: דורון גולן)
נוכחות דלילה בהפגנה (צילום: דורון גולן)

אבי רוטמן, חבר מועצת העיר שגם מתגורר בשכונה והשתתף בהפגנה: "אסור לגור במקום שהריחות שבו מוגדרים מעל רמה אפס. אנחנו רוצים שיאכפו את החוק". רוטמן הוסיף, כי על העירייה לנקוט בצעד של יציאה מהדירקטוריון של הקומפוסט, שבו יש לה נציג ולהגיש תביעה משפטית. בין המפגינים היה גם יו"ר תנועת "רוח חדשה במוצקין", ציקי אבישר, שמסר: "אסור שמאבק התושבים יתויג באופן פוליטי. אני מאמין בסולידריות".

מעיריית קרית מוצקין נמסר בתגובה: "כפי שדווח רבות בתקשורת, העירייה נמצאת בהליך משפטי בנושא מול המשרד להגנת הסביבה ומפעל הקומפוסט. זה כארבעה חודשים לא דווחו מפגעי ריח וייתכן כי המפגע נעלם. למרות זאת, הרשות המשיכה את פעילותה בהגשת תביעה וממתינה למפגעים נוספים, אם יהיו, על מנת להגיש את התביעה לבית המשפט".

בדוק גם

חלק מהציוד שהוחזר למשטרה. צילום: דוברות המשטרה

מבצע החזרת ציוד צבאי והיסטורי לצה"ל

תחת הכותרת "70 ומשיבים" פתחו צה"ל והמשטרה במבצע שבו נקראים האזרחים להשיב לרשויות הבטחון את …

"כל יום הבנות שלי ביקשו לא ללכת לצהרון, וכבר שבועיים אני לא ישנה". האם ובנותיה צילום: דורון גולן

"הגננת תפסה את הבת שלי מהרגליים והידיים ואמרה לילד שיבוא להחזיר לה"

כשברקע מותה המצמרר של התינוקת יסמין וינטה בגן בפתח תקווה והורים ברחבי הארץ יוצאים להפגין למען הגברת הפיקוח בגנים, התקבלה ב"הד הקריות" עדות על המתרחש בצהרון בקרית אתא * ד', אם לתאומות בצהרון: "הבנתי מהבנות שלי שהגננת משתמשת בכוח. הן היו אומרות: 'אמא היא לוחצת עליי בכיסא, לא אמרת לה שאסור להרביץ?'" * רשת המתנ"סים בתגובה: "בשלב זה הנושא נמצא בחקירה משטרתית ואנו נמשיך לפעול בהתאם להוראות המשטרה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *