בית / עמקים / חדשות עמקים / תלמידים ממגדל העמק צעדו לכרמל לזכרו של אורי סמנדייב

תלמידים ממגדל העמק צעדו לכרמל לזכרו של אורי סמנדייב

ביום שישי יצא מסע לזכרו של אורי סמנדייב ז"ל תושב מגדל העמק שנהרג באסון הכרמל. זה השנה הרביעית שמתקיים המסע לזכרו מאז האסון שפקד את המשפחה אך השנה יצטרפו לצעדה גם תלמידי בית הספר יגאל אלון בו למד סמנדייב. שכבות ד' עד ו' ישמעו את הסיפור מקרוב, יגיעו למקום השריפה וישתתפו בטקס לזכרו. המסע החל בשעות הבוקר במגדל העמק, משם יצאו כ- 150 תלמידים, משפחה וחבריו של אורי אל מקום האירוע בכרמל, כאשר בסופו של המסע יתקיים טקס לזכרו של אורי. "השנה המסע היה מרגש במיוחד בשל השתתפותם של התלמידים מבית הספר יגאל אלון במגדל העמק", מספר גלעד סמנדייב אחיו של אורי, "אורי כמו כל בני המשפחה למד בבית הספר, גדל והתפתח ואני רואה את זה כמו כסגירת מעגל".

גלעד סמנדייב ז"ל
אהב את בית הספר. אורי סמנדייב ז"ל (צילום: עצמי)

"המשפחה פנתה אלינו שנקיים טקס לזכרו של אורי ביום הזיכרון", מספרת חנה דהן מחנכת בבית הספר יגאל אלון, "נרתמנו לרעיון בשמחה וכחלק מזה אנחנו גם נצטרף למסע בכרמל. אורי היה תלמיד שלנו וכך אנו ננציח את זכרו מעתה כל שנה, אנחנו מתכוונים להפוך את המסע שיתקיים בכל שנה בסמוך ליום הזיכרון למסורת קבועה של בית הספר. במסע התלמידים ישמעו את הסיפור מקרוב, יכירו את השטח בו ארע המקרה ותתקיים הפעלה. בנוסף, חשוב ללמוד מן המקרה הזה ולהפיק ממנו לקחים. כיצד צריך לנהוג בשטח, איך נזהרים וכיצד מונעים מקרה דומה. בסך הכל כל המקרה העצוב הזה החל מגחל נרגילה שלא כובה כראוי".

 

בדוק גם

השטרים במהלך המעצרים (צילום דוברות המשטרה)

תושבים מעפולה נעצרו בפשיטה משטרתית נגד חשודים בסחר בסמים

המשטרה הפעילה סוכן סמוי, שפעל בקרב העבריינים לאורך תקופה ארוכה. בשעות הבוקר המוקדמות עם המעבר לשלב החקירה הגלויה, עצרו השוטרים עד כה 22 חשודים בעבירות סחר בסמים

שוקי כץ (צילום עצמי)

מגדל העמק: הציונות הדתית חוברת ליקי בן חיים

בן חיים: "אני גאה ונרגש לאחד לרשימתי כוחות חדשים ורעננים, כוחות איכותיים שהגיעו לעיר מתוך אידיאולוגיה ורצון לבצע שינוי בעיר. אין לי ספק שזוהי יריית הפתיחה ובקרוב נחשוף מצטרפים נוספים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *