מבזקים
בית / עמקים / נצרת עילית / התעניינות ברחבי הגלובוס

התעניינות ברחבי הגלובוס

"אנחנו גדלנו עם קטיושות, לא פחדנו מהטילים של החמאס", אומר אבי לוי, מנהל אגף ליגות חובבניות בהתאחדות לכדורגל, תושב בית שאן, שביום יום עובד בתל אביב, שספגה טילים בימי מבצע עמוד ענן. מסתבר שלא מעט זרים מהתקופה בה שימש כמנכ"ל הפועל בית שאן, עדיין שומרים איתו על קשר, התקשרו לדרוש בשלומו ובשלום משפחתו, והיו כאלה שאף הציעו לו להתארח בביתם עד אשר יעבור הזעם. לוי דחה בנימוס את ההצעות, והסביר שהוא לא חושש.

אבי לוי
אבי לוי (צילום: חג'ג ראחל)

בין אלה שהתקשרו לדרוש בשלומו היו החלוץ הסרבי סרג'אן צ'ולקביץ, שמתגורר ביוון מנהל שם חנויות ספורט. אחרי ששיחק בבית שאן סיים את הקריירה בליגה השנייה ביוון והמשיך להתגורר שם. גם הרומני דניאל סקנטאי והבלגי יליד מאוריציוס, וילי וינסנט, התקשרו. דניאל סקנטאי קנה עם שותף את קבוצת נעוריו, דינמו בקאו, והם מנהלים אותה בליגה השנייה ברומניה. וינסנט מנהל מועדון סלסה באנטוורפן, ומשמש כמורה לסלסה. אגב, סקנטאי מזכיר לאבי לוי בכל שיחה שהפועל בית שאן עדיין חייבת לו 5000 דולר, מענק ההישארות בעונת סרט מלחמה. לוי מסביר לו בכל פעם שההבטחה למענק הישארות הייתה יוזמה של אוהד מקומי, שמייד אחרי שהקבוצה הבטיחה את ההישארות בליגה נעלם כאילו בלעה אותו האדמה.

שני זרים אחרים שהקפידו לשמור על קשר עם לוי היו הסלובנים גליקה פרימוז וזדקו אדיץ. פרימוז, שהגיע בזמנו לארץ על תקן של שחקן נבחרת סלובניה, מאמן היום בליגה הראשונה בסלובניה. אדיץ הוא בעל יקב בכפר קטן, 40 ק"מ מזאגרב, במקביל מאמן את קבוצת הנוער של דינמו זאגרב.

זרים נוספים שהתעניינו בשלומו של לוי הם ההונגרים טיבור שאלאי, שגר בבודפשט ומאמן במחלקת הנוער של קבוצה מהליגה ההונגרית הראשונה, וזולטאן קנשאי, שיחד עם אחיו קנו קבוצה מהליגה הראשונה ומנהלים אותה. גם מגיאורגיה הייתה התעניינות מצד הבלם גיאורגי (צ'יחו) שחראדזה, שמשמש היום בצוות המאמנים בדינמו טיבילסי

אבי לוי: "הם תמיד מתקשרים, עוקבים, שואלים על הקבוצה, בכל חג מתקשרים לאחל חג שמח, הם עוקבים אחרי אלישע לוי, חלקם התאמנו אצל אלי גוטמן, זה מחמם את הלב שאחרי כל כך הרבה שנים דורשים בשלומך גם מעבר לים, אבל בכל הזדמנות אני אמר להם שאין כמו מדינת ישראל ושלמרות הבעיות, זה המקום הכי טוב בעולם".

בדוק גם

חיבוק אמיץ. ריבלין ופלוט (צילום ישראל פרץ)

"אתה מחולל מהפכה בנצרת עילית"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, חנך את בית קק"ל הראשון בארץ ופירגן לראש העיר רונן פלוט

עלי כנאנה במדי נצרת עילית (צילום חגאג רחאל)

הלהיט החם של הפועל נצרת עילית

בחלון העברות בינואר הגיע עלי כנאנה לנצרת עילית, השתלב מצוין והפך לבורג מרכזי בקבוצה * "קיבלו אותי יפה, יש בנצרת עילית אנשים טובים כיף לי שם", אומר החלוץ שבעונתו האחרונה בנוער כבש 30 שערים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *