מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / נשיאה חדשה למכללת עמק יזרעאל

נשיאה חדשה למכללת עמק יזרעאל

פרופ' אריאלה לבנשטיין
"פורצת דרך" בחקר ההזדקנות. פרופ' אריאלה לבנשטיין (צילום: יח"צ)

 פרופ' אריאלה לבנשטיין מונתה לנשיאת המכללה האקדמית עמק יזרעאל. לבנשטיין הקימה ועמדה בראש המרכז לחקר ולימוד הזקנה באוניברסיטת חיפה והיא בעלת מוניטין רבים בתחומה בארץ ובעולם.

מינויה של פרופ' לבנשטיין אושר לאחר ביטול מינוי של יורם פלדון בחודש יוני לנשיא המכללה על ידי המועצה להשכלה גבוה. לבנשטיין מחליפה  בתפקידה את פרופ' עליזה שנהר שסיימה את תפקידה לאחר 12 שנים ומונתה לאחרונה לרקטור המכללה.

פרופסור לבנשטיין, חוקרת בעלת מוניטין בינלאומי לחקר הזקנה וההזדקנות, נכנסה לתפקידה כנשיאת המכללה האקדמית עמק יזרעאל. כי כיהנה במשך שנים פרופסור מן המניין לגרנטולוגיה באוניברסיטת חיפה. לפני למעלה מ-20 שנה הקימה את המרכז לחקר הזקנה ועד לשנת 2012 ניהלה אותו. לפני למעלה מעשור הקימה את החוג לתואר שני בגרונטולוגיה ועמדה בראשו בחמש השנים הראשונות לפעילותו.

למכללה האקדמית עמק יזרעאל הצטרפה פרופ' לבנשטיין בשנת 2008 כראש החוג למינהל מערכות בריאות ויו"ר ועדות המחקר וההוראה. פרופ' לבנשטיין, שאת התואר השני שלה במנהל ציבורי עשתה באוניברסיטת ניו יורק ואת התואר דוקטור בסוציולוגיה קיבלה מהאוניברסיטה העברית, זכתה במרוצת השנים לפרסים בינלאומיים רבים ובמענקי מחקר מקרנות תחרותיות. היא מרצה מבוקשת בכנסים בינלאומיים ולאחרונה נבחרה ע"י האיחוד האירופי כ"מומחית-מעריכה" של הצעות מחקר בתחום חקר הזקנה. היא חברה במועצות מנהלים של גופים בינלאומיים בתחום זה בתחום התעללות בקשישים.

בארץ זכתה פרופ' לבנשטיין לאחרונה בפרס היוקרתי ע"ש השר מיכאל חזני ז"ל מהמשרד לשירותים חברתיים, "על פיתוח בסיסי ידע מדעי למקצוע העבודה הסוציאלית  בתחום הזקנה וקידום שירותי הרווחה בתחום". היא כיהנה כיו"ר האגודה הישראלית לגרונטולוגיה מהם קיבלה פרס על "מפעל חיים". פרופ' לבנשטיין  מכהנת גם כיו"ר ועדה מדעית מייעצת לקרן לרווחת נפגעי השואה בישראל.

פרופ' לבנשטיין פרסמה יותר מ-200 מאמרים מדעיים בכתבי עת מקצועיים בארץ ובחו"ל והיא אף כתבה, לבד ועם שותפים, ספרים הנחשבים לפורצי דרך בחקר הזקנה והתופעות החברתיות של השינויים הדמוגרפיים. אחד מהם יצא לאחרונה (נכתב עם שותף) בנושא "אינטליגנציה דורית".

תחומי העיסוק המרכזיים של פרופ' לבנשטיין: יחסים בין-דוריים במשפחה, השלכות של טיפול בני משפחה בזקנים מוגבלים, התעללות והזנחה של זקנים, זקנים ניצולי שואה, בריאות ואיכות חיים בזקנה, פיתוח מדיניות וחינוך בזקנה.

בדוק גם

התלמידים במהלך הביקור במוסקבה

תלמידים מנצרת עילית חזרו מסמינר החלל ברוסיה

לסמינר יצאו 33 תלמידים, שבמהלך הביקור סיירו במרכז החלל במוסקבה, ביקרו במחנה האימונים של הקוסמונאוטים ובמוזיאון החלל ואף נפגשו עם קוסמונאוט רוסי, ממנו קיבלו הרצאה מאלפת על החלל. התלמידים אף סיירו במוסקבה ובקרמלין.

צוות החילוץ במהלך פעולת הצלה

נפל מצוק במהלך טיול בגלבוע

הפרמדיק מיקי פישלר ראש סניף עפולה של איחוד הצלה סיכם: "לאחר טיפול רפואי ראשוני בזירת האירוע הפצוע כבן 70 פונה במסוק של יחידת 669 בסיוע של יחידת חילוץ גליל כרמל ויחידת חילוץ שומרון-בקעה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *