בית / קריות / הבית של העסקים / כ-50% מהעסקים הקטנים מתקשים בגיוס הון

כ-50% מהעסקים הקטנים מתקשים בגיוס הון

ביום עיון שערכו מרחב צפון בהתאחדות התעשיינים והאגף למפעלים קטנים ובינוניים של התאחדות התעשיינים שהתקיים בנצרת בהשתתפות תעשיינים, נציגי חברות ומפעלי תעשייה מרחבי הצפון, אמר אורן הרמבם, מנהל האגף למפעלים קטנים ובינוניים, כי מנתוני סקר ציפיות בתעשייה שעורך האגף למחקר כלכלי עולה כי ברבע האחרון של 2014 כ-52 אחוז מהמפעלים הקטנים והבינוניים דיווחו על קושי בגיוס אשראי חדש, לעומת כ~30 אחוז בקרב המפעלים הגדולים.

עוד עולה מהנתונים כי כ-48 אחוז מהמפעלים הקטנים והבינוניים דיווחו על קושי בשמירה על מסגרת אשראי קיימת, לעומת כ~27 אחוז בקרב המפעלים הגדולים. הרמבם סקר בכנס את הכלים שמציעה התאחדות התעשיינים למתן פתרון למצוקה, ובהם גיוס אשראי מקרנות מימון, תמריצים, כלי סיוע בנקאיים, ממשלתיים וממקורות שונים והביטחונות הנדרשים ואת הריביות והיתרונות של כל אחד מהמסלולים. מנהל מרחב צפון בהתאחדות, ליאור אפלבאום, הציג את האתגר הנוסף שיש למפעלים קטנים ובינוניים בפריפריה גם בשל ריחוקם ממרכז הארץ וגם בשל קושי בנגישות לתוכניות מימון ומסלולי מענקים ותמרצי מדינה. לדבריו, ההתאחדות רואה חשיבות גבוהה בסיוע למפעלים קטנים ובינוניים בפריפריה ומשקיעה בנושא משאבים רבים כולל ימי הכשרה בתחום זה.

נעמי איוב, רו"ח שי סטרשנוב, אורן הרמבם, שמעון בן הרוש וליאור אפלבאום צילום: יח"צ אופיר שפיגל
נעמי איוב, רו"ח שי סטרשנוב, אורן הרמבם, שמעון בן הרוש וליאור אפלבאום צילום: יח"צ אופיר שפיגל

ראש תחום המגזר הערבי בהתאחדות, נעמי איוב: "חשוב מאוד כי יום העיון התקיים בנצרת וכי לנושא נחשפו תעשיינים מתחומים שונים ומאזורים גיאוגרפיים רבים". עוד הציגו בכנס: עו"ד ורו"ח שי סטרשנוב שותף במשרד סטרשנוב קלדרון; צבי חלמיש מגיזה זינגר אבן, ושמעון בן הרוש; מנהל תחום עסקים בבנק הפועלים.

בדוק גם

ארוחת בוקר ברנה קריון תצלום יחצ

ארוחת בוקר בקליק? רנה קריון משיקים גיפט קארד במתנה

ב"רנה קריון" מפנקים את הלקוחות, כדי שיוכלו לפנק אחרים. מעתה, בלחיצת כפתור ניתן לרכוש Gift Card, בכל סכום On Line, אותו ניתן להעניק לאהוב, לחבר, או להשאירו אצלכם

צילום: דורון גולן

המלצה טובה

קבלו המלצה חמה: אתר "המלצה" שהקים עידן חזני הוא הכתובת שלכם להמליץ על עסקים ונותני שירות העושים מלאכתם נאמנה והכל התחיל בזכות קופאית האדיבה בסופרמרקט השכונתי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *