בית / קריות / הבית של העסקים / כ-50% מהעסקים הקטנים מתקשים בגיוס הון

כ-50% מהעסקים הקטנים מתקשים בגיוס הון

ביום עיון שערכו מרחב צפון בהתאחדות התעשיינים והאגף למפעלים קטנים ובינוניים של התאחדות התעשיינים שהתקיים בנצרת בהשתתפות תעשיינים, נציגי חברות ומפעלי תעשייה מרחבי הצפון, אמר אורן הרמבם, מנהל האגף למפעלים קטנים ובינוניים, כי מנתוני סקר ציפיות בתעשייה שעורך האגף למחקר כלכלי עולה כי ברבע האחרון של 2014 כ-52 אחוז מהמפעלים הקטנים והבינוניים דיווחו על קושי בגיוס אשראי חדש, לעומת כ~30 אחוז בקרב המפעלים הגדולים.

עוד עולה מהנתונים כי כ-48 אחוז מהמפעלים הקטנים והבינוניים דיווחו על קושי בשמירה על מסגרת אשראי קיימת, לעומת כ~27 אחוז בקרב המפעלים הגדולים. הרמבם סקר בכנס את הכלים שמציעה התאחדות התעשיינים למתן פתרון למצוקה, ובהם גיוס אשראי מקרנות מימון, תמריצים, כלי סיוע בנקאיים, ממשלתיים וממקורות שונים והביטחונות הנדרשים ואת הריביות והיתרונות של כל אחד מהמסלולים. מנהל מרחב צפון בהתאחדות, ליאור אפלבאום, הציג את האתגר הנוסף שיש למפעלים קטנים ובינוניים בפריפריה גם בשל ריחוקם ממרכז הארץ וגם בשל קושי בנגישות לתוכניות מימון ומסלולי מענקים ותמרצי מדינה. לדבריו, ההתאחדות רואה חשיבות גבוהה בסיוע למפעלים קטנים ובינוניים בפריפריה ומשקיעה בנושא משאבים רבים כולל ימי הכשרה בתחום זה.

נעמי איוב, רו"ח שי סטרשנוב, אורן הרמבם, שמעון בן הרוש וליאור אפלבאום צילום: יח"צ אופיר שפיגל
נעמי איוב, רו"ח שי סטרשנוב, אורן הרמבם, שמעון בן הרוש וליאור אפלבאום צילום: יח"צ אופיר שפיגל

ראש תחום המגזר הערבי בהתאחדות, נעמי איוב: "חשוב מאוד כי יום העיון התקיים בנצרת וכי לנושא נחשפו תעשיינים מתחומים שונים ומאזורים גיאוגרפיים רבים". עוד הציגו בכנס: עו"ד ורו"ח שי סטרשנוב שותף במשרד סטרשנוב קלדרון; צבי חלמיש מגיזה זינגר אבן, ושמעון בן הרוש; מנהל תחום עסקים בבנק הפועלים.

בדוק גם

עוזי כהן בעלי אופטיקה כהן (צילום: יח"צ)

שם קוד: HOYA

בהשקה חגיגית ורבת משתתפים השיקה רשת 'אופטיקה כהן' את כניסת חברת הענק HOYA  לקריות; במסגרת ההשקה נחשפו לקהל הדגמים החדשים ביותר של החברה וכן מכונת ה YUNIKU המהפכנית

משקיעים באומנות. 69 סלאם צילום יח"צ

יזמות אקזוטית

מותג בגדי הים 69SLAM  פתח סניף ראשון בארץ בגרנד קניון בחיפה. המותג, המיוצר בבאלי באינדונזיה, נמכר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *