בית / קריות / הבית של העסקים / כ-50% מהעסקים הקטנים מתקשים בגיוס הון

כ-50% מהעסקים הקטנים מתקשים בגיוס הון

ביום עיון שערכו מרחב צפון בהתאחדות התעשיינים והאגף למפעלים קטנים ובינוניים של התאחדות התעשיינים שהתקיים בנצרת בהשתתפות תעשיינים, נציגי חברות ומפעלי תעשייה מרחבי הצפון, אמר אורן הרמבם, מנהל האגף למפעלים קטנים ובינוניים, כי מנתוני סקר ציפיות בתעשייה שעורך האגף למחקר כלכלי עולה כי ברבע האחרון של 2014 כ-52 אחוז מהמפעלים הקטנים והבינוניים דיווחו על קושי בגיוס אשראי חדש, לעומת כ~30 אחוז בקרב המפעלים הגדולים.

עוד עולה מהנתונים כי כ-48 אחוז מהמפעלים הקטנים והבינוניים דיווחו על קושי בשמירה על מסגרת אשראי קיימת, לעומת כ~27 אחוז בקרב המפעלים הגדולים. הרמבם סקר בכנס את הכלים שמציעה התאחדות התעשיינים למתן פתרון למצוקה, ובהם גיוס אשראי מקרנות מימון, תמריצים, כלי סיוע בנקאיים, ממשלתיים וממקורות שונים והביטחונות הנדרשים ואת הריביות והיתרונות של כל אחד מהמסלולים. מנהל מרחב צפון בהתאחדות, ליאור אפלבאום, הציג את האתגר הנוסף שיש למפעלים קטנים ובינוניים בפריפריה גם בשל ריחוקם ממרכז הארץ וגם בשל קושי בנגישות לתוכניות מימון ומסלולי מענקים ותמרצי מדינה. לדבריו, ההתאחדות רואה חשיבות גבוהה בסיוע למפעלים קטנים ובינוניים בפריפריה ומשקיעה בנושא משאבים רבים כולל ימי הכשרה בתחום זה.

נעמי איוב, רו"ח שי סטרשנוב, אורן הרמבם, שמעון בן הרוש וליאור אפלבאום צילום: יח"צ אופיר שפיגל
נעמי איוב, רו"ח שי סטרשנוב, אורן הרמבם, שמעון בן הרוש וליאור אפלבאום צילום: יח"צ אופיר שפיגל

ראש תחום המגזר הערבי בהתאחדות, נעמי איוב: "חשוב מאוד כי יום העיון התקיים בנצרת וכי לנושא נחשפו תעשיינים מתחומים שונים ומאזורים גיאוגרפיים רבים". עוד הציגו בכנס: עו"ד ורו"ח שי סטרשנוב שותף במשרד סטרשנוב קלדרון; צבי חלמיש מגיזה זינגר אבן, ושמעון בן הרוש; מנהל תחום עסקים בבנק הפועלים.

בדוק גם

עו"ד שי אלמקייס. צילום: יח"צ

תושב הקריות יקבל כמיליון שקלים החזר ממס הכנסה

תושב הקריות אשר סובל ממספר מחלות קשות התבשר השבוע כי יקבל החזר רטרואקטיבי של כמיליון …

מאמינה בבני אדם. אתי רוזנפלד
צילום: דורון גולן

"נשים מביאות ערך מוסף לכל מקום שיהיו בו"

כשאשת הנדל"ן אתי רוזנפלד, החליטה להיכנס לתחום התמ"א 38, היא ידעה שהיא נכנסת לעולם גברי, אבל זה לא הרתיע אותה. "אני משתמשת בנועם הליכות ולא במרפקים כי אני יודעת שאף אחד לא אוהב שלוחצים עליו ודורסים אותו"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *